Pāvesta vizīte

14.okt
Pāvests Pāvils VI, kurš pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados pārraudzīja plašas reformas katoļu baznīcā, un Salvadoras arhibīskaps Oskars Romero svētdien iecelti svēto kārtā.
 
10.okt
Pāvests Francisks trešdien salīdzinājis abortus ar profesionālas slepkavas noalgošanu.
 
9.okt
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns uzaicinājis Romas Katoļu baznīcas pāvestu Francisku apmeklēt Ziemeļkoreju, vēsta aģentūra "Yonhap".
 
29.sep
Pāvests Francisks sestdien paziņoja, ka pasaules 1,3 miljardiem katoļu oktobrī katru dienu būtu jāatvēl laiks, lai lūgtos par savu skandālu skarto baznīcu.
 
26.sep
24. septembrī Latvijā viesojās Pāvests Francisks. Latvijas Televīzija visas dienas garumā piedāvāja tiešraides no norisēm Rīgā un Aglonā, un provizoriskie reitingu dati rāda, ka skatītāju interese par vēsturisko vizīti ir bijusi ļoti liela.
 
26.sep
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks pēc vizītes Baltijas valstīs žurnālistiem sacījis, ka izprot briesmas, kuras pastāvīgi draud Latvijai, Lietuvai un Igaunijai.
 
26.sep
Pāvests Francisks dāvanā no Latvijas aizveda preilēnietes Silvijas Skrivļas adīto zeķu pāri un priestera Vitālija Filipenoka darināto šaha galdiņa kopiju. Tās bija veltes no tautas. Latvijas Republikas oficiālā dāvana bija grezns 1993. gadā izdots Indriķa Hronikas sējums, kas skaidro latviešu tautas saknes. Pāvests savās uzrunās Latvijā uzsvēra nepieciešamību saglabāt piederību savai tautai un neaizmirst par saknēm, un seniori ir vieni no tautas pamatu veidotājiem.
 
25.sep
Pāvests Francisks misē Tallinas Vabaduzes (Brīvības) laukumā otrdien mudinājis igauņus vairāk pievērsties kristietībai.
 
25.sep
Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošais pētnieks Jānis Šiliņš komentējis iedzīvotāju pārliecību, ka mūsu senči bijuši pagāni.
 
25.sep
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks otrdien ar vizīti Igaunijā noslēdz Baltijas valstu apmeklējumu. Vizītes laikā valsts prezidente Kersti Kaljulaida pasniedza pāvestam e-rezidenta digitālo identifikācijas apliecību.
 
25.sep
Pāvests Francisks, kurš otrdien ieradies vienas dienas vizītē Igaunijā, atzinis, ka seksuālās izmantošanas skandāli, kas satricinājuši katoļu baznīcu, atbaida cilvēkus no baznīcas, un tai jāmainās, ja tā vēlas piesaistīt nākamās paaudzes.
 
25.sep
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks kļuvis par Igaunijas e-rezidentu.
 
25.sep
Sazvērestības teoriju piekritēji jau paguva saistīt Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska vizīti Latvijā ar Saeimas priekšvēlēšanu kampaņu. Jā! Pavesta vizīte notika desmit dienas pirms Latvijas Saeimas vēlēšanām. Taču šī vizīte nekādā mēra nav pieskaņota Latvijas iekšpolitiskajiem notikumiem. Pāvests neapmeklēja tikai Latviju, bet vienā vizītē – visas Baltijas valstis. Galvenais vizītes pamatojums ir neatkarības simtgades svinības visās trijās Baltijas valstīs šogad. Turklāt šāda vizīte varēja notikt tikai laikā, kad pāvests bija brīvs no citiem pienākumiem.
 
25.sep
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks otrdien ar vizīti Igaunijā noslēgs Baltijas valstu apmeklējumu.
 
24.sep
Šodien vizītē Latvijā ieradīsies pāvests Francisks. Plkst.10.50 plānots ekumēnisks dievkalpojums Rīgas Domā, taču cilvēki ir jau ieradušies krietni ātrāk, no notikuma vietas ziņo nra.lv reportieris.
 
24.sep
24. septembrī Latviju apciemos Romas pāvests Francisks I, pasaulē mazākās valsts Vatikāna galva.
 
23.sep
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien vizītes laikā Lietuvā godināja nacistu un padomju režīmu upuru piemiņu.
 
23.sep
24. septembrī Latviju apciemos Romas pāvests Francisks I, pasaulē mazākās valsts Vatikāna galva.
 
23.sep
Misē Kauņā svētdien Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks aicināja rūpēties par sociāli neaizsargātajiem un etniskajām minoritātēm, kā arī neļauties godkārei.
 
23.sep
Pāvesta Franciska gaidāmajai vizītei Latvijā akreditējušies vairāk nekā 280 mediju pārstāvji no vismaz desmit valstīm, noskaidrots Valsts prezidenta kancelejā.