Pāvesta vizīte

9.mar
Sākot no nākamā gada, pētniekiem būs pilnībā pieejami visi Vatikāna arhīvos esošie dokumenti, kas attiecas uz Romas pāvesta Pija XII no 1939. līdz 1958. gadam ilgušo pontifikātu. Šim pāvestam nereti pārmests, ka viņš nav stingri nosodījis nacistisko Vāciju un tās realizēto holokaustu, tomēr pašreizējais Romas katoļu baznīcas galva Francisks uzsvēris, ka Pijs XII centies palīdzēt nacistu vajātajiem ebrejiem, taču uzskatījis, ka šī darbība būs efektīvāka bez liekas afišēšanas.
 
24.feb
Pāvests Francisks izdos jaunas vadlīnijas "bērnu un neaizsargātu personu" seksuālās izmantošanas novēršanai, svētdien preses konferencē pēc šim jautājumam veltīta katoļu augstākās garīdzniecības samita paziņojis Vatikāna pārstāvis tēvs Federiko Lombardi.
 
24.feb
Bērnu seksuālā izmantošana ir smags un neattaisnojams noziegums, kas salīdzināms ar savulaik noteiktās kultūrās piekopto cilvēku upurēšanu, svētdien paziņojis pāvests Francisks, noslēdzot augstākās garīdzniecības samitu Vatikānā, kurā četras dienas tika diskutēts par seksuālās vardarbības novēršanu katoļu baznīcā.
 
7.feb
Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido, kurš sevi pasludinājis valsts prezidenta pienākumu izpildītāju, ceturtdien aicināja pāvestu Francisku uzņemties vidutāja lomu valsts politiskajā krīzē, paužot līdzīgu aicinājumu, ar kādu jau iepriekš klajā bija nācis viņas sāncensis prezidents Nikolass Maduro.
 
6.feb
Pāvests Francisks atzinis, ka saņēmis līdzšinējā Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro vēstuli ar aicinājumu uzņemties starpnieka lomu valsts politiskās krīzes atrisināšanai, taču noraidīja jebkādu iejaukšanās iespēju, ja to neprasīs opozīcijas līderis Huans Gvaido.
 
5.feb
Pāvests Francisks, turpinot vizīti Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), otrdien galvaspilsētā Abū Dabī vadīja misi, kas pulcēja desmitus tūkstošus katoļu, kā arī vairākus tūkstošus musulmaņu. Francisks ir pirmais Romas Katoļu baznīcas pāvests, kas apmeklē Arābijas pussalu. Aptuveni 135 000 dievlūdzēju pulcējās Abū Dabī sporta centra stadionā, lai redzētu pāvestu, kurš ieradies Persijas līča valstī centienos sekmēt starpreliģiju dialogu. AAE dzīvo aptuveni divi miljoni katoļu ārvalstnieku. Kā tiek prognozēts, dievkalpojumu būs apmeklējuši katoļi no aptuveni 100 valstīm, kā arī 4000 musulmaņu, ieskaitot valdības amatpersonas, norādīja rīkotāji. Pāvests, kas svētdien ieradās AAE, atsaucoties Abū Dabī kroņprinča ielūgumam, izmantojis vizīti, lai nosodītu reģionālos karus, arī Jemenā, kā arī lai aicinātu uz lielāku sadarbību kristiešu un musulmaņu starpā. AAE ir to Persijas līča valstu vidū, kur kristiešu reliģiskajai dzīvei ierobežojumi noteikti salīdzinoši mazākā mērā, atzīst diplomāti un priesteri. Dievnamu ēkās, saņemot īpašas atļaujas, drīkst notikt kristiešu reliģiskās sanāksmes. Tiesa gan, tāpat kā citās Persijas līča arābu valstīs, nesankcionētas reliģiskas sanāksmes ir aizliegtas, tāpat nemusulmaņu reliģiju pārstāvji nedrīkst pievērst savai ticībai jaunus sekotājus vietējo vidū. Laikrakstos kaimiņvalstī Saūda Arābijā, kur baznīcas ir aizliegtas, publicēti attēli, kuros redzama pirmdien Abū Dabī notikusī Franciska tikšanās ar Ēģiptes mošejas "Al Azhar" vecāko imamu, Abū Dabī kroņprinci un Dubaijas valdnieku.
 
4.feb
Līdzšinējais Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro paziņojis, ka vēstulē pāvestam Franciskam aicinājis viņu uzņemties starpnieka lomu valsts politiskās krīzes atrisināšanai.
 
28.jan
Pāvests Francisks svētdien noraidījis priesteru celibāta atcelšanas iespēju, taču atzinis, ka pastāv iemesli apspriest gados vecāku precētu vīriešu ordinēšanu, lai ar mācītājiem nodrošinātu nomaļus esošas draudzes, kur to trūkst.
 
4.jan
Pāvests Francisks publikai Vatikānā parādījis, kā prot uz pirksta griest futbola bumbu. Šo bumbu viņam uzdāvināja Kubas cirka dalībnieki.
 
25.dec 2018
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks otrdien Ziemassvētku uzrunā pauda aicinājumu panākt mieru Sīrijā, Jemenā un citās konflikta zonās, kur šobrīd tiek pieredzētas pasaules smagākās humānās krīzes.
 
25.dec 2018
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks pirmdien sūrojās par cilvēku alkatību un patērētāju kultūru, tradicionālajā Ziemassvētku vakara dievkalpojumā Vatikāna Svētā Pētera katedrālē atgādinot, ka "dzīvības ēdiens nav materiālie labumi, bet mīlestība". "Mūsdienās daudzi cilvēki dzīves jēgu rod tajā, ka viņu īpašumā ir materiālo lietu pārpilnība," sprediķī sacīja pāvests. "Negausīga alkatība iezīmē visu cilvēces vēsturi, pat šodien paradoksālā kārtā daži grezni vakariņo, kamēr citiem nav dienišķās maizes, lai izdzīvotu," viņš piebilda. Ja mēs domājam par silīti, kur piedzima Jēzus, "mēs saprotam, ka dzīvības ēdiens nav vis materiālie labumi, bet mīlestība, nevis nesātība, bet žēlsirdība, nevis ārišķība, bet vienkāršība," sacīja pāvests. Ziemassvētkos "mēs nedrīkstam zaudēt pamatu zem kājām vai ieslīgt pasaulīgumā vai patērētāju kultūrā", un mums sev ir jāvaicā - "vai es dalos savā maizē ar tiem, kam tās nav", norādīja Francisks. Pāvesta vietnieks kardināls Pjetro Parolins, izrādot solidaritāti ar grūtību piemeklēto Irākas kristiešu kopienu, Ziemassvētku vakarā vadīja dievkalpojumu Bagdādē.
 
2.dec 2018
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien Vatikānā iededzis Adventa pirmās svētdienas sveci par konfliktu upuriem visā pasaulē un īpaši par bērniem kara izpostītajā Sīrijā.
 
14.okt 2018
Pāvests Pāvils VI, kurš pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados pārraudzīja plašas reformas katoļu baznīcā, un Salvadoras arhibīskaps Oskars Romero svētdien iecelti svēto kārtā.
 
10.okt 2018
Pāvests Francisks trešdien salīdzinājis abortus ar profesionālas slepkavas noalgošanu.
 
9.okt 2018
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns uzaicinājis Romas Katoļu baznīcas pāvestu Francisku apmeklēt Ziemeļkoreju, vēsta aģentūra "Yonhap".
 
29.sep 2018
Pāvests Francisks sestdien paziņoja, ka pasaules 1,3 miljardiem katoļu oktobrī katru dienu būtu jāatvēl laiks, lai lūgtos par savu skandālu skarto baznīcu.
 
26.sep 2018
24. septembrī Latvijā viesojās Pāvests Francisks. Latvijas Televīzija visas dienas garumā piedāvāja tiešraides no norisēm Rīgā un Aglonā, un provizoriskie reitingu dati rāda, ka skatītāju interese par vēsturisko vizīti ir bijusi ļoti liela.
 
26.sep 2018
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks pēc vizītes Baltijas valstīs žurnālistiem sacījis, ka izprot briesmas, kuras pastāvīgi draud Latvijai, Lietuvai un Igaunijai.
 
26.sep 2018
Pāvests Francisks dāvanā no Latvijas aizveda preilēnietes Silvijas Skrivļas adīto zeķu pāri un priestera Vitālija Filipenoka darināto šaha galdiņa kopiju. Tās bija veltes no tautas. Latvijas Republikas oficiālā dāvana bija grezns 1993. gadā izdots Indriķa Hronikas sējums, kas skaidro latviešu tautas saknes. Pāvests savās uzrunās Latvijā uzsvēra nepieciešamību saglabāt piederību savai tautai un neaizmirst par saknēm, un seniori ir vieni no tautas pamatu veidotājiem.
 
25.sep 2018
Pāvests Francisks misē Tallinas Vabaduzes (Brīvības) laukumā otrdien mudinājis igauņus vairāk pievērsties kristietībai.