Pāvesta vizīte

4.jan
Pāvests Francisks publikai Vatikānā parādījis, kā prot uz pirksta griest futbola bumbu. Šo bumbu viņam uzdāvināja Kubas cirka dalībnieki.
 
25.dec 2018
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks otrdien Ziemassvētku uzrunā pauda aicinājumu panākt mieru Sīrijā, Jemenā un citās konflikta zonās, kur šobrīd tiek pieredzētas pasaules smagākās humānās krīzes.
 
25.dec 2018
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks pirmdien sūrojās par cilvēku alkatību un patērētāju kultūru, tradicionālajā Ziemassvētku vakara dievkalpojumā Vatikāna Svētā Pētera katedrālē atgādinot, ka "dzīvības ēdiens nav materiālie labumi, bet mīlestība". "Mūsdienās daudzi cilvēki dzīves jēgu rod tajā, ka viņu īpašumā ir materiālo lietu pārpilnība," sprediķī sacīja pāvests. "Negausīga alkatība iezīmē visu cilvēces vēsturi, pat šodien paradoksālā kārtā daži grezni vakariņo, kamēr citiem nav dienišķās maizes, lai izdzīvotu," viņš piebilda. Ja mēs domājam par silīti, kur piedzima Jēzus, "mēs saprotam, ka dzīvības ēdiens nav vis materiālie labumi, bet mīlestība, nevis nesātība, bet žēlsirdība, nevis ārišķība, bet vienkāršība," sacīja pāvests. Ziemassvētkos "mēs nedrīkstam zaudēt pamatu zem kājām vai ieslīgt pasaulīgumā vai patērētāju kultūrā", un mums sev ir jāvaicā - "vai es dalos savā maizē ar tiem, kam tās nav", norādīja Francisks. Pāvesta vietnieks kardināls Pjetro Parolins, izrādot solidaritāti ar grūtību piemeklēto Irākas kristiešu kopienu, Ziemassvētku vakarā vadīja dievkalpojumu Bagdādē.
 
2.dec 2018
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien Vatikānā iededzis Adventa pirmās svētdienas sveci par konfliktu upuriem visā pasaulē un īpaši par bērniem kara izpostītajā Sīrijā.
 
14.okt 2018
Pāvests Pāvils VI, kurš pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados pārraudzīja plašas reformas katoļu baznīcā, un Salvadoras arhibīskaps Oskars Romero svētdien iecelti svēto kārtā.
 
10.okt 2018
Pāvests Francisks trešdien salīdzinājis abortus ar profesionālas slepkavas noalgošanu.
 
9.okt 2018
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns uzaicinājis Romas Katoļu baznīcas pāvestu Francisku apmeklēt Ziemeļkoreju, vēsta aģentūra "Yonhap".
 
29.sep 2018
Pāvests Francisks sestdien paziņoja, ka pasaules 1,3 miljardiem katoļu oktobrī katru dienu būtu jāatvēl laiks, lai lūgtos par savu skandālu skarto baznīcu.
 
26.sep 2018
24. septembrī Latvijā viesojās Pāvests Francisks. Latvijas Televīzija visas dienas garumā piedāvāja tiešraides no norisēm Rīgā un Aglonā, un provizoriskie reitingu dati rāda, ka skatītāju interese par vēsturisko vizīti ir bijusi ļoti liela.
 
26.sep 2018
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks pēc vizītes Baltijas valstīs žurnālistiem sacījis, ka izprot briesmas, kuras pastāvīgi draud Latvijai, Lietuvai un Igaunijai.
 
26.sep 2018
Pāvests Francisks dāvanā no Latvijas aizveda preilēnietes Silvijas Skrivļas adīto zeķu pāri un priestera Vitālija Filipenoka darināto šaha galdiņa kopiju. Tās bija veltes no tautas. Latvijas Republikas oficiālā dāvana bija grezns 1993. gadā izdots Indriķa Hronikas sējums, kas skaidro latviešu tautas saknes. Pāvests savās uzrunās Latvijā uzsvēra nepieciešamību saglabāt piederību savai tautai un neaizmirst par saknēm, un seniori ir vieni no tautas pamatu veidotājiem.
 
25.sep 2018
Pāvests Francisks misē Tallinas Vabaduzes (Brīvības) laukumā otrdien mudinājis igauņus vairāk pievērsties kristietībai.
 
25.sep 2018
Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošais pētnieks Jānis Šiliņš komentējis iedzīvotāju pārliecību, ka mūsu senči bijuši pagāni.
 
25.sep 2018
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks otrdien ar vizīti Igaunijā noslēdz Baltijas valstu apmeklējumu. Vizītes laikā valsts prezidente Kersti Kaljulaida pasniedza pāvestam e-rezidenta digitālo identifikācijas apliecību.
 
25.sep 2018
Pāvests Francisks, kurš otrdien ieradies vienas dienas vizītē Igaunijā, atzinis, ka seksuālās izmantošanas skandāli, kas satricinājuši katoļu baznīcu, atbaida cilvēkus no baznīcas, un tai jāmainās, ja tā vēlas piesaistīt nākamās paaudzes.
 
25.sep 2018
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks kļuvis par Igaunijas e-rezidentu.
 
25.sep 2018
Sazvērestības teoriju piekritēji jau paguva saistīt Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska vizīti Latvijā ar Saeimas priekšvēlēšanu kampaņu. Jā! Pavesta vizīte notika desmit dienas pirms Latvijas Saeimas vēlēšanām. Taču šī vizīte nekādā mēra nav pieskaņota Latvijas iekšpolitiskajiem notikumiem. Pāvests neapmeklēja tikai Latviju, bet vienā vizītē – visas Baltijas valstis. Galvenais vizītes pamatojums ir neatkarības simtgades svinības visās trijās Baltijas valstīs šogad. Turklāt šāda vizīte varēja notikt tikai laikā, kad pāvests bija brīvs no citiem pienākumiem.
 
25.sep 2018
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks otrdien ar vizīti Igaunijā noslēgs Baltijas valstu apmeklējumu.
 
24.sep 2018
Šodien vizītē Latvijā ieradīsies pāvests Francisks. Plkst.10.50 plānots ekumēnisks dievkalpojums Rīgas Domā, taču cilvēki ir jau ieradušies krietni ātrāk, no notikuma vietas ziņo nra.lv reportieris.
 
24.sep 2018
24. septembrī Latviju apciemos Romas pāvests Francisks I, pasaulē mazākās valsts Vatikāna galva.