Pāvesta vizīte

10:45
Par godu pirmajai Starptautiskajai zīmju valodu dienai 23.septembrī un pāvesta Franciska Latvijas vizītei dienu vēlāk Latvijas Nedzirdīgo savienība (LNS) sagatavojusi video, kurā Latvijas mācītāji vienojušies lūgšanā zīmju valodā un kurā septiņu dažādu kristiešu konfesiju mācītāji skaita Tēvreizi latviešu zīmju valodā.
 
8:51
Aglonas novada domes lēmums neatļaut piketu pāvesta Franciska vizītes dienā uz bazilikai piederošās zemes Aglonā netiks pārsūdzēts.
 
5:00
Pirms pieciem gadiem par Romas pāvestu kļuva Horhe Mario Bergoljo. Dzimis 1936. gada 17. decembrī Buenosairesā itāļu emigrantu ģimenē. Tēvs – dzelzceļa darbinieks, māte mājsaimniece. Horhe Mario Bergoljo nebija tas aizkulišu kandidāts, kura vārdu biežāk piesauca kā nākamo pēc pāvesta Benedikta XVI aiziešanas no amata.
 
Vakar, 18:19
Viņa Svētības pāvesta Franciska vizītes laikā pirmdien, 24. septembrī, tiks ierobežota transportlīdzekļu un gājēju kustība Vecrīgā un Brīvības pieminekļa apkārtnē.
 
Vakar, 16:20
„Rīgas satiksme” informē, ka 2018. gada 24. septembrī, Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālās vizītes dēļ, sabiedriskā transporta kustība tiks organizēta pēc brīvdienu kustības sarakstiem.
 
Vakar, 14:09
Dodoties 24.septembrī uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.
 
Vakar, 10:31
Pāvests Francisks, kas sestdien sāks vizīti Baltijas valstīs, Viļņā gatavojas apmeklēt kādreizējo padomju Valsts drošības komitejas (VDK) cietuma kameru, kur 1983.gadā bijis ieslodzīts aktīvs Lietuvas nevardarbīgās pretošanās kustības dalībnieks, pagrīdes izdevuma "Lietuvos Kataliku Bažnyčios Kronika" redaktors, pašreizējais emeritētais Kauņas arhibīskaps Sigits Tamkevičs.
 
Vakar, 10:14
Pāvesta Franciska vizītes dienā uz bazilikai piederošās zemes Aglonā tika plānots pikets pret baznīcas aizliegumiem veikt abortus un sašutuma paušanai pret aktualizētajiem pedofilijas skandāliem, taču dome pasākumu rīkot nav atļāvusi.
 
Vakar, 6:30
Romas pāvesta Franciska vizīte Latvijā tiek organizēta tā, lai iedzīvotāji varētu būt pēc iespējas vairāk klātesoši pasākumos Rīgā un Aglonā. Tomēr jārēķinās, ka pārvietošanās būs apgrūtināta, un uz ieplānotajiem pasākumiem nevajadzētu ierasties pēdējā brīdī. Tad tiešām var palikt aiz durvīm tiešā un pārnestā nozīmē.
 
19.sep
Sagaidāms, ka šonedēļ pāvesta Franciska vizītes laikā Kauņā, Lietuvā 23. septembrī uz Svēto Misi Sateces parkā pulcēsies līdz pat 170 tūkstošiem Lietuvas iedzīvotāju.
 
19.sep
Pāvesta Franciska vizītes laikā par drošību rūpēsies ne tikai Valsts un pašvaldības policisti, bet arī zemessargi un jaunsargi, preses konferencē par drošības pasākumiem nākamnedēļ gaidāmās pāvesta vizītes laikā sacīja Valsts policijas Koordinācijas un kontroles pārvaldes priekšnieks Lauris Arājs.
 
19.sep
Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, atzīmējot Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti Latvijā 2018.gada 24.septembrī. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta tieši pāvesta vizītes norises dienā un vietā, 24.septembrī, Cirīšu ielā 8, Aglonā, no plkst.9 līdz 19.
 
19.sep
Saistībā ar nākamnedēļ paredzēto Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska vizīti no šodienas Latvijā pastiprinās imigrācijas kontroli, tomēr netiks atjaunota robežkontrole pie iekšējām robežām, informēja Valsts robežsardzē (VRS).
 
18.sep
Gaidot šīs nedēļas nogalē paredzēto pāvesta Franciska vizīti Lietuvā, izdalīti vairāk nekā 90 000 bezmaksas ielūgumi uz svētdienas rītā paredzēto Svēto Misi, ko Romas katoļu baznīcas vadītājs noturēs Kauņā.
 
18.sep
Pirmdien, 2018.gada 24.septembrī, kas noteikta par brīvdienu sakarā ar Viņa svētības pāvesta Franciska pastorālo vizīti, strādās atsevišķas pasta nodaļas Latvijas lielāko pilsētu tirdzniecības centros. Klienti, kam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirtie pabalsti un pensijas tiek piegādāti dzīvesvietā ar Latvijas Pasta starpniecību un kam izmaksa paredzēta 24.septembrī, tās saņems agrāk.
 
18.sep
Lai iedzīvotājiem būtu iespēja nokļūt uz Svēto misi pāvesta Franciska vadībā Aglonā un pēc tās – atpakaļ mājās, 2018. gada 24. septembrī tiks nodrošināti jauni papildu autobusu un vilcienu reisi, kā arī pagarināti jau esošie maršruti. Izmaiņas skars četrus autobusa un divus vilciena maršrutus, kā arī katram vilciena reisam tiks norīkoti 10 autobusi, kas pasažierus nogādās no Aglonas stacijas uz Aglonu un pēc pasākuma – atpakaļ uz staciju.
 
18.sep
Šis skaitlis man iecirtās smadzenēs kā trāpīgi mests tomahauks. 806 202 eiro.
 
17.sep
Romas pāvests Francisks 24. septembrī apmeklē Latviju. Augsne viņa vizītei tika gatavota daudz agrāk, dodot mājienus, ka Latvijas simtgadē būtu iespējamas vairākas zīmīgas, simboliskas vizītes. Latvijas vēsturē pirmais gadījums, kad mūsu zemi apmeklēja pāvests, katoliskās baznīcas lielākā autoritāte, datējams ar 1993. gada 8. septembri. Tad Jāņa Pāvila II ierašanās bija atbalsta žests nelielai valstij, kas atguvusi valstisko neatkarību.
 
17.sep
Vēl šonedēļ gan Aglonas bazilikā, gan ap to notiek sagatavošanās darbi pāvesta Franciska vizītei, pastāstīja Aglonas novada pašvaldības izpilddirektore Ineta Poga.
 
17.sep
22. – 25. septembris Baltijas valstu katoļu sabiedrībām būs svarīgākās dienas šajā gadsimtā – visās trīs valstīs – Lietuvā, Latvijā un Igaunijā – ciemosies Romas katoļu baznīcas vadītājs pāvests Francisks (Jorge Mario Bergoglio). Katrā vizītes valstī viņam tiek piešķirta automašīna, kas atspoguļotu viņa galvenās vērtības – vienkāršību un mērenību. Izņēmums nav arī Baltijas valstis – šeit pāvests ceļos ar “Fiat Tipo” automašīnu.