Pāvesta vizīte

9.jun
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks ziedojis miljonu eiro jaunam labdarības fondam, kas gādās par koronavīrusa pandēmijas ekonomiskās krīzes dēļ grūtībās nonākušajiem Romas iedzīvotājiem.
 
7.jun
Koronavīrusa krīzes smagākais posms Itālijā ir pagājis, svētdien sacīja Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks, pirmo reizi kopš Covid-19 uzliesmojuma sākuma uzrunājot ticīgos Vatikāna Svētā Pētera laukumā.
 
31.mai
Pirmo reizi kopš marta sākuma Francisks sveicis cilvēkus Sv.Pētera laukumā, kur, neraugoties uz lielisko saulaino dienu, bija pulcējušies tikai nedaudzi simti cilvēku mazās grupiņās, kamēr pirmskrīzes laikā tur svētdienās ieradās desmitiem tūkstošiem cilvēku. Lai gan Sv.Pētera laukums atkal atvērts apmeklētājiem, līdz 3.jūnijam Itālijā nav atļauta pārvietošanās starp reģioniem un valstī netiek ielaisti arī ārvalstu tūristi, tādēļ laukumā acīmredzot bija pulcējušies tikai ļaudis no Romas un tuvējās apkaimes. Pāvests īpaši aizlūdza par saslimušajiem un mirušajiem Amazones reģionā, pirmām kārtām par tā pamatiedzīvotājiem, kas šai situācijāi ir īpaši neaizsargāti, un par to, lai neviens visā pasaulē nepaliktu bez medicīniskās palīdzības, īpaši ekonomisko prioritāšu dēļ.
 
31.mai
Pāvests Francisks Vasarsvētkos aicinājis uzlūkot Covid-19 krīzi kā iespēju jaunam sākumam, neieslīgt egosimā un pesimismā, bet atmosties vēlmei kalpot un darīt labu.
 
12.apr
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien savā Lieldienu vēstījumā aicināja uz globālu solidaritāti cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju un tās sekām ekonomikai.
 
27.mar
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks piektdien Vatikānā vadīs lūgšanas tukšā Svētā Pētera laukumā, lūdzot Dievu apturēt koronavīrusa pandēmiju.
 
8.mar
Pāvests Francisks savā tradicionālajā svētdienas uzrunā un lūgšanā, kas pēc Itālijas varas iestāžu lūguma pirmo reizi pārraidīta interneta tiešraidē, apliecinājis atbalstu cilvēkiem, ko skāris jaunais koronavīruss.
 
3.mar
Lai gan iepriekš izskanējušas spekulācijas, ka 83 gadus vecais pāvests, iespējams, saslimis ar koronavīrusu, baumas nav apstiprinājušās.
 
27.feb
Vieglas saslimšanas dēļ pāvests Francisks šodien atcēlis piedalīšanos dievkalpojumā ar Romas priesteriem, paziņojis Vatikāns.
 
12.feb
Pāvests Francisks nav atbalstījis ierosinājumu atļaut precētiem vīriešiem uzņemties priesteru pienākumus Amazones reģionā, izdarot īpašu izņēmumu noteikumos par vispārējo klēra celibātu.
 
12.feb
Pāvests Francisks trešdien lems, vai pieļaujams izņēmums attiecībā uz celibāta ievērošanu priesteriem, kas ir viens no pretrunīgāk vērtētajiem jautājumiem katoļu baznīcā.
 
25.dec 2019
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks trešdien tradicionālajā Ziemassvētku uzrunā "Urbi et orbi" ("Pilsētai un pasaulei") aicināja uz mieru konfliktu plosītājās zemēs, kā arī uzsvēra, ka pārmaiņas sākas cilvēku sirdīs.
 
21.dec 2019
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks sestdien baznīcas līderus mudināja "mainīt mentalitāti", sakot, ka kristietība mūsdienu pasaulē tiek ņemta vērā mazāk un bieži pat ignorēta.
 
19.dec 2019
Pāvests Francisks Latvijas iedzīvotājiem un ģimenēm sūta Dieva svētību, prieka un miera vēsti, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
 
27.nov 2019
Tā kā atceļā no Tokijas uz Romu, lidmašīna ar pāvestu šķērsoja arī Latvijas gaisa telpu, Francisks nosūtīja telegrammu Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam, liecina informācija medijā "Vatican News".
 
28.okt 2019
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks pirmdien paziņoja, ka tiek mainīts nosaukums slavenajam Vatikāna arhīvam, norādot, ka tas turpmāk netiks dēvēts par "slepenu".