Visinteresantākie TOP

1.aug
Vasaras laikā īpaši aktuāls kļūst jautājums par pretparazītu līdzekļu lietošanu profilakses nolūkos. Risks saskarties ar dažādiem parazītiem vasarā nenoliedzami palielinās – biežāk tiek ēsti nemazgāti produkti – dārzeņi un augļi tieši no dobes –, savukārt bērni daudz vairāk laika pavada, spēlējoties bērnu laukumos un smilšu kastēs, kur augsne var būt inficēta. Kā atpazīt, ka organismā nokļuvuši parazīti, un kā sevi no tiem pasargāt, skaidro farmaceite Līga Cīrule.
 
1.aug
Turpinoties vasarīgiem laikapstākļiem, arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas pavadīt savu brīvo laiku pie ūdenstilpnēm. Lai arī karstā dienā atveldzēšanās ūdenī ir ļoti patīkama, jābūt uzmanīgiem, jo tā var sagādāt arī dažādas veselības problēmas. Par saslimšanām, kas var būt tieši saistītas ar peldēšanos, un padomiem, kā no tām izvairīties, stāsta farmaceite Anna Kivleniece.
 
1.aug
Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri un izpētes raksti par visdažādākajām tēmām.
 
30.jūl
Pastāv vairāki veidi, kā cīnīties ar galvassāpēm - var dzert tabletes, veikt vingrinājumus, taču nereti šīs metodes ir īstermiņam. Vēl var veikt nelielas izmaiņas uzturā, iekļaujot tajā produktus, kas būs lieliski palīgi cīņā ar galvassāpēm.
 
30.jūl
Vasaras sezona rit pilnā sparā un saulīte lutina mūs cik vien var. Šis ir skaistākais laiks, lai sēstos aiz motocikla stūres un izbaudītu burvīgu galamērķu sniegto emociju lidojumu. Vai kādreiz esat aizdomājušies par to, kur noteikti vajadzētu doties ar motociklu?
 
26.jūl
VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) informatīvās kampaņas "Nebrauc man virsū" sociālā eksperimenta laikā novērots, ka remontdarbu un ceļu uzturēšanas darbu laikā daļa no transportlīdzekļu vadītājiem pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot savu, citu satiksmes dalībnieku un darbinieku drošību. Lai gan attiecīgie ceļu posmi aprīkoti ar ātruma ierobežojumu un brīdinājuma ceļa zīmēm, tomēr 53% autovadītāju tās neievēro, liecina LAU veiktā aptauja. Lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumu risku, kā arī atgādinātu par drošu pārvietošanos remontdarbu un ceļu uzturēšanas posmos, Drošas braukšanas skolas eksperts Edmunds Ozolnieks apkopojis piecus svarīgākos padomus, kas noderēs ikvienam autovadītājam.
 
25.jūl
Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
 
24.jūl
Pieaugušajam miegā jāpavada vidēji 7–9 stundas, bet, aprunājoties ar saviem tuviniekiem, būsiet pārsteigti, cik daudzi sūdzas par miega grūtībām. Par bezmiegu var runāt vien tad, ja miega traucējumu epizodes atkārtojas vismaz trīs naktis nedēļā 1–3 mēnešus ilgā laika periodā. Taču ir četras bieži sastopamas situācijas, kuras atstājot bez vērības, palielinās arī risks, ka bezmiegs var piezagties nepamanīts, skaidro ārste, psihiatre Nātālija Bērziņa. Savukārt farmaceite Ivanda Krastiņa stāsta, kādi dabīgi līdzekļi var palīdzēt noskaņoties miegam.
 
24.jūl
Mūsdienās ir ļoti daudz diskusiju par veselīgu uzturu, un pastāv daudz dažādu viedokļu par to, ko ēst, kad ēst un cik daudz ēst. Daži ieteikumi tomēr ir apstrīdami.
 
23.jūl
Vasaras mēneši jau tradicionāli nav iedomājami bez sezonālām garšas buķetēm, ko celt galdā gan ikdienā, gan svētku reizēs un ar ko papildināt ikvienu maltīti. Turklāt šobrīd, kad grila un piknika sezona rit pilnā sparā, dažādas gaļas un veģetāro ēdienu piedevas kļūst sevišķi aktuālas. Tādēļ, iedvesmojot jauniem eksperimentiem virtuvē, pieredzes bagātais šefpavārs Dzintars Kristovskis iesaka trīs visā pasaulē iecienītu un viegli pagatavojamu mājas mērču receptes, kas kalpos par lielisku alternatīvu ierastajām zivs, gaļas un dārzeņu piedevām un ar ko prasmīgi atsvaidzināt vasaras ēdienreizes. Viņaprāt, tieši mērce ir ikviena ēdiena galvenā sastāvdaļa, kas ļauj to viegli pielāgot katrai gaumei, piešķirot maltītēm restorāna cienīgu pēcgaršu.
 
22.jūl
Vasara ir ogu laiks un tieši tāpēc Rimi Bērniem ekspertes Lība un Sāra Smildziņas izmēģina trīs dažādu saldēdienu receptes, izmantojot ogas. Pagatavo saldējuma kokteili, aveņu un baltās šokolādes vafeles, ogu sorbertu un pārsteidz ar jaunām garšām gan mājiniekus, gan ciemiņus kādā dārza ballītē.
 
22.jūl
Mēs visi zinām, ka smēķēt, pārmērīgi dzert vai neēst dārzeņus ir slikti. Tajā pašā laikā mēs pat nenojaušam, ka lietas, kuras mēs esam pieraduši darīt katru dienu, var būt tikpat kaitīgas mūsu veselībai. Portāls "Change Health" nosaucis 8 ikdienas ieradumus, kas ir ļoti kaitīgi.
 
21.jūl
Kājām ir diendienā jāiztur gana liela slodze – jāpieveic vismaz 10 000 soļu un pakāpienu, tajā pašā laikā – mēdzam arī ilgstoši sēdēt nekustīgā pozā ar sakrustotām kājām, tādējādi nosprostojot asinsriti un pakļaujot kājas ne vien tūskas, bet arī papildu slimību riskam. Savukārt vasarā kāju tūska ir īpaši izplatīta problēma, kas rada sāpes un smaguma sajūtu kājās. Kā mazināt kāju tūsku un sevi pasargāt no iespējamām vēnu saslimšanām, ieteikumos dalās farmaceite Zane Melberga.
 
19.jūl
Iestājoties siltajiem gada mēnešiem, dabā teju katrs mirklis šķiet fotogrāfijas vērts. Kāpēc gan no uzņemtajiem attēliem neiegūt vairāk? Lūk, lietotnes, kurās var mēģināt fotogrāfijas pārvērst papildu ienākumos.
 
18.jūl
Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
 
17.jūl
Lūk, jautrs spēļu saraksts ar mērķi mudināt bērnus dzert vairāk ūdens, ēst vairāk augļu un dārzeņu, apzināties maltīšu porciju lielumu un būt aktīvākiem. 
 
11.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Segliņa un Andžāns, Vasiļjevs un Heinrihsone, Nastavševs un Antoņenko, Bahs un Vasks.
 
8.jūl
Vasara mudina kļūt aktīvākiem. Vēlamies vairāk laika pavadīt ārpus mājas un izklaidi meklēt svaigā gaisā. Lai arī kāds būtu izvēlētās aktivitātes veids, farmaceite Zane Melberga dalās praktiskos padomos, kam vasarā nepieciešams vērst papildu uzmanību, lai neciestu ne veselība, ne noskaņojums.
 
25.jun
Neskatoties uz pandēmijas radīto situāciju, nekustamo īpašumu iegādes segmentā šobrīd rosības netrūkst. Kamēr vieni savelk jostas, tikmēr citi mērķtiecīgi īsteno ilgtermiņa plānus par nekustamā īpašuma iegādi, norāda VNĪ NĪ Nomas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane. VAS "Valsts nekustamie īpašumi" novērojis, ka īpaši aktīvas ir tieši fiziskās personas, kas, baidoties no naudas vērtības zuduma, šobrīd meklē, kur ieguldīt savus brīvos līdzekļus. Tādēļ vēlamies iepazīstināt ar vērtīgākajiem aktuālajiem pārdošanā esošajiem uzņēmuma pārvaldībā esošajiem īpašumiem.
 
25.jun
"Healthline" atklāj, kādi pasaules sieru veidi ir veselīgākie.