Visinteresantākie TOP

Vakar, 12:33
Šobrīd viedtālrunis ir ne tikai palīgs saziņā, bet arī iepērkoties, sportojot, kā arī veicot dažādus norēķinus, piemēram, par stāvvietu vai sabiedrisko transportu. Tāpēc ir tikai loģiski, ka ar viedtālruņa palīdzību šobrīd var maksāt par jebko – sporta nodarbību, žurnālu vai kafiju.
 
16.sep
Vairums Latvijas iedzīvotāju priecājas, ka viņu vecāki vai vecvecāki ir sociālajos tīklos, tomēr ir situācijas, kad vecāku uzvedība bērniem var sagādāt neērtus brīžus, liecina mobilo sakaru operatora Tele2 un pētījumu aģentūras "Norstat" augusta beigās veiktā aptauja. Arī puse vecāku atzīst, ka ir domājuši, vai viņu uzvedība sociālajos tīklos bērniem varētu radīt nepatīkamas emocijas vai situācijas.
 
15.sep
Lai gan Tēva diena Latvijā vēl tikai veidojas par tradīciju, kas būtu tikpat nozīmīga kā Mātes diena, septembra otrajā svētdienā daudzi Latvijas iedzīvotāji sveica savus tēvus, apmeklējot svētku pasākumus, ieturot kopīgas maltītes vai vienkārši sazvanoties. Taču savstarpējās attiecības ir jākopj arī ikdienā, tāpēc alus "Lāčplēsis" piedāvā idejas, kā pieaugušajiem dēliem aizraujoši pavadīt laiku kopā ar saviem tēviem.
 
15.sep
Līdz pāvesta Franciska vizītei Latvijā ir palikušas mazāk nekā divas nedēļas. Lūk, desmit lietas, kuras vērts zināt pirms došanās uz Aglonu, kur bazilikas sakrālajā laukumā pāvests Francisks 24. septembrī plkst. 16.30 svinēs Svēto Misi.
 
12.sep
Ie­stā­jo­ties auk­stā­kam lai­kam, ir vērts ne­vis uz­reiz mek­lēt ap­tie­kā vit­amī­nus, bet gan tu­rēt uz gal­da kā­du aug­li, ku­ra sa­stāvs ir tik ba­gāts, ka tas der ne­lie­las mā­jas ap­tie­ci­ņas vie­tā. Tāds ir ābols.
 
9.sep
Skaistumkopšanas līdzekļu panākumi atkarīgi ne tikai no pareizas lietošanas, bet arī šo produktu izejvielām un izcelsmes. STENDERS Attīstības ķīmiķe Jūlija Kuzņecova norāda, ka rūpējoties par ādu, vēlams dot priekšroku savas zemes dabas veltēm, jo tās ir bagātas ar vielām, ko nepieciešams uzņemt mūsu klimatiskajos apstākļos. Dzērvenes, mellenes, liepziedi, upenes un smiltsērkšķi ir pieci ziemeļu dabas brīnumi, kas aug mūsu mežos un dārzos un ar savām vērtīgajām īpašībām sniedz ādai īpašu kopšanu.
 
2.sep
Virtuālā pasaule šodien ir neatņemama bērnu un pusaudžu dzīves sastāvdaļa, tāpēc ir izstrādāta virkne mobilo aplikāciju, kas aizraujošā veidā gan lielākiem, gan mazākiem bērniem ļauj iepazīt matemātikas, ķīmijas, bioloģijas, anatomijas un svešvalodu pasauli. Pedagogi uzskata, ka ar šo aplikāciju palīdzību var ne vien veicināt bērnu intelektuālo attīstību, bet arī iemācīt viņus lieto mobilos telefonus gudri.
 
2.sep
Klāt rudens un jauns skolas gads, bērni atgriežas no brīvlaika, un visi kopā sākam gatavoties gada tumšajiem mēnešiem. Labi zināmas, bet vasaras bezrūpībā mazliet piemirsušās atziņas, lai rudens iesnas mestu līkumu, mācībās labi veiktos un jauna diena sāktos moži un ar prieku, atgādina "Euroaptiekas" farmaceite Ieva Zvagule.
 
1.sep
Saule, pludmale, palmas, vējā plīvojoši mati un vissvarīgākais apģērbs ir peldkostīms... Piekritīsi, ka tas ir visskaistākais gadalaiks? Ja esi no tiem, kuriem kopā ar lāčiem gribētos doties ziemas miegā, lai atkal pamostos vasarā, kad dzīve ir visburvīgākā, iepazīsti tūroperatora un ceļošanas eksperta “Novatours” ieteiktus lieliskākos ziemas ceļojumu galamērķus, lai ziemu izdzīvot būtu vieglāk.
 
1.sep
Mūsdienās jaunieši ne tikai seko līdzi slavenu video blogeru jeb vlogeru dienasgrāmatām, bet veido arī paši savus vlogus. Lai sāktu to darīt, šodien pietiek ar viedtālruni un nelielu papildaprīkojumu. Ja šī nodarbe iepatīkas un padodas - publicētie sižeti gūst ievērību -, var sākt domāt par nopietnāku tehniku, atzīst video blogeris Kristaps Graufelds (JORET).
 
31.aug
Skolas gaitu sākums bieži ir brīdis, kad bērns kļūst par sava pirmā mobilā telefona īpašnieku. Ir svarīgi bērnam jau pašā sākumā iemācīt viedierīci lietot atbildīgi, it sevišķi rūpējoties par vienu no galvenajiem aspektiem – savu drošību. Parole ir visvienkāršākais veids, kā pasargāt privāto telpu no svešām acīm. Tādēļ izveidot un lietot paroli vajadzētu no pirmās dienas, kad bērns sāk lietot tālruni.
 
31.aug
Šāgada avīzes veidotajā 100 labāko Latvijas skolu topā būtiskas pārmaiņas – savas gadiem ilgās līderpozīcijas zaudējusi Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, bet no pjedestāla pavisam nokāpusi Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, kas gadiem spēja noturēties 2. vietā. Šogad vairs ne.
 
30.aug
Šurp, grāmatas, uz skolu! Bezrūpīgā vasariņa beigusies, skola tūlīt jau klāt! Kā nosvinēt Zinību dienu tā, lai bērnam paliek skaistā atmiņā? Nacionālais dāvanu eksperts, uzņēmums "Lieliska dāvana” iesaka 10 labas idejas lielu un mazu skolas bērnu sveikšanai.
 
27.aug
Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas doties  atvaļinājumā  rudens mēnešos, bet vasaras pavadīt tepat Latvijā. Ceļojumi rudenī ir iespēja pagarināt vasaru, kas Latvijā drīz beigsies, tāpēc populārākā tūristu izvēle ir tieši siltās zemes.
 
26.aug
Mūsdienās ceļojuma galamērķi ir tik dažādi - kūrorts Grieķijā, tempļi Taizemē, zinātnes centrs Igaunijā u.c. Lai neatkarīgi no galamērķa ārzemju brauciens izdotos veiksmīgi, mobilo sakaru operators BITE apkopojis praktiskus Latvijā zināmu un pieredzes bagātu ceļotāju padomus par to, kā ceļot gudri.
 
19.aug
Lielākā daļa vecāku nespēj iedomāties atvaļinājumu bez saviem bērniem - jo tā ir lieliska iespēja vairāk laika pavadīt kopā. Taču, īpaši pirmajā reizē dodoties uz ārzemju kūrortiem ar mazuli, var rasties daudz jautājumu. Ceļojuma organizatora "Kidy Tour" produkta menedžere Latvijā Elīna Aņiļonīte sniedz 5 padomus par to, kā parūpēties par bērnu drošību un veselību atvaļinājuma laikā.
 
18.aug
Pasaules okeānu dēvē arī par cilvēku dzīves centru un atbalstu: tas klāj teju trīs ceturtdaļas Zemes virsmas, vismaz puse skābekļa rodas ūdens dzīlēs. Vienlaikus okeāns glabā fascinējošus noslēpumus, kuri biedē kuģotājus un mulsina zinātniekus.
 
5.aug
Vasaras saule saistās ar pozitīvām emocijām - atpūtu, siltumu un gaismu, kuras citos gadalaikos tik ļoti pietrūkst. Tāpēc saprotama ir vēlme vasaras mēnešos smelties sauli maksimāli daudz un intensīvi, taču jāatceras arī par tās ietekmi uz ādas veselību un onkoloģisko slimību risku, ko izraisa “cepšanās” jeb pārmērīga uzturēšanās ultravioletajos (UV) staros.
 
4.aug
Šogad vasara mūs lutina ar saulainu un karstu laiku, un visi steidz izbaudīt to, iegūstot sen kārotu zeltaino iedegumu. Uzturoties ilgstoši saules staros, jāņem vērā, ka saules ultravioletā starojuma intensitāte ir ļoti spēcīga un augsta, tādēļ ir ļoti svarīgi zināt, kā pareizi rīkoties un kopt ādu pārmērīgā karstumā. Dove zīmola vadītāja Kertu-Kai Põldvere sniedz padomus, kā rūpēties par savu ādu, lai vasaras karstumā tā saglabātos gluda, maiga un mitrināta.
 
2.aug
Millennials jeb tūkstošgades paaudze ir pašreiz viena no lielākajām ekonomiski aktīvajām sabiedrības daļām pasaulē. Tie ir cilvēki, kas dzimuši laika periodā no 1980. gada līdz 2000. gadam, taču dažādās valstīs tūkstošgades paaudzes nodalītās robežas un definīcijas mēdz atšķirties. Lielākā daļa starptautisko pētījumu un ārvalstu mediji ir vienisprātis par millennials paaudzei piemītošajām īpašībām. Tipisks mileniālis ir raksturots šādi: ar sevi apmāts jeb narcistisks divdesmitgadnieks, kurš sagaida atzinību tikai par to, ka eksistē, darbavietu maina ik pēc pāris mēnešiem, visu laiku pavada telefonā un nedomā par nākotni vai finansēm.