Visinteresantākie TOP

Vakar, 13:30
Pasaules okeānu dēvē arī par cilvēku dzīves centru un atbalstu: tas klāj teju trīs ceturtdaļas Zemes virsmas, vismaz puse skābekļa rodas ūdens dzīlēs. Vienlaikus okeāns glabā fascinējošus noslēpumus, kuri biedē kuģotājus un mulsina zinātniekus.
 
5.aug
Vasaras saule saistās ar pozitīvām emocijām - atpūtu, siltumu un gaismu, kuras citos gadalaikos tik ļoti pietrūkst. Tāpēc saprotama ir vēlme vasaras mēnešos smelties sauli maksimāli daudz un intensīvi, taču jāatceras arī par tās ietekmi uz ādas veselību un onkoloģisko slimību risku, ko izraisa “cepšanās” jeb pārmērīga uzturēšanās ultravioletajos (UV) staros.
 
4.aug
Šogad vasara mūs lutina ar saulainu un karstu laiku, un visi steidz izbaudīt to, iegūstot sen kārotu zeltaino iedegumu. Uzturoties ilgstoši saules staros, jāņem vērā, ka saules ultravioletā starojuma intensitāte ir ļoti spēcīga un augsta, tādēļ ir ļoti svarīgi zināt, kā pareizi rīkoties un kopt ādu pārmērīgā karstumā. Dove zīmola vadītāja Kertu-Kai Põldvere sniedz padomus, kā rūpēties par savu ādu, lai vasaras karstumā tā saglabātos gluda, maiga un mitrināta.
 
2.aug
Millennials jeb tūkstošgades paaudze ir pašreiz viena no lielākajām ekonomiski aktīvajām sabiedrības daļām pasaulē. Tie ir cilvēki, kas dzimuši laika periodā no 1980. gada līdz 2000. gadam, taču dažādās valstīs tūkstošgades paaudzes nodalītās robežas un definīcijas mēdz atšķirties. Lielākā daļa starptautisko pētījumu un ārvalstu mediji ir vienisprātis par millennials paaudzei piemītošajām īpašībām. Tipisks mileniālis ir raksturots šādi: ar sevi apmāts jeb narcistisks divdesmitgadnieks, kurš sagaida atzinību tikai par to, ka eksistē, darbavietu maina ik pēc pāris mēnešiem, visu laiku pavada telefonā un nedomā par nākotni vai finansēm.
 
29.jūl
Šogad labie laikapstākļi mūs īpaši lutina, tādēļ strādājošie arvien vairāk novērtē atvaļinājumus un labprāt tos plāno garākus. Bet, ja tas nav iespējams, tad cenšas izmantot vakarus un nedēļas nogales, lai izbaudītu sauli un atpūtu dabā. Kā vislabāk organizēt atvaļinājumus un vasaras režīmu darbavietā - savā pieredzē dalās Ziemeļvalstu vadošā IT uzņēmuma “Visma Enterprise” personāla vadītāja Ineta Juškēviča.
 
29.jūl
Lai parūpētos par savu auto ikdienā, nevis tikai pirms tehniskās apskates, pietiek vien ar pavisam elementāru drošības pasākumu ievērošanu. Turklāt – tādējādi arī varēsi būt drošs, ka atbildīgā brīdī nezaudēsi kontroli pār savu auto un samazināsi bīstamu situāciju iespējamību uz ceļa. Lūk, pieci vērtīgi Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un apdrošināšanas sabiedrības ERGO ekspertu padomi, kas noderēs autovadītājiem, lai pārbaudītu savu spēkratu un nepieciešamības gadījumā dotos pie sava meistara, kurš varēs jau laikus novērst bojājumus.
 
29.jūl
Katrs no mums vēlas kādā brīdī nomainīt vai atsvaidzināt savu mājokli un kāpēc gan nesākt ar virtuvi? Praktisks un funkcionāls veids, kā papildināt virtuves interjeru, ir izvēlēties sadzīves tehniku tumšos toņos. Tumšie toņi akcentē virtuves dizainu, padarot to vienlaikus modernu un funkcionālu. Lielisks veids, kā papildināt savu virtuves interjeru, ir iegādāties tumšas un pat melnas krāsas ledusskapi. Ar padomiem, kā papildināt virtuves interjeru, izmantojot tumšas krāsas sadzīves tehniku, kā arī - kādus ieguvumus sniedz nokalpojušas tehnikas maiņa, dalās vides stiliste Baiba Prindule-Rence. Ikviens sadzīves tehnikas pirkums var kalpot arī kā dizaina elements vai pat akcents dzīvojamās telpas interjerā, piemēram, virtuvē.
 
28.jūl
Vairāk nekā puse jeb 57% Latvijas iedzīvotāju dārzeņus ēd tikai reizi nedēļā vai pat vēl retāk, liecina Snapshot veiktā aptauja pēc “Maxima Latvija” pasūtījuma. Vitamīniem bagātos rāceņus, kolrābjus un kāļus vismaz vienu reizi nedēļā ēd vien 10% Latvijas iedzīvotāju.
 
28.jūl
Lai parūpētos par savu auto ikdienā, nevis tikai pirms tehniskās apskates, pietiek vien ar pavisam elementāru drošības pasākumu ievērošanu. Turklāt – tādējādi arī varēsi būt drošs, ka atbildīgā brīdī nezaudēsi kontroli pār savu auto un samazināsi bīstamu situāciju iespējamību uz ceļa. Lūk, pieci vērtīgi un vienkārši Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un apdrošināšanas sabiedrības ERGO ekspertu padomi, kas noderēs autovadītājiem, lai pārbaudītu savu spēkratu un nepieciešamības gadījumā dotos pie sava meistara, kurš varēs jau laikus novērst bojājumus.
 
22.jūl
Vasara ir brīdis, kad pēc iespējas vairāk cenšamies pavadīt laiku pie dabas un jo īpaši saulē, tomēr spēcīgie saules stari ir liels izaicinājums mūsu galvas ādai un matiem. Tie kļūst sausāki, nespodrāki un neveseli, kā arī mēdz zaudēt savu krāsu. Kā apvienot vasaras baudīšanu ar rūpēm par saviem matiem, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule.
 
21.jūl
Sabiedrībā ir radies priekšstats, ka vecāki cilvēki nereti joprojām dod priekšroku tā sauktajiem “podziņu telefoniem”, jo no viedtālruņa iegādes viņus attur gan to cena, gan sajūta, ka ierīce ir sarežģīta lietošanai. Savukārt pircēju iepirkšanās paradumi norāda, ka seniori, lai gan sākumā ir skeptiski, bet arvien vairāk saprot, cik nozīmīgu lomu viedtālrunis var ieņemt ikdienā un, piemēram, viņu saziņā ar ģimeni. Tālruņu ražotājs Huawei kopā ar mobilo operatoru LMT sniedz vērtīgus padomus, kā izvēlēties piemērotāko tālruni senioram.
 
15.jūl
Sākas festivālu sezona, kad katru nedēļas nogali ir iespējams pavadīt kādā grandiozā festivālā gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Ja, atvelkot elpu starp festivāliem, vai kādā citā brīvā brīdī mūziku un festivāla noskaņu gribas sajust tāpat, var sarīkot filmu vakaru, izvēloties kādu no lietotnē Shortcut pieejamām filmām par un ap mūziku. Lai filmu izvēle būtu vienkāršāka, šeit apkopotas astoņas filmas, no kurām izvēlēties sev tīkamāko.
 
13.jūl
Šķiet, Latvijā vasaras nav iedomājamas bez pilsētu svētkiem, gadatirgiem un festivāliem. Šie pasākumi tradicionāli pulcē lielus cilvēku pūļus, tāpēc, apmeklējot tos ar bērniem, ir svarīgi savlaicīgi padomāt, kā novērst iespējamos drošības riskus. Mobilo sakaru operators BITE iniciatīvas “Drošība bērna acīm” ietvaros, sadarbojoties ar dažādu jomu ekspertiem, ir apkopojis 5 praktiskus padomus, kā parūpēties par bērnu drošību masu pasākumos.
 
11.jūl
Vēl tikai šonedēļ par apspriestāko tēmu sporta līdzjutēju vidū būs Pasaules kauss futbolā. Šis čempionāts paliks atmiņā ne tikai ar skaisti gūtiem vārtiem, negaidītiem rezultātiem un daudziem pārsteigumiem, bet arī ar sociālo tīklu vidū aktīvi apspriestajiem futbola līdzjutējiem.
 
7.jūl
Vasara ir atvaļinājumu laiks, kas ļoti daudziem saistās ar iespēju doties tuvos un tālos ceļojumus. Apdrošināšanas kompānija “Seesam" ir apkopojusi biežākos ceļojumu riskus un gadījumus no dzīves, ar kuriem ir sastapušies mūsu klienti ceļojumu laikā.
 
7.jūl
Lai gan dziesma izsenis uzskatīta par vienu no latviešu spēka avotiem, daudzi mūsdienās sevi uzskata par nedziedātājiem. Iedzīvinot dziedāšanas tradīcijas, balss spēle “DzieDot” ne tikai sniegusi iespēju virtuālā kora sastāvā uz Dziesmu svētku lielās skatuves nokļūt ikvienam, bet arī ļauj tās lietotājiem iepazīt dziedāšanas pozitīvo ietekmi uz cilvēka organismu. Par to, kāpēc būtu jādzied ikvienam, stāsta sertificēts mākslas terapeits mūzikas terapijā, Latvijas Mūzikas terapijas asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Rotšteins.
 
1.jūl
Mūsu uztura paradumi un ēšanas kultūra ir cieši saistīta ar pašsajūtu un veselības stāvokli, tāpēc, plānojot maltītes un izvēloties produktus, būtu jāpievērš uzmanība virknei faktoru. Lai vairāk uzzinātu par to, kā atpazīt un izvēlēties tieši kvalitatīvu gaļu un gaļas produktus, gaļas produktu zīmols "Rakvere" ieteikumos aicināja dalīties uztura speciālisti Līgu Balodi.
 
1.jūl
2018. gada pirmajos piecos mēnešos SEB banka privātpersonām patēriņa vajadzībām piešķīrusi 8,2 miljonus eiro, kas ir par 3,4% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Aptaujājot iedzīvotājus par viņu aizņemšanās pieredzi, tika noskaidroti pieci latviešiem raksturīgākie aizņemšanās paradumi*.
 
26.jun
Vasara ir īstais laiks, kad uzņemt dabīgos vitamīnus un pilnām mutēm baudīt dārza ogas.