Tūrisms

2.nov
Ja latvietim pēkšņi ieradušies viesi ir teju vai nepatīkams pārsteigums un 80% gadījumu tie netiks uzņemti ar tūlītēji klātiem galdiem un ilgstošu «pasēdēšanu», tad gruzīniem ir pilnīgi pretēji: 80% gadījumu negaidītu viesu ierašanās nozīmē tūlītēju galdu klāšanu un vismaz trīs tostus par draudzību. Ja tā nenotiek – laikam kāds mājās ir saslimis vai saimnieka nav mājās ... Gruzīniem viesmīlība nav vienkārši tikums, tas ir likums. Un likumu pārkāpt nedrīkst, to taču visi zina.
 
26.okt
Mežonīgās kalnu dailes zeme – Svanetijas reģions – atrodas Gruzijas ziemeļrietumu daļā, sasniedzams pa šķietami nebeidzamiem Kaukāza kalnu serpentīniem, ik pa brīdim apstājoties un ar aizturētu elpu vērojot kalnu ainavas.
 
24.okt
110 gadus pēc tam, kad Atlantijas okeānā nogrima bēdīgi slavenais ''Titāniks'', jauna šī kuģa versija atkal dosies jūrā, informē Time.
 
19.okt
Pastaigas ar mērķi kļūst arvien populārāks vietējā tūrisma veids. Apkārtnes izzināšanai var būt dažādi virsuzdevumi un iedvesmas avoti, un viens no tiem – literatūra.
 
17.okt
Pēc sanitārajiem un infrastruktūras uzlabojumiem Filipīnu salā Borakajā, tā atkal kļuvusi pieejama atpūtniekiem.
 
14.okt
Līdz ar krītošu kastaņu paukšķiem izplēn saules dāvātā bezrūpība un piezogas skumjas par aizgājušo vasaru. Nekas tā nepalīdz pārvarēt šādas maiņas kā izraušanās no ikdienas dodoties ceļojumā. Ceļojumam nav nepiemērotu laikapstākļu – izvēlies vēlamo galamērķi un jau pēc pāris stundām baudi zelta rudeni Siguldas senlejā vai krāšņo rudeni Gardas ezera apkārtni Itālijā jeb satiec okeāna viļņus Portugālē.
 
12.okt
Igaunijas Drošības policija šonedēļ veikusi kratīšanu piecās tūrisma firmās, jo tās piedāvā braucienus uz Krievijas okupēto Krimas pussalu, tādējādi pārkāpjot Eiropas Savienības (ES) noteikto aizliegumu sniegt tūrisma pakalpojumus Krimā, ziņo Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.
 
7.okt
Neskatoties uz to, ka nākamgad Latvijā būs mazāk liela mēroga pasākumu, tūrisma nozarē saglabāsies stabilitāte, prognozēja Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente Inga Kavaca.
 
6.okt
Nebūs pārspīlēti teikt, ka visa Latīņamerika ir bīstama vieta. Narkotikas, kontrabanda, cilvēku nolaupīšana ir ļoti ienesīgas nodarbes, tādēļ piemirstajos pierobežas rosās gan kriminālas bandas, gan bruņoti cīnītāji par savu taisnību.
 
5.okt
Ceturtdien, 4. oktobrī, notika Satiksmes ministrijas un Japānas Zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministrijas delegāciju konsultācijas, kuru rezultātā tika parakstīts sarunu protokols par sadarbību aviācijas jomā. Protokola parakstīšana ļauj uzsākt tiešos lidojumus starp Latviju un Japānu.
 
5.okt
Vai rudens ir īstais brīdis, kad sākt neierastu tūrisma piedāvājumu? Jā, ja tas ir vēsturisko dārzu tūrisms.
 
5.okt
Tūrismā tāpat kā apavu vai rokassomiņu industrijā ir sava mode un savas sezonas aktualitātes. Ja pirms pieciem, sešiem gadiem tā bija Gruzija, tad pirms diviem, trim – Horvātija, savukārt šobrīd par savdabīgu „modes lietu” varam nodēvēt Izraēlu, kurp vēlas nonākt arvien lielāks pašmāju ceļotāju skaits.
 
4.okt
Lai gan tūrisma nozare ir plaša, tās nesto atdevi ir salīdzinoši viegli novērtēt. Balstoties uz datiem par viesnīcu noslodzi, izsniegto vīzu skaitu un atzīmēm par robežu šķērsošanu, varam droši apgalvot: šis gads tūrisma nozarē ir bijis lielisks ne tikai Rīgai, bet visai Latvijai. Tūristu skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieaudzis par 15%. Tas nav viena gada panākums, tas ir ilgstoša darba, jaunu virzienu meklējumu, plašas sadarbības un veiksmīgas komunikācijas rezultāts, kurā būtisks faktors ir bagātīgā Latvijas valsts simtgades programma. Taču jau tagad jālemj, kas būs tūrisma izaugsmi veicinoši faktori nākotnē un par ko jāsāk starptautiski runāt jau šodien, lai pozitīvu rezultātu justu arī turpmāk.
 
1.okt
Līdztekus AHHAA centra Igaunijas galvaspilsētā Tallinē durvis vērs jauns izklaides centrs, kurā būs panorāmas rats 120 metru augstumā, lielākā batutu arēna Eiropā, 360 grādu 4D kino un klinšu kāpšanas siena 10 metru augstumā.
 
29.sep
Astronomiskais rudens jau klāt, pavisam drīz daba kokiem uzvilks krāsainus brunčus un, kā ierasts, Sigulda un tās apkārtne būs ļaužu pārpildīta, jo īpaši šogad, kad Gaujas Nacionālais parks (GNP) svin pastāvēšanas 45. gadadienu.
 
23.sep
Divi no iecienītākajiem ceļojumu veidiem 2018. gadā* ir nelieli izbraukumi uz pilsētām un ceļojumi apskates objektu iepazīšanai. Ja jūs sapņojat par braucienu uz kādu pilsētu ar pastkaršu cienīgiem skatiem vai nelielām brīvdienām ar vēsturisku noskaņu, kas vienlaikus neiztukšotu maciņu, šie galamērķi būs jums pa prātam. Uzņēmums Booking.com, kas piedāvā plašāko naktsmītņu klāstu visā pasaulē, ir izpētījis datus par cenām un ieteikumus no starptautiskiem ceļotājiem, lai noskaidrotu vecpilsētas, kas ir gan apveltītas ar vēsturisku noskaņu un neparastu skaistumu, gan ar vispieņemamākajām cenām rudenī. Gandrīz puse ceļotāju no visas pasaules (45 %) apgalvo, ka vēsturisku vietu apmeklēšana ir galvenais iemesls, kādēļ viņi dodas ceļojumā. Izvēlieties kādu no ceļotāju ieteiktajām vecpilsētām un dodieties piedzīvojumā pa bruģakmens ieliņām, iepazīstot šo pilsētu vēsturi.**
 
22.sep
Šogad galvenā atpūtnieku plūsma no Baltijas valstīm bijusi uz Turciju, liecina ceļojumu organizatora "Kidy Tour" apkopotā informācija. Turciju kā atpūtas galamērķi izvēlējušies 26% Latvijas, 28% Igaunijas un 42% Lietuvas ceļotāju. Lielākā daļa tūristu vasaras atpūtā devušies uz septiņām naktīm, taču populāras ir arī ceļojumu paketes uz deviņām vai desmit naktīm.
 
22.sep
Šī ir valsts, kurā gribas atgriezties, jau kāpjot iekšā lidmašīnā uz mājām. Un ne jau tādēļ, ka Islande būtu bagāta ar kādiem cilvēku sasniegumiem – modernu arhitektūru vai īpašām viesmīlības prasmēm. Ne viņi glīti būvēt māk, ne viesus aprūpēt. Un tūristu slaukšanai mākslīgi uzturētā dārdzība tāda, ka pašu islandiešu algas netiek līdzi cenām. Taču tā milzu vērtība ir cilvēka neskartā daba, un vislabāk to aplūkot no otras puses – tās, kas atrodas aiz tūristiem domātā labiekārtojuma – žogiem, striķiem un aizlieguma zīmēm.
 
22.sep
Latvijas lauku tūrisma mītnēs šovasar saasinājusies darbaspēka problēma, kas sevišķi aktuāla bija pie jūras izvietotājās mītnēs, kur saistībā ar šīs vasaras siltajiem laika apstākļiem bija pastiprināts tūristu pieplūdums, pastāstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
 
19.sep
Balvu novada muzejs ir labs piemērs, kā senatnīgais veiksmīgi saaudies ar moderno. Ne velti pirms četriem gadiem ieguvis Latvijas muzeju nozares gada balvu Zelta puteklis par labāko ekspozīciju, kā arī pretendējis uz labākā Eiropas muzeja nosaukumu.