Tūrisms

22.jan
Ungārijas zemo cenu aviokompānija "Wizz Air" marta beigās pārtrauks lidojumus no Viļņas uz Atēnām un Reikjavīku.
 
17.jan
Madeirā ir vairāki simti levadu, kuru kopējais garums sasniedz 2170 kilometru. Dažas no tām vijas pa tik gleznainām vietām, ka tūristi tās izmanto kā pastaigu takas. Savukārt ekstrēmāk noskaņotie par takām izmanto kalnu kores un šauras strēles gar klints malām.
 
16.jan
“Kā liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, lielākā daļa tūristu, kas apmeklējuši Latviju, ieradās, lai atpūstos (38,9%), savukārt 31.5% apciemoja radus vai draugus. Mazāk – 17.9% - Latvijā kārtoja biznesa darījumus. Lai gan šobrīd iepirkšanās tūrisma niša netiek asociēta ar Latviju, to ir iespēja mainīt, izmantojot mazumtirdzniecības potenciālu, kas līdz šim nav pilnībā apgūts”, norāda eksperte, “Via Jurmala Outlet Village” (“VJOV”) attīstītāja SIA Outletico izpilddirektore Viktorija Beatrice Radzeviciene.
 
15.jan
Jau no 31. janvāra līdz 2. februārim notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2020”, kur apceļot Latviju aicinās visu novadu pārstāvji. Tieši tur uzzināsi, kurp doties ģimeniskā un kurp laiskā pastaigā.
 
11.jan
Nav ko sūroties, ka nevaram atļauties dārgus ceļojumus, ja tepat Rīgā, samaksājot EUR 1.15 varam doties aizraujošos ceļojumos kaut vai katru dienu. Mēs taču atrodam laiku dažādām izklaidēm un veselīgam dzīvesveidam – skrienam, vingrojam un ieturam diētas, bet vajadzētu atrast laiku arī, lai iepazītu savu pilsētu – vietu, kur tu dzīvo, tā podkāstā Rīta mikriņš satiksmē – brīvu vietu nav saka režisors Kārlis Anitens, atklājot, ka kopā ar bērniem regulāri dodas izzināšanas ceļojumos gan ar velosipēdiem, gan sabiedrisko transportu. Kas reiz bijis Juglā, kur Mežaparkā slēpjas perons un kur izložņāt fortus –  atklāj režisors.
 
10.jan
Apceļojot kādu valsti, ir vietas, kuras jāapmeklē obligāti. Ja palaidīsi tās garām, tad skaitīsies, ka tavs ceļojums nav bijis gluži pilnasinīgs. Teiksim, esot Indijā, noteikti jāapmeklē slavenais Tadžmahals. Ja tev nav bildītes ar šā viduslaiku maharadžas sievas mauzoleju fonā, tad vari uzskatīt, ka Indijā nemaz neesi bijis.
 
6.jan
»Vakara Ziņu« fotogrāfe, kādreizējā autogrāfu medniece Ingrīda Punka kopā ar vīru cukurkukurūzas selekcionāru un audzētāju Aivaru Punku, kuru plašāka sabiedrība pazīst kā Opi no TV realitātes šova «Barbarosa», pērnā gada nogalē pabija savā pirmajā septiņu dienu kruīzā pa Vidusjūru ar kruīzu kuģi «MSC Magnifica».
 
26.dec 2019
Darījuma tūrisma attīstīšana nākotnē varētu vecināt tūrisma izaugsmi Latvijā, atzina biznesa augstskolas Turība asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš.
 
20.dec 2019
Šoreiz atlidoju uz Romu viena. Tas bija apzināts lēmums, jo gribējās vienatnē izbaudīt Itālijas sajūtu – gluži kā mīlestību. To darīju no sirds, un Roma man atbildēja ar pretmīlu, dodot skaistu laiku, jaunas iepazīšanās un lieliskus iespaidus.
 
14.dec 2019
Ceļojums vienmēr ir piedzīvojums, kaut kas jauns un nebijis – tieši ar šādu atklājēja sajūtu iespējams sākt Jauno gadu ceļojumā, piedzīvot neredzētas cittautu tradīcijas, iegūt jaunus draugus un baudīt svētku sajūtu, kalt jaunus plānus un mērķus, zina teikt “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.
 
13.dec 2019
Gadu mijai piedien dažādas ievirzes un nopietnības topi, to netrūkst arī tūrisma industrijā. Pavisam nopietnu topu izveidojusi starptautiskā organizācija International SOS, radot īpašu interaktīvu karti, lai brīdinātu ceļotājus, kur neplānot ceļojumu 2020. gadā, ja vien nav īpašas vēlēšanās riskēt ar savu drošību.
 
9.dec 2019
Šodien kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) 11 lauku tūrisma uzņēmējiem piešķīra kultūras zīmi "Latviskais mantojums". Kultūras zīmes pasniegšanā piedalījās arī Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis. Kultūras zīme izveidota un tiek pasniegta kopš 2013.gada pēc "Lauku ceļotāja" iniciatīvas, lai godinātu un rādītu latviskās kultūras un sadzīves mantojumu mūsdienās. Latviskā mantojuma zīmi saņem naktsmītnes, lauku saimniecības, amatnieki, lauku krodziņi, latvisko tradīciju pasākumu rīkotāji un vadītāji, muzeji, kolekcijas, prasmju un arodu zinātāji. Līdz šim kopumā zīmi "Latviskais mantojums" saņēmušas 113 saimniecības visā Latvijā.
 
6.dec 2019
Horvātijas galvaspilsēta Zagreba vēlā rudenī rada nepārvaramu sajūtu, ka atrodies... Rīgā. Pirmkārt, tā liek domāt dāsnais lietus – Zagrebā tā ir novembra beigās, bet daba izskatās kā Rīgā oktobra sākumā. Otrkārt – vecpilsēta, cilvēki, kafejnīcas, veikalu zīmoli... viss kaut kā saprotami un līdzīgi.
 
3.dec 2019
Daba ir mūsu vērtība, bagātība un saudzējamais dārgums. Kad ikdienas straujais ritms pārlieku nogurdina, tā vislabāk palīdz atgūt spēkus. Tā pārsteidz ar savu krāšņumu, neatkārtojamību un enerģiju. Tūroperators un ceļošanas eksperts "Novatours" iesaka iedvesmojošus ceļojumu galamērķus dabas varenuma baudīšanas kārotājiem.
 
29.nov 2019
Tatarstānas vēstures lieciniece ir ne tikai tās galvaspilsēta Kazaņa, bet arī Bolgara vai Bulgāra un noteikti – Svijažska. Neredzēt Bolgaru – Zelta ordas galvaspilsētu, neapmeklēt upes vidū uzbūvēto pērli Svijažsku nozīmē nepiedzīvot šo valsti. Pirmā no šīm skaistākajām Tatarstānas vietām atrodas 180–190 kilometru no Kazaņas, otrā – aptuveni 30 kilometru attālumā.
 
26.nov 2019
Ja meklējat iedvesmu brīvdienām, kādēļ gan nepievienot savam nākamajam ceļojumam jaunas krāsas? Booking.com piedāvā iepazīt dažus no viskrāsainākajiem galamērķiem pasaulē, lai iedvesmotu jūs nākamajām brīvdienām. Padariet savu fotogaleriju spilgtāku, apmeklējot kādu no šīm sešām košajām pilsētām.
 
26.nov 2019
Kamēr latvieši un igauņi draudzīgi sacenšas, kam izdosies nodzirdīt pēc iespējas vairāk cilvēku, tikmēr kāds tālu zemju šeihs sita dūri galdā un teica – manā zemē alkohola nebūs vispār. Turklāt, ja kāds šo rīkojumu neievēros, maksās dārgi vai pat vēros sarkano tuksneša sauli caur mazu restotu lodziņu. Un cilvēki klausa. Ne tikai vietējie. Arī tie, kas ieradušies iepazīties ar tālās zemes kultūru, arhitektūru, viesmīlību un godīgumu. Tieši godīgumu! Pirms došanās ceļā tikām pie mūsu galamērķa kopējā raksturojuma – ja atstāsiet somu uz nakti parkā pie soliņa, tad rīt no rīta to atradīsiet tieši tajā pašā vietā. Atradīsiet neaizskartu. Tas iedrošināja. Un mēs pacēlāmies spārnos!
 
22.nov 2019
Brēmene un Rīga daudzējādā ziņā ir līdzīgas. Gandrīz vai kā pilsētas – māsas. Viena no tūristu iecienītākajām vietām, kur taisīt selfijus, Brēmenē ir tieši tāda pati kā Rīgā. Proti, skulptūra Brēmenes muzikanti. Cits uz cita stāvoši dzīvnieciņi. Rīgā tā atrodas Pētera baznīcas aizmugurē, bet Brēmenē aiz rātsnama. Jau padomju laikos Brēmene bija Rīgas sadraudzības pilsēta, un slavenās skulptūras kopiju vācieši uzdāvināja Rīgai.
 
20.nov 2019
Popervāles muiža atrodas Talsu novada Lubes pagastā. Muiža vēstures dokumentos pirmo reizi minēta 1582. gadā, kad hercoga Magnusa laikā izlēņota Piltenes rakstvedim P. Gekem. Popervāles pils celta 1808. gadā. Ārlavas muiža. Kas atrodas Talsu novada Ārlavas pagastā celta 18.-19. gs. mijā, pārbūvēta 19., 20. gadsimtā. Kandavas mācītājmuiža atrodas Kandavas novada Kandavas pagastā. Mācītājmuižā dzīvojis Kandavas iecirkņa prāvests (1821-1836) Karls Ferdinands Amenda (Karl Ferdinand Amenda, 1771. - 1836.), slavenā vācu komponista Ludviga van Bēthovena draugs, kas te saņēmis komponista vēstuli, kurā tas viņam pirmajam rakstījis par sākušos dzirdes zaudēšanu.
 
17.nov 2019
Kaujas vietas, bunkuri, karavīru kapi un muzeji – atzīmējot valsts svētkus, Rimi Bērniem eksperti, skolēni Klāvs un Lība Smildziņi iesaka tuvākus un tālākus tematiskos ekskursiju galamērķus ģimenes ceļojumam pa Latviju novembrī.