Tūrisms

16.aug
Ap ziemas saulgriežu laiku Somijas ziemeļos esošais Ziemassvētku vecīša ciemats Rovaniemi (Lapzemes reģiona centrs) piesaista milzum daudz tūristu. Taču Lapzeme un Ziemassvētku pasakas burvības baudīšana noteikti nav vienīgais iemesls, kāpēc ir vērts doties uz Somiju. Ir gana daudz pieturas punktu ceļotājiem, kur piestāt, lai iepazītu šo valsti arī vasarā. Mūsu ceļš šovasar veda uz Dienvidsomiju.
 
15.aug
Tūristiem Berlīnē tiks piedāvāta iespēja piedalīties pilsētas parku sakopšanā apmaiņā pret bezmaksas Berlīnes mūra memoriāla apmeklējumu un pikniku, paziņojusi domniece Rona Tietje.
 
15.aug
Lielākā tūrisma vērtība digitālajā gadsimtā ir tas, ko digitālā realitāte nespēj sniegt – pieredze, mijiedarbe, saskarsme ar vietu, vidi un cilvēkiem. Tāpēc jebkuras, it īpaši mazas pilsētas tūrisma piedāvājuma veiksmes atslēga slēpjas tās spējā vērtēt sevi ceļotāju acīm un dāvāt patīkamu, vērtīgu piedzīvojumu. Katrai pilsētai piemīt kaut kas īpašs, tomēr šovasar aizvadītās Radošās darbības nedēļas “radi!2019” īstenotās radošo industriju tūrisma misijas Latvijas mazpilsētās liecina, ka nav nemaz tik viegli to identificēt. Kā mazpilsētām atrast savu īpašo identitāti, un kā šajā procesā var palīdzēt dizaina domāšana?
 
13.aug
Ko darīt nedēļas nogalē vai atvaļinājumā? Aizbrauc uz Šauļiem! Būsiet pārsteigti, cik šeit daudz aizraujošu lietu, izklaižu un iespēju patīkami un interesanti pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Ja trūkst ideju, iegriezieties visitsiauliai.lt vai Tūrisma informācijas centrā.
 
12.aug
Ceļojumā organisms katram reaģē citādi uz pārvietošanos transportā, karsto sauli, neierasto pārtiku utml., tādēļ komfortablāk jūtas tie ceļotāji, kuri līdzi sagatavo arī nelielu ceļojuma aptieciņu. Tajā noderīgākie ir pretsāpju, pretdrudža līdzekļi, kā arī līdzekļi vēdera izejas normalizēšanai, sildošās smēres, plāksteri, apkopojot ceļojumu gidu viedokli, secinājis tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.
 
10.aug
Tiesībsarga redzeslokā nonākusi sūdzība par iespējamu diskrimināciju uz vecuma pamata kādas tūrisma firmas piedāvātajos ceļojumu aprakstos, kuri ietver vecuma ierobežojumu līdz 45 gadiem, un tiesībsargs norāda, ka šādos piedāvājumos vecuma diskriminācija nav pieļaujama.
 
9.aug
Tūristiem Grodņa ir pilsēta, kurā viena iespaidiem piesātināta diena ir pietiekami ilgs laiks, ko pavadīt skaistākajā Baltkrievijas pilsētā. Tā Grodņa tiek dēvēta. Vietējie patrioti pārdzīvo, ka Grodņā vēsturisko ēku eiroremonts ir sasteigts un paviršs, tādējādi liekot zaudēt pilsētas patieso seju. Grodņu var skatīt katrs pēc savām interesēm, bet tad jāzina, kurp doties. Ja gribas saprast, kas ir nozīmīgs vietējiem iedzīvotājiem, tad, gribi vai negribi, jāseko tūristiem piedāvātajām norādēm.
 
2.aug
Stilīgi, prestiži un ļoti populāri galamērķi ir bijuši, ir un būs. Tomēr dzīve, gluži kā jūra, allaž piedāvā ko negaidītu, neparastu, pārsteidzošu un, pilnīgi neticami, bez maksas pieejamu ikvienam – to varētu teikt par šīs tūrisma sezonas jaunpienācēju, piekrastes gājēju ceļu Jūrtaka.
 
29.jūl
Ja kādu iemeslu dēļ atvaļinājums plānots nevis vasarā, bet rudenī, tieši tad ir labs laiks Portugāles apmeklējumam, apkopojot ceļotāju viedokli, secinājis tūrisma operatora "INTERLUX Travel" Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Augustā lielā tūristu pieplūduma dēļ finansiāli ir visdārgāk ceļot uz Eiropas kontinenta vistālāk uz rietumiem esošo valsti, bet Portugāles dienvidos pat septembrī un oktobrī vēl ir silti un patīkami, labie laikapstākļi dod iespēju peldēties līdz vēlam rudenim, restorānos tiek pasniegts jaunās ražas portugāļu vīns, bet svētki nekad nebeidzas.
 
28.jūl
Doties ceļojumā uz Itāliju nenozīmē redzēt tikai Romu un Venēciju. Arī Itālijas dienvidi paver iespēju baudīt fantastisku dabu un arhitektūras krāšņumu, kas nevienu neatstās vienaldzīgu. Biznesa augstskolas Turības students Elvijs Mičulis, kurš nesen viesojās Itālijā Pasaules Universiādes sacensību ietvaros, iesaka piecus lieliskus galamērķus, kurus noteikti vērts apmeklēt Itālijas dienvidu daļā, un atgādina, lai veiksmīgi manevrētu pa plānotajiem apskates objektiem, jāspēj pielāgoties Itālijā valdošajam ikdienas ritmam, bet tas ceļojumu padarīs tikai un vienīgi aizraujošāku.
 
26.jūl
Nekādu nelikumību, ko jūs! Reizi gadā trešā bagātākā Lielbritānijas pilsoņa īpašums, precīzāk, dārzs, tiek atvērts publiskai apskatei. Kad esi īstajā laikā netālu no Hjū Grosvenora īpašuma Češīrā, nevar neaizbraukt palieņu izklaidēs uz miljardiera muižu. Vai pili. Katrā ziņā – iespaidīgas būves, milzīgs un izcils angļu dārzs. Citādi jau nevar būt, jo dzimtas īpašumi no paaudzes paaudzē pārgājuši kopš 16. gadsimta.
 
21.jūl
Drošības apsvērumu dēļ Lielbritānijas nacionālā lidsabiedrība "British Airways" un Vācijas aviokompānija "Lufthansa" uz laiku apturējušas lidojumus uz Ēģiptes galvaspilsētu Kairu.
 
19.jūl
Ir vairāki iemesli izmantot vasaras saulaino laiku un brīvās dienas, lai dotos netālā braucienā uz Pakrojas muižu Lietuvā. Tieši šobrīd tur norisinās vasaras ziedu festivāls Sapnis vasaras naktī. Tur var aplūkot apjomīgu muižas ansambli, kādus Latvijā neatrast. Šis galamērķis varētu rosināt atsvaidzināt zināšanas pasaules dramaturģijā – izlasīt vienu no visvairāk iestudētajām lugām pasaulē – Viljama Šekspīra Sapnis vasaras naktī. Virsotne būtu mudinājums iepazīties ar senās vācbaltu dzimtas fon der Ropu vēsturi, ar kuras vārdu ir saistīta šī muiža un kurai ir atzari visās trīs Baltijas valstīs.
 
16.jūl
Ceļot arvien tālāk, atklāt un izzināt arvien vairāk – ja tas ir par Tevi, un Tu sevi arvien biežāk pieķer mirklī, kad domas jau ir aizklejojušas, prātojot nākamo atpūtas ceļojuma galamērķi, ieskaties tūroperatora un ceļošanas eksperta “Novatours” ieteikumos eksotiskākiem ceļojumiem ārpus Eiropas.
 
16.jūl
Sestdien, 20. jūlijā, Cēsu pilsētas svētku “Cēsis 813” laikā, kas būs sākušies jau 19. jūlijā un turpināsies līdz 21. jūlijam ar devīzi “Svinam vasaru!”, Pils dārzā no plkst. 11.00 līdz 19.00 viesi varēs iepirkties vēsturiskajā viduslaiku tirgū un baudīt gardēžu ceļa “Livonijas garša” uzņēmēju sarūpēto cienastu. Otro gadu pēc kārtas, pateicoties projektam “Livonijas kulinārais ceļš”, Vidzemes tirdziņos visu vasaru un rudeni piedalās projektā iesaistītie uzņēmēji – viesmīlības pieturvietu saimnieki no Vidzemes un arī Kurzemes. Viņi piedāvā pašu zemē izaudzēto un savvaļā ievākto - tīru un svaigu.
 
15.jūl
Ceļasomas svara ierobežojums nav tikai aviosabiedrību prasība – jo tā vieglāka, jo ērtāk ceļot. Atliek pārskatīt smagās ceļasomas saturu un atbrīvoties vismaz no 7 liekām lietām, iesaka tūrisma operatora "INTERLUX Travel" Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Vieglu somu būs vieglāk pārvietot lidostā, iecelt autobusā, nest, turklāt ietaupīsies vieta ceļojumā iecerētajiem pirkumiem.
 
12.jūl
Kuršu kāpas ir unikāls dabas veidojums, kas ietverts UNESCO Pasaules dabas mantojuma sarakstā. Pietiekami tuvu Latvijai, lai ceļojumam uz turieni atvēlētu nedēļas nogali vai pat vienu brīvu dienu, kas gan nedos iespēju pamatīgāk aplūkot pussalas skaistākās vietas. Jo redzēt tur ir ko. Jūras muzejs, delfinārijs, Jodkrante un Raganu kalns, Nida, Pelēkā kāpa, Pārnida – tā ir tikai neliela daļa no iespējamām pieturas vietām.
 
7.jūl
Alūksnē ar partneriem Latvijā un Krievijā īstenos sajūtu tūrisma maršrutu, projektā ieguldot 800 000 eiro, informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.
 
7.jūl
Latvijas iedzīvotāji ceļojuma laikā visbiežāk izvēlas doties uz Vāciju, Krieviju un Baltkrieviju, liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas departamenta "Eurostat" dati par tūrismu 2017.gadā.
 
6.jūl
Kad laika apstākļi pārsteidz ar vēja brāzmām vai lietus lāsēm, Ventspils Tūrisma informācijas centrs piedāvā iespēju ielūkoties vietās, ko iekļaut Ventspils apskates plānā tad, kad laikapstākļi nelutina un nav piemēroti pastaigām pilsētā. Apmeklējot Ventspili, padariet lietainu dienu par prieka pilnu piedzīvojumu!