Tūrisms

10:43
Ar normālu miegu ir tāpat kā ar daudz ko citu: kamēr viss kārtībā, mēs to bieži vien nenovērtējam, uztveram kā pašsaprotamu, un tikai tad, kad nākas saskarties ar miega problēmām, saprotam, cik tās var būt traucējošas.
 
9:52
Latvijas tūrisma kompānijas (ar retiem izņēmumiem) turpina tirgot ceļojumus uz Ķīnu un Itāliju, pat neskatoties uz koronavīrusa izplatību. Ja situācija ceļojuma galamērķī pasliktināsies un drošības apsvērumu dēļ tūristi atteiksies no došanās uz turieni vai galamērķi iekļaus karantīnas zonā, atgūt iemaksāto naudu par ceļojumu var būt neiespējami.
 
Vakar, 15:51
Latvijas iedzīvotāji, izvērtējot riskus saslimt ar koronavīrusu "Covid-19", pagaidām neatceļ aktīvās atpūtas braucienus uz Itāliju, atzina Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca.
 
23.feb
Pagājušā gada vasarā apmeklētājiem tika atvērts Birštonas skatu tornis, kas tagad ir augstākais skatu tornis Lietuvā. Tornis tika uzbūvēts Nemunas deltas reģionālajā parkā un ir 55 m augsts. Līdz tam Nemunas loku ainavu bija iespējams redzēt tikai no gaisa balona vai fotogrāfijās, taču tagad atliek mērot 300 soļus, lai savām acīm baudītu skaisto ainavu.
 
22.feb
Tādas pasaulslavenas vietas kā Riodežaneiro, Bali, Sidneja, Bruneja, Omāna u.c. spēj pārsteigt pat daudzus pieredzējušus ceļotājus, kuri līdz tam ceļojuši tikai Eiropā, novērojis tūrisma operatora "INTERLUX Travel". Saskaroties ar pilnīgi citu kultūru, dabu un ēšanas tradīcijām, viņi saprot, ka līdz šim baudījuši diezgan vienveidīgus ceļojumu iespaidus.
 
22.feb
2020. gada 1. februārī plkst. 01.00 pēc Latvijas laika Apvienotā Karaliste izstājās no Eiropas Savienības. Vai ceļošanas noteikumi Latvijas iedzīvotājiem mainās dodoties uz Apvienoto Karalisti? Skaidro tūrisma aģentūra Kolumbs.
 
21.feb
Tutanhamona kapeņu atklāšanas simtgade būs tikai 2022. gada 4. novembrī, bet jau tagad norisinās šī unikālā notikuma atzīmēšanas pasākumi. Ja vien ir dažas dienas laika, ir vērts doties uz Londonu, kur vēl līdz maija sākumam galerijā Saatchi iespējams apskatīt izstādi Tutanhamons, faraona dārgumi.
 
19.feb
Ar vai bez sniega, bet brīvās dienas vēlams pavadīt svaigā gaisā, un piedāvājumu šādām iespējām ir daudz. Šīs nedēļas nogalē ir iespēja doties izzinošā pārgājienā pa senajiem lībiešu zvejniekciemiem no Mazirbes līdz Kolkai.
 
14.feb
Parasti kā ārkārtīgi kaitinošu uztvēru jebkuru Latvijas salīdzinājumu ar Igauniju – sak, tur tas labāks nekā Latvijā un šis. Tagad, pēc brauciena pa Tallinas jaunākajiem muzejiem un populārzinātniskajām darbnīcām, jāsaka – tiešām lieliska vieta ģimenes brīvdienām! Un nesavelciet skeptisku grimasi, lasot vārdu «muzejs» – tas, ko ar šo vārdu saprot Igaunijā, ir radikāli atšķirīgi no Latvijas muzejiem. Muzeji Tallinā ir mūsdienīgi un ar aizraujošām līdzdarbības iespējām – izmantojot gan jaunākās tehnoloģijas, gan prasmi izstāstīt vēstures stāstu tā, lai tas būtu vizuāli iespaidīgi. Var tikai apskaust, kā igauņi pratuši investēt gan Eiropas fondu naudu, gan privātos līdzekļus, lai valsts, kur klimats ne tuvu nav tūrismam labvēlīgs, spētu ar to ieinteresēt valsts viesus.
 
7.feb
Kārdinājumi un kārumi var būt divi vienā, ja ļaujas kņudošai vēlmei izbaudīt kaut ko jaunu. Protams, vasarā Kurzemes jūrmala čum un mudž no atpūtniekiem, bet šis ir ļoti labs laiks, lai dotos mazā izpētes braucienā, gūtu nelielus piedzīvojumus un noskatītu labas vietas iespējamai ilgākai atpūtai gada siltākā laikā Kurzemē.
 
1.feb
Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs "Meža māja" sestdien, 1. februārī, atzīmējot Starptautisko Mitrāju dienu, aicina ikvienu interesentu doties tematiskā, izzinošā pārgājienā pa Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) mitrājiem. Šogad Starptautiskās Mitrāju dienas tēma visā pasaulē ir "Mitrāji un bioloģiskā daudzveidība", tādēļ arī šī pārgājiena dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par mitrāju bagātībām.
 
31.jan
Jauno, 2020. gadu vēlējāmies sagaidīt nevis ierastā mājas gaisotnē, bet kaut kur ārpus dzimtajām ārēm.
 
30.jan
No 31. janvāra līdz 2. februārim notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus Balttour 2020, kur apceļot Latviju aicinās visu novadu pārstāvji. Tieši tur varēs uzzināt, kurp doties ģimeniskā un kurp laiskā pastaigā.
 
28.jan
Šīs nedēļas nogalē, no 31. janvāra līdz 2. februārim, notiekošajā 27. starptautiskajā tūrisma izstādē Balttour 2020 būs iespējams uzzināt par aktualitātēm, kā arī vēlreiz atklāt ne tikai vietējo ceļotāju novērtētās skaistās, bet ne tik plaši zināmās vietas. Aktīvākie ceļotāji apgalvo – tieši šajās vietās top visskaistākās un arī neparastākās bildes, kas jo īpaši svarīgi sociālo tīklu laikmetā.
 
28.jan
23. janvārī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs pieņēma lēmumu, ar kuru ir anulēta sabiedrībai ar ierobežotu atbildību firmai "BULTA-TURS" 2019. gada 4. septembrī izsniegtā licence tūrisma aģenta un tūrisma operatora pakalpojumu sniegšanai, kā arī "BULTA-TURS" ir izslēgta no tūrisma pakalpojumu sniedzēju datubāzes.
 
24.jan
Nākamās nedēļas nogalē, no 31. janvāra līdz 2. februārim, Ķīpsalā notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Balttour 2020. Būs iespējams uzzināt tūrisma sezonas jaunumus, informāciju par populārām ceļošanas iespējām. Organizētāji lēš, ka tūrisma izstāde varētu piesaistīt ap 30 tūkstošus apmeklētāju.
 
22.jan
Ungārijas zemo cenu aviokompānija "Wizz Air" marta beigās pārtrauks lidojumus no Viļņas uz Atēnām un Reikjavīku.
 
17.jan
Madeirā ir vairāki simti levadu, kuru kopējais garums sasniedz 2170 kilometru. Dažas no tām vijas pa tik gleznainām vietām, ka tūristi tās izmanto kā pastaigu takas. Savukārt ekstrēmāk noskaņotie par takām izmanto kalnu kores un šauras strēles gar klints malām.
 
16.jan
“Kā liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, lielākā daļa tūristu, kas apmeklējuši Latviju, ieradās, lai atpūstos (38,9%), savukārt 31.5% apciemoja radus vai draugus. Mazāk – 17.9% - Latvijā kārtoja biznesa darījumus. Lai gan šobrīd iepirkšanās tūrisma niša netiek asociēta ar Latviju, to ir iespēja mainīt, izmantojot mazumtirdzniecības potenciālu, kas līdz šim nav pilnībā apgūts”, norāda eksperte, “Via Jurmala Outlet Village” (“VJOV”) attīstītāja SIA Outletico izpilddirektore Viktorija Beatrice Radzeviciene.
 
15.jan
Jau no 31. janvāra līdz 2. februārim notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2020”, kur apceļot Latviju aicinās visu novadu pārstāvji. Tieši tur uzzināsi, kurp doties ģimeniskā un kurp laiskā pastaigā.