Tūrisms

Vakar, 21:42
Lai palēninātu jauno lipīgāko koronavīrusa paveidu izplatīšanos, tiek apsvērts gandrīz pilnībā apturēt lidojumus uz Vāciju, otrdien paziņojis Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.
 
22.jan
Šobrīd pastāvošajā situācijā, ceļošana un lidojumi notiek, bet ievērojami citādāk nekā gadu iepriekš. Aviācijas profesionāļi ir raduši strādāt paaugstinātas drošības apstākļos, kā arī ceļotāji – ievērot dažādus drošības pasākumus. Tomēr šobrīd ir ievesta virkne papildu nosacījumu, lai garantētu drošu un ērtu gaisa satiksmi, kas ierobežotu Covid-19 izplatību, informē Latvijas Aviācijas asociācija.
 
22.jan
Eiropas Savienības (ES)  valstu līderi ceturtdien "stingri atrunāja" eiropiešus no nevajadzīgas ceļošanas un brīdināja, ka dažu dienu laikā var tikt noteikti stingrāki ierobežojumi ceļojumiem, ja centieni iegrožot jaunā koronavīrusa izplatīšanos izrādīsies neveiksmīgi.
 
20.jan
Valdība pieņēma stingrākus noteikumus visiem ieceļotājiem, nosakot, ka no 25.janvāra, lai ieceļotu Latvijā, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts pēc starptautiski atzītas precīzākās metodes. Personām, kas nesen (līdz trim mēnešiem) izslimojušas Covid-19, būs jāuzrāda ārsta izziņa, ka persona nav infekcioza.
 
19.jan
2020.gads un arī jaunā gada pirmais mēnesis ieviesis virkni jauninājumu ceļošanas noteikumos: lai šķērsotu valsts robežas, ar pasi vien vairs nepietiek. Ar ko šobrīd jārēķinās, ieceļojot Latvijā, un kādi papildu dokumenti ceļotājam nepieciešami, stāsta Valsts robežsardze.
 
15.jan
Šī nedēļa nav viesusi izmaiņas valstu sarakstā, no kurām atgriežoties, Latvijā ir jāievēro pašizolācija - šī prasība aizvien ir spēkā pēc atgriešanās no visām Slimību profilakses un kontroles centra sarakstā esošajām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, liecina centra pakopotie dati.
 
15.jan
Saistībā ar jaunajiem noteikumiem, kas paredz visiem iebraucējiem nodrošināt apliecinājumu par negatīvu Covid-19 testu, no šodienas caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu būs atļauti starptautiskie pasažieru pārvadājumi Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) robežās, kā arī no Šveices un Apvienotās Karalistes, paredz iepriekš Ministru kabinetā lemtais.
 
14.jan
Laikā, kad kultūrvietas klātienes apmeklējumam ir slēgtas, Jūrmala aicina pavadīt laiku svaigā gaisā un doties ziemas pastaigās kūrortpilsētā – izstaigāt piesnigušās dabas takas, izbaudīt Jūrmalai raksturīgo arhitektūru, vēstures un mākslas objektus āra telpā. Aktīvākai atpūtai – iemēģināt distanču slēpošanu pludmalē. Ar Jūrmalas maršrutiem var iepazīties šeit: https://www.visitjurmala.lv/lv/redzi-un-dari/apskates-vietas/marsruti/
 
14.jan
Biedrība Ziemeļvidzemes ģeoparks, popularizējot ģeoloģiju un ģeoloģiskos dabas veidojumus, šogad nosaukusi Latvijas 2021.gada ģeovietu - Staldzenes stāvkrasti, kas atrodas Kurzemē un ir 6 km garš jūras krasta posms uz ziemeļiem no Ventspils. Latvijas gada ģeovietu izvēlas plašas ģeologu un dabas ekspertu aptaujas un balsošanas rezultātā. Jūras viļņu erodētā krasta krauja ir krāšņa, savvaļi ainaviska un tajā atsedzas ļoti daudzveidīgi nogulumi. Garākā posmā zem krasta kāpu smilts slāņiem ir redzams leduslaikmetā nogulsnēts zilganpelēks akmeņains smilšmāls (morēna), kā arī ledusezera sarkanbrūnie māli. Īpaši interesanti ir seno Baltijas baseinu nogulumi - Baltijas Ledus ezera smiltis un māli, Ancilus ezera smilts un zilganpelēki aleirīti, kuros ieslēgti pat koku stumbri, Litorīnas jūras smiltis ar gliemju čaulītēm un Ventspils lagūnas tumšbrūnā gitija (sapropelis) un kūdra. Viļņu erozijas ietekmē stāvkrasti pamazām atkāpjas. Tā rezultātā pirms 40 gadiem atsedzās blīvie organikas slāņi un izveidojās unikāls sezonāls ūdenskritums, kas ar laiku, krastam atkāpjoties, kļūst lielāks. 2001.gada rudens vētras atklāja Staldzenes depozītu - joprojām lielāko bronzas laikmeta depozītu Baltijas valstīs. Jūras erozija veido stāvkrastus, bet vienlaikus ir arī to apdraudējums. Erozijas aktivitāte ir stipri saistīta ar klimata izmaiņām un cilvēka saimniecisko darbību. Tādēļ ir jādomā un jārīkojas, lai saglabātu šo teritoriju, it sevišķi tās jutīgāko posmu - kūdras un gitijas atseguma daļu ar ūdenskritumu. Erozijas procesi paši no sevis nepierims. Stāvkrastu aizsardzībai ir izveidots ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis "Staldzenes stāvkrasts", kas aptver aptuveni 2 km garu krasta posmu Ventspils pilsētas teritorijā. Gada ģeovietas nosaukums tiek piešķirts ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas īpašajiem ģeoloģiskajiem veidojumiem un to problēmām, sniegt par tiem informāciju, rosināt vietas tālāku izpēti, sakopšanu un labiekārtošanu.
 
7.jan
No 15.janvāra tiek pastiprināti ieceļošanas pasākumi Latvijā - ieceļojot valstī būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu, ceturtdien mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).
 
30.dec 2020
Atgriežoties Latvijā no Apvienotās Karalistes, personām būs jāveic Covid-19 tests, trešdien lēma Ministru kabinets.
 
21.dec 2020
Cilvēkus vienmēr fascinējis tas, ko ar loģiku it kā nevaram izskaidrot. Personas, vietas, objekti, kuras apvij leģendas, mīti un dažādas dīvainības vai sakritības, tas aizrauj mūsu prātus un liek lauz šķēpus par to, kas ir patiesība un kas - tikai iztēle.
 
15.dec 2020
Līdz šim atbalsts viesnīcu darbības nodrošināšanai apstiprināts 36 uzņēmumiem par 552 166,5 eiro, informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).
 
11.dec 2020
Rīgā darbību šobrīd apturējušas vairāk nekā 30 viesnīcas, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis.
 
10.dec 2020
Galvaspilsētā likvidēs Rīgas tūrisma attīstības biroju (RTAB), bet uz tā bāzes veidos investīciju un tūrisma piesaistes aģentūru, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
7.dec 2020
Otrdien, 1.decembrī, Ministru kabinetam apstiprinot grozījumus noteikumos Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", Valsts robežsardze (VRS) sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju (VP) no 7.decembra pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas ir aizpildījušas elektronisko apliecinājumu vietnē "covidpass.lv".
 
26.nov 2020
Tūrisms šobrīd tiek uztverts kā izmirstošs bizness, intervijā pauda viesnīcas "Neiburgs" pārdošanas un mārketinga direktore Evita Gasporoviča.
 
19.nov 2020
Gulbenes novads lepojas ar daudzveidīgu un interesantu tūrisma piedāvājumu.
 
16.nov 2020
Lai raisītu svētku noskaņu un izceltu Latvijas dabas un ainavu krāšņumu gada pelēkākajā laikā, Dabas aizsardzības pārvalde skatu torņos visā Latvijā valsts svētku nedēļā pacēlusi valsts karogus.
 
15.nov 2020
Turīgākajiem tūristiem drīzumā tiks dota iespēja pavisam tuvu apbrīnot slavenā tvaikoņa Titānika vraku, kurš jau simts gadus guļ Atlantijas okeānā dzelmē, vēsta "Metro".