Tūrisms

Vakar, 21:36
Ceļojums vienmēr ir piedzīvojums, kaut kas jauns un nebijis – tieši ar šādu atklājēja sajūtu iespējams sākt Jauno gadu ceļojumā, piedzīvot neredzētas cittautu tradīcijas, iegūt jaunus draugus un baudīt svētku sajūtu, kalt jaunus plānus un mērķus, zina teikt “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.
 
13.dec
Gadu mijai piedien dažādas ievirzes un nopietnības topi, to netrūkst arī tūrisma industrijā. Pavisam nopietnu topu izveidojusi starptautiskā organizācija International SOS, radot īpašu interaktīvu karti, lai brīdinātu ceļotājus, kur neplānot ceļojumu 2020. gadā, ja vien nav īpašas vēlēšanās riskēt ar savu drošību.
 
9.dec
Šodien kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) 11 lauku tūrisma uzņēmējiem piešķīra kultūras zīmi "Latviskais mantojums". Kultūras zīmes pasniegšanā piedalījās arī Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis. Kultūras zīme izveidota un tiek pasniegta kopš 2013.gada pēc "Lauku ceļotāja" iniciatīvas, lai godinātu un rādītu latviskās kultūras un sadzīves mantojumu mūsdienās. Latviskā mantojuma zīmi saņem naktsmītnes, lauku saimniecības, amatnieki, lauku krodziņi, latvisko tradīciju pasākumu rīkotāji un vadītāji, muzeji, kolekcijas, prasmju un arodu zinātāji. Līdz šim kopumā zīmi "Latviskais mantojums" saņēmušas 113 saimniecības visā Latvijā.
 
6.dec
Horvātijas galvaspilsēta Zagreba vēlā rudenī rada nepārvaramu sajūtu, ka atrodies... Rīgā. Pirmkārt, tā liek domāt dāsnais lietus – Zagrebā tā ir novembra beigās, bet daba izskatās kā Rīgā oktobra sākumā. Otrkārt – vecpilsēta, cilvēki, kafejnīcas, veikalu zīmoli... viss kaut kā saprotami un līdzīgi.
 
3.dec
Daba ir mūsu vērtība, bagātība un saudzējamais dārgums. Kad ikdienas straujais ritms pārlieku nogurdina, tā vislabāk palīdz atgūt spēkus. Tā pārsteidz ar savu krāšņumu, neatkārtojamību un enerģiju. Tūroperators un ceļošanas eksperts "Novatours" iesaka iedvesmojošus ceļojumu galamērķus dabas varenuma baudīšanas kārotājiem.
 
29.nov
Tatarstānas vēstures lieciniece ir ne tikai tās galvaspilsēta Kazaņa, bet arī Bolgara vai Bulgāra un noteikti – Svijažska. Neredzēt Bolgaru – Zelta ordas galvaspilsētu, neapmeklēt upes vidū uzbūvēto pērli Svijažsku nozīmē nepiedzīvot šo valsti. Pirmā no šīm skaistākajām Tatarstānas vietām atrodas 180–190 kilometru no Kazaņas, otrā – aptuveni 30 kilometru attālumā.
 
26.nov
Ja meklējat iedvesmu brīvdienām, kādēļ gan nepievienot savam nākamajam ceļojumam jaunas krāsas? Booking.com piedāvā iepazīt dažus no viskrāsainākajiem galamērķiem pasaulē, lai iedvesmotu jūs nākamajām brīvdienām. Padariet savu fotogaleriju spilgtāku, apmeklējot kādu no šīm sešām košajām pilsētām.
 
26.nov
Kamēr latvieši un igauņi draudzīgi sacenšas, kam izdosies nodzirdīt pēc iespējas vairāk cilvēku, tikmēr kāds tālu zemju šeihs sita dūri galdā un teica – manā zemē alkohola nebūs vispār. Turklāt, ja kāds šo rīkojumu neievēros, maksās dārgi vai pat vēros sarkano tuksneša sauli caur mazu restotu lodziņu. Un cilvēki klausa. Ne tikai vietējie. Arī tie, kas ieradušies iepazīties ar tālās zemes kultūru, arhitektūru, viesmīlību un godīgumu. Tieši godīgumu! Pirms došanās ceļā tikām pie mūsu galamērķa kopējā raksturojuma – ja atstāsiet somu uz nakti parkā pie soliņa, tad rīt no rīta to atradīsiet tieši tajā pašā vietā. Atradīsiet neaizskartu. Tas iedrošināja. Un mēs pacēlāmies spārnos!
 
22.nov
Brēmene un Rīga daudzējādā ziņā ir līdzīgas. Gandrīz vai kā pilsētas – māsas. Viena no tūristu iecienītākajām vietām, kur taisīt selfijus, Brēmenē ir tieši tāda pati kā Rīgā. Proti, skulptūra Brēmenes muzikanti. Cits uz cita stāvoši dzīvnieciņi. Rīgā tā atrodas Pētera baznīcas aizmugurē, bet Brēmenē aiz rātsnama. Jau padomju laikos Brēmene bija Rīgas sadraudzības pilsēta, un slavenās skulptūras kopiju vācieši uzdāvināja Rīgai.
 
20.nov
Popervāles muiža atrodas Talsu novada Lubes pagastā. Muiža vēstures dokumentos pirmo reizi minēta 1582. gadā, kad hercoga Magnusa laikā izlēņota Piltenes rakstvedim P. Gekem. Popervāles pils celta 1808. gadā. Ārlavas muiža. Kas atrodas Talsu novada Ārlavas pagastā celta 18.-19. gs. mijā, pārbūvēta 19., 20. gadsimtā. Kandavas mācītājmuiža atrodas Kandavas novada Kandavas pagastā. Mācītājmuižā dzīvojis Kandavas iecirkņa prāvests (1821-1836) Karls Ferdinands Amenda (Karl Ferdinand Amenda, 1771. - 1836.), slavenā vācu komponista Ludviga van Bēthovena draugs, kas te saņēmis komponista vēstuli, kurā tas viņam pirmajam rakstījis par sākušos dzirdes zaudēšanu.
 
17.nov
Kaujas vietas, bunkuri, karavīru kapi un muzeji – atzīmējot valsts svētkus, Rimi Bērniem eksperti, skolēni Klāvs un Lība Smildziņi iesaka tuvākus un tālākus tematiskos ekskursiju galamērķus ģimenes ceļojumam pa Latviju novembrī.
 
15.nov
Kad gatavojos lidot uz Kazaņu, dzirdēju sakām – skaista pilsēta. Nezinu, vai visi teicēji beidzamajos gados bija redzējuši Kazaņu dzīvajā ēterā, bet viņiem ir taisnība. Gados senāki ļaudis atcerējās Kazaņas universitāti – tās slava padomju laikos bija tāda, ka reklāmu nevajadzēja. Kazaņa ir ļoti mainījusies, un, zināmā mērā pateicoties tūristiem, pilsētā tiek saglabāts senais tautiskais kolorīts. Tā ir pilsēta, kurā kulta celtņu eklektika ir redzama vienuviet – baltais Kremlis, mošejas ar slaidiem minaretiem, pareizticīgo dievnamu apzeltītie kupoli. Ir jauni augstceltņu mikrorajoni un veci raibi krāsoti koka namiņi.
 
13.nov
Live Rīga īsfilmu sērija “Rīga rīdzinieka acīm” jeb “Insider’s guide to Riga” Austrijas galvaspilsētā Vīnē saņēmusi visaugstāko atzinību - pasaules labākās tūrisma filmas apbalvojumu GRAND PRIX CIFFT 2019, ko rīko Starptautiskā Tūrisma filmu festivālu komiteja.
 
8.nov
Ā, jūs neesat neko dzirdējuši par čolitām? Tas nekas, pirms pirmā Bolīvijas brauciena arī es par tādām neko nezināju. Par cholitas nedaudz, pavisam nedaudz aizskarošā žargonvārdā sauc Bolīvijas iedzimtās, neliela auguma, pamatīgas miesasbūves sievietes, parasti kečvu vai aimaru tautības, ar kupliem svārkiem un melnām katliņcepurēm galvā – tik nelielām, ka, šķiet, kuru katru mirkli tās novelsies un aizripos kā tāds rausītis no lapsas.
 
1.nov
Kazahstāna ir valsts, kuru ceļotājam no Latvijas ir vērts apmeklēt un kur daudz ko redzēt. Priekšstats par Kazahstānu, ka tā būtu noplukusi postpadomju zeme, ir pagalam aplams. Pašlaik tā ir Centrālāzijas līdere visās jomās, dinamiska un attīstīta.
 
28.okt
Iģenes luterāņu baznīcaa atrodas Iģenē, Vandzenes pagasta Talsu novadā. Iģenes luterāņu baznīca pēc barona Aleksandra fon Brinkena pavēles celta 1752. gadā. Iekštelpas glabā baroka laika iekārtu, ir pamats domāt, ka baznīcas interjers ir vecāks par pašu ēku un atradies Vecdores baznīcā. Kanceles pildiņu gleznojumos attēloti evaņģēlisti Jānis, Lūka, Marks, Matejs, altāra centrālā glezna - "Golgāta", baznīcēnu soliem barokālās formas durvju pildņi. Saglabājušies vairāki vērtīgi iekārtas priekšmeti: altāris (1752) un kancele. Savdabīgs ir durvju atslēgas apkalums (18. gs.) un koka tornī sēdošais vēja gailis (1757). Unikālais arhitektūras piemineklis iekļauts UNESCO arhitektūras un vēstures pieminekļu sarakstā.
 
25.okt
Sīki smidzina lietus. Rudens Rīgā ir skaists tikai tad, ja nelīst, un ir pat zināms gandarījums, ka tagad dodies prom – vismaz tā, uz divām naktīm un vienu dienu.
 
24.okt
Dziedātāja Samanta Tīna kopā ar spilgto multimākslinieku Kašeru, stilisti Indru Salceviču un populāro «YouTube» personību ar vairāk nekā 60 tūkstošiem sekotāju Niklāvu bija devusies galvu reibinošā piedzīvojumā uz saulaino Itāliju. Jautrās četrotnes dēkām ik sestdienas vakaru iespējams sekot līdzi TV šovā «Četri uz koferiem», kas skatāms televīzijas kanālā 360TV, kā arī «Brīvdienas TV» «YoutTube» kanālā un arī lietotnē «Shortcut».
 
21.okt
Jaunā Usmas Elkraga dabas taka, pastaigu takas gar Ventas upes krastu Skrundā un Kuldīgā, laipas Rojas pludmalē, kā arī dabas taku ceļvedis un divi jauni skatu torņi - Durbes ezera krastā un Sātiņu dīķos - tas viss izveidots Dabas tūrisma pieejamības projekta ietvaros, ko 2,5 gadu garumā īstenoja Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar 6 pašvaldībām Kurzemē un 4 partneriem Lietuvā.
 
18.okt
Arī šogad rudens brīvlaika nedēļu daudzas ģimenes plāno izmantot atpūtai kopā ar bērniem. Nopietns izaicinājums ceļojumiem kopā ar bērniem ir arī lidostu un lielpilsētu drūzma, kurā apmulst var pat pieaugušais, kur nu vēl bērns. Vēl jo vairāk tajos gadījumos, ja bērnam tas ir pirmais ceļojums, kas nāk ar viņam neierastu dienas kārtību un neskaitāmiem jauniem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem.