Tūrisms

9:32
Optimistiskākajā gadījumā ceļojumus pa Latviju iedzīvotāji varēs atsākt vasarā, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" prognozēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.
 
27.mar
Sākšu ar atrunu. Februārī, kad nedēļas nogalē lidoju uz Angliju, nekādu karantīnu vai ceļojumu ierobežojumu vēl nebija. Mediji gan kaut ko rakstīja par Covid-19 Uhaņā, par Eiropu, tomēr par Angliju nekādu brīdinošu ziņu vēl nebija. Nešķita, ka briti to uztvertu nopietni. Tāpat kā mēs. Vīruss nebiedēja, drīzāk māca ziņkārība, kāda gan izskatās jocīgiem ļautiņiem piebāztā sala dažas dienas pēc tam, kad tās valdība bija lepni paziņojusi, ka viņi vairs nav Eiropas Savienībā.
 
20.mar
Portugāles galvaspilsētā Lisabonā man izdevās pabūt pāris dienas pagājušā gada oktobrī – krietnu laiku pirms pasauli sāka plosīt koronavīruss. Šobrīd Portugāle Covid-19 izplatības dēļ ir pilnībā slēgusi sauszemes robežu ar Spāniju. Lisabonas lidosta gan pagaidām vēl darbojas.
 
18.mar
Lai mazinātu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 krīzes sekas un nodrošinātu atbalstu tūrisma nozarei, Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) ir izveidojis Krīzes vadības padomi un sācis darbu pie tūrisma nozares atjaunošanas plāna, informēja RTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis.
 
15.mar
Reiz Zilākalnā 1960.gadā uzbūvētais ūdenstornis nodrošināja ūdensapgādi ciema iedzīvotājiem un uzņēmumiem, taču 21.gadsimta sākumā apklusa, pacietīgi gaidot kādu, kas tam piešķirs jaunu elpu, lai tajā atkal mājotu dzīvība. Mūsdienās, kad arvien populārāks kļūst industriālais mantojums, Zilākalna ūdenstornis vēris durvis apmeklētājiem jaunā veidolā kā kultūrvēstures un apmeklētāju centrs - ZTornis.
 
13.mar
Koronavīrusa pandēmijas seku dēļ globālā tūrisma nozare šogad var piedzīvot 25% lejupslīdi, tādējādi apdraudot līdz pat 50 miljoniem darbavietu, piektdien prognozē Pasaules Ceļojumu un tūrisma padome (WTTC).
 
13.mar
Tāpat vien aizbraukt uzmest aci tuvējo kaimiņvalstu muižām un pilīm var, ja sanāk piestāt uz mirkli garāmbraucot. Tomēr Lietuvā muižu un piļu saimnieki savus īpašumus ir sakārtojuši un iekārtojuši tūristiem interesantus, tāpēc ar mirklīgu apstāšanos par tiem papriecāties nevarēs. Aukštaitijā vien ir aplūkojamas vairākas izcilas muižas un pilis.
 
12.mar
Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ietekmē tūrisma nozarē vērojams kritums jau par 90%, atsaucoties uz nozares pārstāvju ziņoto, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
 
9.mar
PTO lēš, ka tūristu skaits pasaulē šogad saruks par 1%-3%, nevis pieaugs par 3%-4%, kā tika prognozēts iepriekš. Tādējādi tūrisma nozare ieņēmumos zaudēs aptuveni 30-50 miljardus dolāru (29-45 miljardus eiro). "Sākotnējās aplēses liecina, ka Āzijas un Klusā okeāna reģions būs vissmagāk ietekmētais, tūristu skaitam samazinoties par aptuveni 9%-12%," norāda PTO. Organizācija skaidro, ka koronavīrusa izplatības dēļ noteiktie ceļošanas ierobežojumi un lidojumu atcelšana būtiski samazinājusi ceļošanas pakalpojumu piedāvājumu, kamēr vienlaikus samazinās arī pieprasījums. PTO aicina valstis īstenot tūrisma nozares atbalstam paredzētus finanšu un politiskos pasākumus. Kā ziņots, starptautisko tūristu skaits pasaulē pērn pieauga par 4%, kas bija vājākā izaugsme kopš 2016.gada, ņemot vērā globālās ekonomikas atdzišanu, ģeopolitiskos saspīlējumus un neskaidrību par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.
 
6.mar
Pateicoties reljefam, Otepē tiek dēvēta par Igaunijas Šveici. Tur ir ko redzēt, jo īpaši nesteidzīgiem ceļotājiem. Kad gribas izmest līkumu pa Igauniju un nerikšot kā aidiniekam no viena objekta uz nākamo, tad apstāšanās vērta ir Cantervillas pils jeb Pihajerves muiža Otepē maliņā. Tās īpašnieks atgādina trakās Adamsu ģimenītes tēti Gomesu un ir šīs muižas lieliskākais… eksponāts nedrīkst teikt, nē. Vienkārši – bez Cantervillas Gomesa viesmīlīgais muižas komplekss nebūtu tik pievilcīgs.
 
28.feb
Doties uz Spānijas Katalonijas pavalsts galvaspilsētu Barselonu var jebkurā gadalaikā. Ja ir vēlēšanās apskatīt pilsētu, nevis doties uz tuvējiem kūrortiem dīki zvilnēt jūras krastā, tad labāk pavasarī, rudenī vai ziemā. Barselona ir viena no tūristu visiecienītākajām pilsētām pasaulē – par to liecina ne vien statistika, bet arī neizsīkstošie cilvēku pūļi pie populārākajām apskates vietām.
 
28.feb
Jaunās koronavīrusa izplatības dēļ pasaules tūrisma nozare zaudēs vismaz 22 miljardus dolāru (20 miljardus eiro), ņemot vērā Ķīnas tūristu patēriņa kritumu, ceturtdien prognozēja Pasaules Ceļojumu un tūrisma padome (WTTC).
 
26.feb
Nacionālā tūrisma veicināšanas aģentūra "Lithuania Travel" aicina doties ceļojumā pa unikālām teritorijām, kuras ir augstu novērtējis Eiropas Komisijas finansētais starptautiskais EDEN projekts. 
 
26.feb
Ar normālu miegu ir tāpat kā ar daudz ko citu: kamēr viss kārtībā, mēs to bieži vien nenovērtējam, uztveram kā pašsaprotamu, un tikai tad, kad nākas saskarties ar miega problēmām, saprotam, cik tās var būt traucējošas.
 
26.feb
Latvijas tūrisma kompānijas (ar retiem izņēmumiem) turpina tirgot ceļojumus uz Ķīnu un Itāliju, pat neskatoties uz koronavīrusa izplatību. Ja situācija ceļojuma galamērķī pasliktināsies un drošības apsvērumu dēļ tūristi atteiksies no došanās uz turieni vai galamērķi iekļaus karantīnas zonā, atgūt iemaksāto naudu par ceļojumu var būt neiespējami.
 
25.feb
Latvijas iedzīvotāji, izvērtējot riskus saslimt ar koronavīrusu "Covid-19", pagaidām neatceļ aktīvās atpūtas braucienus uz Itāliju, atzina Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca.
 
23.feb
Pagājušā gada vasarā apmeklētājiem tika atvērts Birštonas skatu tornis, kas tagad ir augstākais skatu tornis Lietuvā. Tornis tika uzbūvēts Nemunas deltas reģionālajā parkā un ir 55 m augsts. Līdz tam Nemunas loku ainavu bija iespējams redzēt tikai no gaisa balona vai fotogrāfijās, taču tagad atliek mērot 300 soļus, lai savām acīm baudītu skaisto ainavu.
 
22.feb
Tādas pasaulslavenas vietas kā Riodežaneiro, Bali, Sidneja, Bruneja, Omāna u.c. spēj pārsteigt pat daudzus pieredzējušus ceļotājus, kuri līdz tam ceļojuši tikai Eiropā, novērojis tūrisma operatora "INTERLUX Travel". Saskaroties ar pilnīgi citu kultūru, dabu un ēšanas tradīcijām, viņi saprot, ka līdz šim baudījuši diezgan vienveidīgus ceļojumu iespaidus.
 
22.feb
2020. gada 1. februārī plkst. 01.00 pēc Latvijas laika Apvienotā Karaliste izstājās no Eiropas Savienības. Vai ceļošanas noteikumi Latvijas iedzīvotājiem mainās dodoties uz Apvienoto Karalisti? Skaidro tūrisma aģentūra Kolumbs.
 
21.feb
Tutanhamona kapeņu atklāšanas simtgade būs tikai 2022. gada 4. novembrī, bet jau tagad norisinās šī unikālā notikuma atzīmēšanas pasākumi. Ja vien ir dažas dienas laika, ir vērts doties uz Londonu, kur vēl līdz maija sākumam galerijā Saatchi iespējams apskatīt izstādi Tutanhamons, faraona dārgumi.