Tūrisms

12:00
Spānijā koronavīrusa gadījumu skaits pārsniedzis miljonu, liecina trešdien apkopotie dati, līdz ar to Spānija kļuvusi par pirmo Eiropas Savienības (ES) valsti, kur pārsniegta šī robeža. Valdība otrdien paziņoja, ka apsver jaunus ierobežojumus, iespējams, arī noteikt nakts komandantstundu, kā tas jau ir izdarīts Francijā un Beļģijā. Koronavīrusa pandēmijas dēļ Spānijas tūrisma nozare šogad cietīs zaudējumus vairāk nekā 100 miljardu eiro apmērā, trešdien brīdināja tūrisma nozares lobiju grupa "Exceltur". Ja šīs prognozes piepildīsies, tad Spānijas tūrisma sektora gada ienākumi nokritīsies līdz 1995.gada līmenim, norāda grupa.
 
11:21
Koronavīrusa pandēmijas dēļ Spānijas tūrisma nozare šogad cietīs zaudējumus vairāk nekā 100 miljardu eiro apmērā, trešdien brīdināja tūrisma nozares lobiju grupa "Exceltur".
 
Vakar, 18:13
Latvijas lidsabiedrība airBaltic no 19. decembra uzsāks tiešos lidojumus starp Rīgu un Kitili (Somija).
 
20.okt
Tūrisma operatora "Tez Tour" organizētais pirmais čarterreiss uz Kipru sestdien bijis piepildīts 100% apmēra, tūrisma portālā "travelnews.lv" stāstīja "Tez Tour" ģenerāldirektors Baltijas valstīs Konstantīns Paļgovs.
 
13.okt
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis otrdien vienojušās par kopīgiem kritērijiem, lai saskaņotu ierobežojumus ceļošanai.
 
13.okt
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" oktobra beigās veiks divus ceļojumu aģentūru organizētus lidojumus virs Kurzemes un Vidzemes, pauda "airBaltic" pārstāve Alise Briede.
 
11.okt
Tūrisma nozares saglabāšanai ir nepieciešamas subsīdijas, trešdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē norādīja tūrisma nozares uzņēmumu pārstāvis, biznesa augstskolas "Turība" asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš.
 
8.okt
Lai atbalstītu galvaspilsētas tūrisma nozari, īpaši viesnīcas, rudens sezonā vietējie iedzīvotāji aicināti atpūsties Rīgas viesnīcās, informēja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Blaua.
 
2.okt
Pēc pēdējā laika politiķu izteikumiem nav skaidrs, vai valstī tūrisms tiek uzskatīts par svarīgu nozari vai ne, vai tā ir eksportprece vai nav. Nav saprotama arī attieksme pret šo nozari – vai to atbalstīs vai ne. Par šiem jautājumiem Neatkarīgās intervija ar Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītāju Jāni Jenzi.
 
28.sep
Covid-19 upuru skaits pasaulē pirmdien pārsniedzis miljonu, liecina aģentūras AFP apkopotie dati, kas iegūti no oficiālajiem avotiem.
 
22.sep
Populārākie galamērķi no lidostas "Rīga" šogad astoņos mēnešos bija Londona, Maskava un Oslo, liecina VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" publicētā informācija.
 
22.sep
Ja radošai darbībai, mūzai pietuvinātie dāsni dalās ar savas privātās dzīves smalkumiem, tad valsts amatpersonas vairumā gadījumu privātumu tur aiz septiņām atslēgām. Amatpersonas var saprast – tām jau tāpat nav viegli ‒ materiālā dzīve jāpublisko valsts amatpersonu deklarācijās un vēl jāpiedomā, pie kuriem paziņām drīkst iet ciemos, bet kuriem jāsāk līkumu mest, lai nezaudētu pielaidi valsts noslēpumam vai oficiālās varas uzticību.
 
21.sep
Carnikavas dome atjauno PSRS blokus un tādejādi cer pievilināt tūristus, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
 
20.sep
Valmieras vārdu pēdējā laikā skandē daudzi. Gandrīz vienmēr labā nozīmē. Ja tiek runāts par Latvijas reģionālo centru veiksmes stāstiem, bet kaut kādu iemeslu dēļ negribas piesaukt Ventspili, tad visbiežāk piemin Valmieru (arī Smilteni).
 
18.sep
Gandrīz visi tūrisma biznesā strādājošie Pierīgā jeb 98% ir uzticīgi tam, ko dara, un tikai 2% būtu gatavi patlaban apdomāt iespēju pārdot biznesu, secināts Rīgas plānošanas reģions starptautiskā projekta "Vietējās garšas" ("Local Flavours") laikā veiktā izpētē par mazo un vidējo tūrisma produktu attīstītājiem Pierīgā.
 
16.sep
Koronavīrusa pandēmijas izraisītā krīze globālajai tūrisma nozarei šī gada pirmajos sešos mēnešos izmaksājusi 460 miljardus dolāru (386 miljardus eiro) zaudētos ienākumos, otrdien paziņoja Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
13.sep
Šī gada ierobežojumi ļoti būtiski ietekmēja tūrisma iespējas. Ņemot vērā to, ka dažādās zemēs bija ļoti atšķirīgi epidemioloģiskie ierobežojumi, tūrisma braucienu piedāvājumā parādījās arī pilnīgi jaunas iespējas. Viens no šādiem maršrutiem bija kruīza braucieni no Rīgas uz Ālandu salām.
 
12.sep
Igaunijai šodien nokļūstot to valstu sarakstā, no kuras, ierodoties Latvijā, ir jāievēro divu nedēļu pašizolācija, policija turpinās nodrošināt ieceļotāju kontroli, taču speciālus reidus Igaunijas robežas tuvumā nerīkos.
 
11.sep
Palielinoties Covid-19 gadījumu skaitam Francijā, uz šo valsti tiks aizliegti regulārie pasažieru pārvadājumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
9.sep
Vietu piepildījums lidmašīnās pagājušajā nedēļā sarucis līdz 38%, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja lidostas "Rīga" Aviācijas pakalpojumu un biznesa attīstības departamenta direktore Liene Freivalde.