Tūrisms

Vakar, 14:45
Ceļošana tikai Baltijas valstu ietvaros neizglābs Latvijas tūrisma nozari, trešdien Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) rīkotajā vebinārā teica RTAB valdes locekle Ieva Lasmane.
 
Vakar, 10:13
Salīdzinājumā ar apjomīgu finansiālo atbalstu un iespēju turpināt darbu, ko savu valstu tūrisma nozares uzņēmumiem nodrošina Lietuva un Igaunija, Latvijā tūrisma eksports tiek nogalināts. Atbalsta trūkums krīzes apstākļos sekmēsies ar lielāko tūrisma kompāniju aiziešanu no Latvijas, atstājot tirgū vien nelielos uzņēmumus, kas iespējams pāries pelēkajā zonā, norāda "Baltic Travel Group" vadītājs Vlads Korjagins.
 
Vakar, 9:05
Romas Kolizejs, kas ir Itālijas populārākā tūristu atrakcija, 1.jūnijā tiks atkal atvērts apmeklētājiem pēc tam, kad tas gandrīz trīs mēnešus ir bijis slēgts jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ.
 
26.mai
Trešdien, 27. maijā, Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti dosies uz Rundāles pili, lai tiktos ar muzeja darbiniekiem un apskatītu aktuālo ekspozīciju, kā arī pils Rožu dārzā iestādītu rozes stādu. Savukārt piektdien, 29. maijā, Valsts prezidents ar dzīvesbiedri apmeklēs Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.
 
26.mai
Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) izstrādājis "nozares glābšanas plānu", kas jau šovasar paredz veicināt iekšzemes tūrismu, bet ārvalstu tūristu piesaistē investēt 780 000 eiro, tostarp piedāvājot "mikro-brīvdienas" jeb īsos ceļojumus, informēja RTAB.
 
25.mai
Laikam kļūstot siltākam, mūsos atjaunojas arī vēlme ceļot, iepazīt un atklāt ko jaunu. Šobrīd skaidrs, ka neceļosim uz siltām pludmalēm, bet šogad veltīsim laiku savas zemes Latvijas iepazīšanai. Ventspils Tūrisma informācijas centrs apkopojis informāciju par vietām, ko šajā īpašajā laikā, ievērojot piesardzību ir iespēja apmeklēt Ventspils pusē.
 
25.mai
Pagaidām Latvijā nav novērots liels skaits tūristu no Lietuvas un Igaunijas, pirmdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis.
 
22.mai
Samazinātie ārkārtas situācijas ierobežojumi valstī ļauj atsākt darbu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Lauku tūrisma uzņēmēji ir gatavi droši uzņemt Baltijas valstu viesus, taču līdzatbildīgiem drošības pasākumos jābūt arī iedzīvotājiem, šodien preses konferencē uzsvēra Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns. Ieskicējot tūrisma nozares tuvāko nākotni, eksperti atzina - drošības atgādinājumu pavadīta, šīs sezonas pamatā būs Latvijas atklāšana no jauna.
 
22.mai
Turpinoties remontdarbiem Cenas tīreļa purva laipā un skatu tornī, dabas taka uz remonta laiku slēgta apmeklētājiem. Takas apsaimniekotājs SIA "Rīgas meži" aicina uz populāro dabas objektu nedoties, lai netraucētu remontdarbu ātrāku norisi, kā arī neradītu nevēlamu antropogēno slodzi unikālajam dabas liegumam, patvaļīgi pārvietojoties pa purva teritoriju.
 
22.mai
 Valsts mežu apsaimniekotājs "Latvijas valsts meži" (LVM) šodien apmeklētājiem atvērs astoņas tā apsaimniekotās purva takas-laipas, kurās ir iespējams organizēt apmeklētāju kustību pa apli.
 
21.mai
Līdz ar Ministru kabineta lēmumu pakāpeniski samazināt ārkārtējās situācijas laikā ieviestos pulcēšanās ierobežojumus, no 22. maija astoņas AS “Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekotās purva takas (laipas), kurās ir iespējams organizēt apļveida kustību, atkal būs pieejamas apmeklētājiem.
 
20.mai
Lai arī kopš sestdienas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgie var brīvi ceļot starp visām trim Baltijas valstīm, Lietuvas pierobežā tūristu pieplūdumu vēl nejūt, atzina tūrisma nozares pārstāvji.
 
20.mai
Hītrovas lidostas Lielbritānijā vadītājs Džons Holands - Kajs atbalsta ideju ieviest imunitātes pases cilvēkiem, kuri pārslimojuši Covid-19, lai ātrāk atjaunotu lidojumus starp zema riska valstīm, vēsta "SkyNews".
 
20.mai
Kā atklātā vēstulē norāda Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija, šonedēļ divas reizes tika noraidīts tūrisma un viesmīlības nozares lūgums piemērot samazināto PVN likmi izmitināšanas un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem 5% apmērā.
 
20.mai
Ceļotgribētāji nepacietībā jau trin kājas – Grieķijā drīzumā sola +40 grādu karstumu, vismaz tā vēsta „travelnews.lv”, bet nokļūt silto zemju pludmalēs pa taisno no Latvijas pagaidām nevar. Taču jau šobrīd var ceļot pa Latviju individuālā kārtā un jau tuvākajās brīvdienās daļa tūrisma kompāniju atsāks arī grupu ceļojumus pa Latvijas skaistākajām vietām. Tomēr jārēķinās, ka arī ceļojumos būs jāievēro pret Covid-19 ieviestie aizsardzības pasākumi.
 
18.mai
Vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri pirmdien apsprieduši robežu atvēršanu tūristiem pirms vasaras sākuma.
 
18.mai
Vai arī tu esi izslāpis pēc ceļošanas? Dzīve četrās sienās tā liek justies daudziem. Lai gan ārkārtas situācijas ierobežojumi pakāpeniski tiek atviegloti, ceļotājiem svarīgi atcerēties par drošības pasākumiem un rūpīgi izvērtēt galamērķi. Lai atkal neattaptos vairākus desmitus kilometru garā sastrēgumā uz Balto kāpu vai rindas galā uz cilvēku pārpildītas purva takas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departaments ir apkopojis ceļotājiem svarīgu informāciju.
 
18.mai
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" šodien atsāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Tallinu un Viļņu, norāda "airBaltic" pārstāve Alise Briede.
 
18.mai
Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums šogad martā veidoja 17,4%, kas ir līdz šim zemākais rādītājs, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati par periodu no 1997.gada janvāra.
 
16.mai
Ņemot vērā Ministru kabineta lēmumu pakāpeniski samazināt Covid-19 dēļ ieviestos pulcēšanās ierobežojumus, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) apsaimniekotās dabas takas un skatu torņi no šodienas atkal būs pieejami apmeklētājiem, informēja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.