Tūrisms

0:04
Indonēzija līdz gada beigām neuzņems ārvalstu tūristus, tā vietā varasiestādes centīsies atdzīvināt tūrisma sektoru ar vietējo pieprasījumu, ceturtdien paziņojis Indonēzijas galvenais ministrs jūras lietu un investīciju jautājumos Luhutu Pandžaitans.
 
8.aug
Grieķiju līdzīgi kā Latviju koronavīruss līdz šim ir saudzējis. Grieķijā reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits pārsniedzis 5000, bet, pārrēķinot uz 10,5 miljoniem iedzīvotāju, Grieķijā ar Covid-19 saslimušo īpatsvars ir pat mazāks nekā Latvijā.
 
8.aug
Laikā, kad daudzu prātā rosās jautājums, vai ceļot ir droši, naskākie ceļotāji jau atgriežas no atpūtas baudīšanas ārvalstīs, gandarīti daloties ar jauniegūto ceļošanas pieredzi. Viena no pirmajām valstīm, kas vēra savas durvis Latvijas ceļotājiem, un joprojām ir ceļošanai drošu valstu sarakstā, bija Grieķija. Valsts savus viesus sagaida ar īsteni siltu vasaru, tirkīzzilu jūru un sirsnīgu viesmīlību, tomēr tā ir arī sarūpējusi jaunus noteikumus ieceļotājiem.
 
3.aug
Covid-19 ienesis korekcijas arī Grieķijas tūrisma industrijā. Krētas kūrorti un tūristu iecienītākās apskates vietas šobrīd ir tukšākas nekā iepriekšējās vasarās. Darbu atsākušas vien tās viesnīcas, kas spēj izpildīt stingrās drošības prasības un kurām dota atļauja darboties. Vienīgais, kas ir palicis nemainīgs, ir Grieķijas klimats un viesmīlība.
 
2.aug
Vēl salīdzinoši nesen iespēja strādāt no jebkuras vietas bija pieejama vien dažiem izredzētajiem, taču 2020.gadā pasaule mainījusies, atklājot elastīga darba grafika priekšrocības daudziem no mums. Lai gan šī ideja skan daudzsološi, atrast balansu starp karjeru, ģimeni, sabiedriskajām aktivitātēm un vaļaspriekiem var būt izaicinājums. Kā stāsta kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste Agnese Orupe, mūsu spēja pielāgoties izteikti dinamiskam un pašregulētam dzīvesveidam ir atkarīga no mūsu iekšējās elastības. Taču tikai jēgpilni pavadīts laiks ir vērtīgs un atmiņā paliekošs, tāpēc vērts pielikt pūles, lai atrastu līdzsvaru un pareizi saliktu visus savas dzīves puzles gabaliņus. Tikt ar to galā palīdzēs ekspertu ieteikumi un jaunāko tehnoloģiju sniegtās iespējas.
 
30.jūl
Ar Augstākās tiesas (Senāta) Krimināllietu departamenta 30.jūlija lēmumu par atteikšanos ierosināt lietā kasācijas tiesvedību, stājies spēkā Rīgas apgabaltiesas lēmums, ar kuru apsūdzētā - SIA "Ceļojums Tev" amatpersona - atzīta par vainīgu 201 personas apkrāpšanā, izkrāpjot no ceļotgribētājiem vairāk nekā 200 000 euro. Ar Senāta lēmumu stājas spēkā apsūdzētajai noteiktais brīvības atņemšanas sods uz trīs gadiem. No apsūdzētās par labu cietušajiem noteikts piedzīt pieteiktās kaitējuma kompensācijas. Senāta lēmums nav pārsūdzams.
 
30.jūl
Ko vērts redzēt, baudīt un piedzīvot Ventspilī.
 
30.jūl
Vasaras sezona rit pilnā sparā un saulīte lutina mūs cik vien var. Šis ir skaistākais laiks, lai sēstos aiz motocikla stūres un izbaudītu burvīgu galamērķu sniegto emociju lidojumu. Vai kādreiz esat aizdomājušies par to, kur noteikti vajadzētu doties ar motociklu?
 
29.jūl
Gaisa satiksme pasaulē līdz līmenim, kāds tika novērots pirms koronavīrusa pandēmijas, atgriezīsies vien 2024.gadā, liecina jaunākās Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) prognozes.
 
29.jūl
Koronavīrusa pandēmijas izraisītā krīze globālajai tūrisma nozarei šī gada pirmajos piecos mēnešos izmaksājusi 320 miljardus dolāru (273 miljardus eiro) zaudētos ienākumos, otrdien paziņoja Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
18.jūl
Valmieras krāšņākā rota Gauja gluži kā mākslinieka ota ar savu tecējumu iekrāso pilsētu. Vietām tās krasti ar straujo upes plūdumu savijas intensīvā krāsu paletē, citviet dabas rāmajā "gleznā" jaušami citi krāsu toņi. Viss vienuviet - starp četriem tiltiem pār Gauju. Valmieras Tūrisma informācijas centrs nomarķējis jaunu pārgājienu taku 12 kilometru garumā, kas ved gar abiem Gaujas krastiem.
 
17.jūl
Tallink Grupp šodien paziņoja, ka saistībā ar lielo pieprasījumu, uzņēmums pagarinās divus pagaidu maršrutus: Rīga - Helsinki - Rīga ar kuģi Silja Serenade līdz 2021.gada janvārim un Turku - Tallina - Turku ar kuģi Baltic Queen līdz 2021.gada marta beigām.
 
16.jūl
Latvijā 46% iedzīvotāju šovasar plāno doties ceļojumā ārpus valsts robežām.
 
15.jūl
Līdz ar Baltijas valstu robežu atvēršanu kaimiņvalstu iedzīvotāji jūnijā aktīvi apmeklēja Latviju – par 43% vairāk nekā pagājušā gada jūnijā un 11 reizes, salīdzinot ar šī gada aprīli, pieaudzis pirkumu skaits ar Lietuvā un Igaunijā izdotajām maksājumu kartēm, liecina Citadeles informācija par norēķiniem Latvijas POS terminālos.
 
12.jūl
Vispasaules pandēmija ir ietekmējusi vairāk nekā 50% aptaujāto 11 pasaules valstīs, un viņiem ir nācies atcelt savus vasaras brīvdienu plānus. Arī Latvijas iedzīvotāji ir mainījuši savus vasaras brīvdienu plānus, pielāgojoties situācijai valstī un citur pasaulē.
 
12.jūl
„Tūrisma uzņēmējiem valdība nav palīdzējusi. Tikai darba ņēmējiem – ar dīkstāves pabalstiem. Nav jēgas četrus mēnešu bīdīt papīrus un domāt kaut kādus variantus, tā ir tikai laika nosišana. Solījumu no valdības puses bija daudz, bet tas, ko tagad saka ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV), nekur neaizķeras,” teic Latvijas lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs” valdes priekšsēdētāja Asnate Ziemele.
 
11.jūl
Valsts varētu subsidēt tūrisma nozarē strādājošo algas, tam veltot 19,2 miljonus eiro, paredz Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātais priekšlikums.
 
7.jūl
Latvijā tūristu mītnēs šogad maijā apkalpoti 30 tūkstoši viesu, kas ir par 88,5% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.
 
5.jūl
Sapnī viss liekas skaistāks un krāsaināks, tajā iespējams izdzīvot ikdienā nesavienojamus notikumus. Tāds ir arī Šekspīra “Sapnis vasaras naktī” – romantisks, juteklisks un maģijas pilns. Pakrojas muižā, kurā arī šovasar, iedvesmojoties no Šekspīra lugas, uzplaucis ziedu festivāls, vasaras sapnis ievijies skulptūrās, kas veidotas no 2 miljoniem ziedu.