Tūrisms

24.mai
Stambulas piedzīvojums man bija negaidīts, tāpēc jo īpaši vērtīgs. Kad saņēmu ziņu ar jautājumu: «Vai Stambulā esi bijusi?», atbildēju noliedzoši un mierīgi turpināju strādāt. Vēl pēc mirkļa pienāca nākamā ziņa: būšot vien jābrauc uz Stambulu, jo draugu pulciņš sen nekur nav bijis kopā.
 
17.mai
Tie, kas mani nav redzējuši pēdējos trīs gadus, ir šokēti par manu ārējo izskatu, jo šajā laikā esmu atbrīvojies no liekiem 30 kilogramiem svara. Tradicionālais jautājums, ko man uzdod, ir par manu diētu. Taču mana atbilde ir daudz vienkāršāka.
 
15.mai
Mēs neesam kā augi, kas var būt tikai tur, kur iedēstīti. Tā dzimtenes un savu sakņu apzināšanās ir spēcīga un nepieciešama, taču tikpat nepieciešami ir jauni iespaidu apvāršņi, kas paplašina katra personīgo horizontu. Ir vērts skatīt pasaules plašumus, gūt jaunas sajūtas un jaunus draugus, mierīgi relaksēties vai izbaudīt adrenalīna devu, piedaloties kādā ekstrēmā ceļojumā. Pieredzētais ir bagātība.
 
10.mai
Katram ceļotājam ir savs mērķis ceļošanai. Un arī ceļojumam pašam ir savs mērķis. Man ceļošanas mērķis ir lauzt savus stereotipus un aizspriedumus par tautām, kultūrām un valstīm, kuras nepazīstu. Tas ir veids, kā rast jaunu redzējumu pašai par savu dzīvi.
 
5.mai
Latvijas šovbiznesa zvaigzne Roberto Meloni, kurš ikdienā ir ļoti noslogots, gan vadot «Rīga TV24» raidījumu «La Dolce Vita», gan dažādus sarīkojumus un vēl atrodot laiku, lai koncertētu, savas brīvdienas izmanto lietderīgi. Pavisam nesen viņš atgriezās Rīgā no četru dienu brauciena uz Ungārijas galvaspilsētu Budapeštu.
 
3.mai
Kad portugāļu jūrasbraucēji 15. gadsimtā atklāja Madeiras salu, tā viņiem nepavisam nepatika – salu no visām pusēm sargāja nepieejamas klintis, kas neļāva ērti piestāt, savukārt pati sala bija tik blīvi noaugusi ar mežiem, ka portugāļi neredzēja cita risinājuma, kā vienkārši salu nodedzināt. Pirms sešiem gadsimtiem nevienam neienāca prātā, ka sala varētu pievilināt miljoniem tūristu, kas nebeidz par to priecāties.
 
29.apr
Apmeklējot skaistākās pasaules pludmales, Latvijas ceļotājiem lielākais izaicinājums ir pagūt gan pasauļoties, papeldēt, gan pēc iespējas vairāk redzēt konkrētajā valstī, pārliecinājies “INTERLUX Travel”.
 
22.apr
No 4. līdz 6. maijam Latvijā (Lietuvā – 10.–12. maijā) ceļotāji tiek aicināti doties neilgā ceļojumā uz laukiem, piedalīties akcijā Atvērtās dienas laukos.
 
19.apr
Brīvo dienu Lieldienās ir gana daudz, var paspēt gandrīz vai visu – būt ģimenē, nokrāsot olas, uzvarēt vai zaudēt olu kaujās, aiziet uz kādu koncertu, kā arī paveikt kādu no latviešu tautas rituāliem, lai auglīgs un veiksmīgs šis gads.
 
17.apr
Jaunā un talantīgā Latvijas Televīzijas laika ziņu diktore Daira Zīle aprīļa sākumā devās septiņu dienu ceļojumā uz Portugāli, lai veltītu laiku sev un iepazītu vietējo iedzīvotāju tradīcijas.
 
12.apr
Kopš šā gada 1. janvāra uz pusgadu ES prezidējošā valsts ir Rumānija. Prezidējošās valsts statuss dod iespēju sevi parādīt pārējai pasaulei, jo šajā laikā tiek rīkoti dažādi augsta līmeņa pasākumi, uz kuriem ierodas ne tikai liels skaits šo pasākumu dalībnieku, bet arī uzaicinātie žurnālisti.
 
12.apr
Ārlietu ministrija plaši brīdina par valstīm, kurās tūristiem un ceļotājiem nav droša uzturēšanās, kā arī informē par drošu ceļošanu. Vienlaikus ministrija ir aicinājusi tūrisma firmas īpaši pievērst uzmanību atbalstam ceļotājiem ārkārtas situācijā.
 
7.apr
Daudzi ceļotāji, kuri braucienu plānošanas laikā saskārušies ar vajadzību izvēlēties naktsmītni, piekritīs – reizēm pārņem sajūta, ka jābūt gluži vai tūrisma jomas profesionālim, lai saprastu, ko nozīmē visi tie viesnīcu termini, saīsinājumi un apzīmējumi. GoTrip.lv speciālisti visai bieži saņem jautājumu, ko īsti sevī ietver daudzkārt pieminētais “All Inclusive” (“Viss iekļauts”) un vai vispār ir vērts to izvēlēties? Varbūt vienkārši pietiek ar brokastīm vai var iztikt vispār bez ēdināšanas? Šajā rakstā palīdzēsim to saprast.
 
5.apr
Kopš šīs nedēļas gidu vadītās ekskursijas pa Amsterdamas sarkano lukturu rajonu iespējams organizēt tikai līdz septiņiem vakarā, bet, sākot ar nākamo gadu, tās būs aizliegtas vispār. Tas ir tikai viens no lēmumiem, ko Amsterdamas mērija beidzamajā laikā pieņēmusi, lai mazinātu uz skaļām izklaidēm noskaņoto tūristu radīto haosu pilsētas ielās.
 
5.apr
Kinoepopejas Zvaigžņu kari cienītājiem Savienotajās Valstīs šī vasara būs īpaša. Kompānijas Walt Disney Co. izklaides parkos Kalifornijas štata Anaheimā un Floridas štata Orlando attiecīgi 31. maijā un 29. augustā sāks darboties jaunas šai filmu sērijai un tās varoņiem veltītas atrakcijas.
 
3.apr
Rīgas domei pašlaik pārmet gan padarīto, gan nepadarīto. Taču sasniegumi tūrisma nozares attīstībā ir objektīvi neapšaubāmi un tas ir pašvaldības komandas sasniegums. Vēlos pastāstīt par pašlaik svarīgāko, kas notiek galvaspilsētā tūrisma jomā.
 
29.mar
Ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji, jautāti, vai ir bijuši Polijas galvaspilsētā Varšavā, atbildētu apstiprinoši, piebilstot – caurbraucot. Taču Varšava ir noteikti tā vērta, lai pilsētu nevis izskrietu cauri, bet apskatītu tās ievērojamākās vietas, piemēram, atjaunoto Vecpilsētu.
 
26.mar
Par Latvijas skaistāko fitnesa pāri dēvētie Juta un Gints Valdmaņi, pirms Latvijā iestājas silts un saulains pavasaris, devās ceļojumā uz eksotisko Āziju, Palavanas salas Elnido reģionu Filpīnās, kas pazīstams ar savām skaistajām pludmalēm. Pāris te pavadīja 14 romantiskas un piedzīvojumiem bagātas dienas.
 
22.mar
Pēc vienas Baltkrievijā aizvadītas dienas, kas bija piesātināta daudziem notikumiem un informācijas, bija neviltota interese uzzināt, kāds būs brauciena turpinājums. Iespaidus par ceļojuma pirmo dienu var lasīt Neatkarīgās 15. marta numurā.
 
21.mar
Katram ceļotājam ir bijušas situācijas, kad nepazīstamā vidē radušās grūtības. Šādās situācijas ir noderīgi apzināt dažās programmas, kas var palīdzēt izrisināt ceļojumu laikā radušās grūtības. Ar šo mobilo programmu palīdzību, katrs ceļotājs varēs izpētīt konkrēto vietu un piedzīvot neaizmirstamus brīžus, apmeklējot autentiskākās pilsētu vietas, kuras slēpjas tālu no tūristu maršrutiem; iepazīt pilsētu kultūru, kā arī izbaudīt vietējo iecienītākos izklaides veidus.