Soči 2014

20:24
Latvijas karoga nešana Tokijas olimpisko spēļu atklāšanā piektdien bija kā uzkāpšana uz septītā mākoņa, pēc atklāšanas ceremonijas sarunā ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses dienestu teica 3x3 basketbola spēlētājs Agnis Čavars.
 
19:19
Trešdien, 21. jūlijā, Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) delegāti nobalsoja par 2032.gada olimpisko spēļu piešķiršanu Austrālijas pilsētai Brisbenai. Brisbena bija vienīgā spēļu kandidāte. Iepriekšējo reizi viena kandidatūra balsošanā bija 1984.gada spēlēm, kad par olimpisko spēļu mājvietu kļuva Losandželosa. "SOK ir tas gods paziņot, ka par tiesības rīkot 35. olimpiskās spēles tiek piešķirtas Austrālijas pilsētai Brisbenai," pēc balsojuma Tokijā sacīja SOK prezidents Tomass Bahs.
 
18:35
Piektdien Tokijā tika atklātas olimpiskās spēles. Atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Latvijas pārstāvji.
 
15:24
Piektdien Tokijā tiek atklātas olimpiskās spēles.
 
12:20
Dalība olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā 3x3 basketbola komandai dos papildu emocionālo lādiņu, kas turpmāk turnīrā varētu palīdzēt sasniegt iespējami labāko rezultātu, sarunā ar medijiem ceturtdien teica vienības pārstāvji Nauris Miezis un Edgars Krūmiņš, kā arī treneris Raimonds Feldmanis.
 
7:30
Šodien tiks atklātas Tokijas vasaras olimpiskās spēles, kas Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārceltas no pērnā gada uz šo vasaru.
 
Vakar, 17:05
Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova Tokijā aizvadījušas pirmo treniņu.
 
Vakar, 16:46
Latvijas olimpieši jau ieradušies Tokijā un medijiem sniedz pirmās intervijas.
 
Vakar, 12:31
Piektdien paredzētā Tokijas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija notiks bez tās režisora, jo Kontaro Kobajaši atlaists antisemītisku joku dēļ.
 
Vakar, 12:19
Pirmie sportisti no Latvijas, kuri uz Tokijas olimpiskajām spēlēm devās pagājušās nedēļas nogalē, jau iepazinušies ar olimpisko ciematu, un daži no viņiem arī paspējuši aizvadīt savstarpējas sacensības, sarunā ar LETA teica Latvijas delegācijas preses atašeja Marita Vilciņa.
 
Vakar, 8:22
Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova Tokijas olimpisko spēļu turnīra pirmajā kārtā tiksies ar attiecīgi Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) sportisti Jeļenu Vesņinu un francūzieti Fionu Ferro.
 
21.jūl
Trešdien Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sesijas otrajā dienā delegāti nobalsoja par 2032.gada olimpisko spēļu piešķiršanu Austrālijas pilsētai Brisbenai.
 
20.jūl
Starp Tokijas olimpisko spēļu norisē iesaistītajām personām Covid-19 konstatēts vēl deviņiem cilvēkiem, tajā skaitā vienam sportistam olimpiskajā ciematā, informē spēļu rīkotāji.
 
18.jūl
Tokijas olimpisko spēļu ciematā diviem sportistiem konstatēta inficēšanās ar Covid-19, atsaucoties uz rīkotāju amatpersonām, svētdien vēsta ziņu aģentūra "Kyodo".
 
15.jūl
Piektdien lidojuma reisā uz Tokiju sēdīsies Latvijas delegācijā iekļautā 3x3 basketbola komanda, pludmales volejbolisti, kā arī vienīgā šaušanas sporta pārstāve Agate Rašmane, aģentūru LETA informē Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) mārketinga dienesta vadītāja Dace Gulbe.
 
14.jūl
Krievijas sportisti ir noinstruēti par vēlamajām atbildēm uz ārvalstu un "atsevišķu pašmāju" preses izdevumu iespējamajiem jautājumiem, piemēram, izvairoties komentēt notikumus Krimā un Donbasā, jo "sportu nedrīkst jaukt ar politiku", otrdien ziņo laikraksts "Vedomosti".
 
8.jūl
Jaunā koronavīrusa izplatības dēļ Japānas premjerministrs Josihide Suga ceturtdien nolēmis izsludināt ārkārtējo situāciju Tokijā, kur pēc divām nedēļām sāksies olimpiskās spēles.
 
7.jūl
Spēcīgās lietavās un plūdos Krievijas dienvidos Soču apkārtnē gājuši bojā četri cilvēki, otrdien paziņojušas amatpersonas. Plūdu ūdeņi aizskalojuši automašīnu netālu no Tuapses. Avārijā dzīvību zaudēja 36 gadus veca sieviete un viņas 13 gadus vecā meita. Tēvam izdevās izglābties, ziņoja vietējās varasiestādes. Tai pat rajonā atrasts miris arī 71 gadus vecs vīrietis un jauna meitene. Slikto laikapstākļu dēļ vairākās vietās reģionā izsludināts ārkārtējais stāvoklis. Arī Sočos lietus ir nodarījis plašus postījumus un applūduši veseli pilsētas rajoni. Avots: LETA
 
5.jūl
Krievijas Melnās jūras piekrastē spēcīgas lietusgāzes nodarījušas ievērojamus postījumus Sočos, liekot varasiestādēm apsvērt iedzīvotāju evakuāciju.
 
5.jūl
Šodien svinīgā gaisotnē Esplanādes parkā pie pieminekļa Oskaram Kalpakam pretī Latvijas Olimpiskajai komitejai tika prezentēta Latvijas Olimpiskā komanda Tokija 2020 startam XXXII vasaras Olimpiskajās spēlēs, kas no šī gada 23.jūlija līdz 8.augustam norisināsies Japānas galvaspilsētā Tokijā.