Eirovīzija 2011

19.mai
Mūziķis Lauris Reiniks mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar attēliem no Lietuvas, kuros parāda, kā kaimiņi atbalsta savus dalībniekus - grupu "The Roop" dziesmu konkursā "Eirovīzija 2021".
 
19.mai
Otrdien, 18. maijā, Nīderlandē norisinājās starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija 2021" pirmais pusfināls, kurā piedalījās 16 dalībvalstis. Tikmēr acīgākie pamanījuši, ka vairāki dalībnieki ir mūsu pašmāju slavenību "dubultnieki".
 
19.mai
Otrdien, 18. maijā, Nīderlandē norisinājās starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija 2021" pirmais pusfināls, kurā piedalījās 16 dalībvalstis. Finālā iekļuva Norvēģijas, Izraēlas, Krievijas, Azerbaidžānas, Maltas, Lietuvas, Kipras, Zviedrijas, Beļģijas un Ukrainas pārstāvji.
 
18.mai
Dziedātāja Samanta Tīna, kas pārstāvēs Latviju šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursā, Ievas Brokas materiālā "Bez maskām" izdevumā "OK!" pauž viedokli - viņa uzskata, ka nevar izgāzties.
 
17.mai
Beidzot pienākusi tā gada nedēļa, ko Eirovīzijas fani gaida visvairāk. Arī tādi "ne fani" kā es zina, ka šī ir Eirovīzijas dziesmu konkursa nedēļa un Latviju šogad šajā konkursā pārstāv dziedātāja Samanta Tīna. Un laikam tikai pavisam neliela daļa nezina, kas ir Eirovīzija un kas ir Samanta Tīna.
 
17.mai
Samanta Tīna šobrīd atrodas Roterdamā, kur aktīvi piedalās Eirovīzijas dziesmu konkursa pasākumos. Tikmēr publiskoti videokadri no dziedātājas otrā mēģinājuma uz Eirovīzijas skatuves un komentāros ārzemju fani neslēpj sajūsmu par redzēto.
 
16.mai
Dziedātāja Samanta Tīna šobrīd atrodas Roterdamā, kur aktīvi gatavojas Eirovīzijas konkursa pusfinālam. Sociālajā vietnē Instagram viņa dalījusies ar video no intervijas, kuru sniegusi šajā laikā.
 
13.mai
Šonedēļ Latvijas pārstāve Samanta Tīna kopā ar delegāciju devusies uz Roterdamu, kur aktīvi iemēģina “Eirovīzijas” lielo skatuvi, lai jau pēc nedēļas, 20. maijā, piedalītos konkursa otrajā pusfinālā.
 
11.mai
Vēlā pirmdienas vakarā dziedātāja Samanta Tīna un Latvijas delegācija ieradās Roterdamā, kur šodienas pēcpusdienā aizvadīs pirmo mēģinājumu uz 65. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa lielās skatuves. “Uzkāpjot uz lielās Eirovīzijas skatuves, biju tik aizkustināta, ka acīs saskrēja asaras – es sapratu, ka šis mirklis, uz kuru esmu gājusi tik daudzus gadus, ir bijis tā vērts, es esmu laimīga! Jūtos tik pateicīga par šo iespēju un spēcīgo komandu, kas ir man līdzās,” pirmajos iespaidos dalās Samanta Tīna. Samantas Tīnas skatuves tērpu veidojis Kašers jeb Kaspars Blūms-Blūmanis. “Skatuves tērps, kurā Samanta piedalās konkursā, ir sievišķīgs, elegants, dīvisks, ja tā var teikt. Sākotnējā ideja par Samantu kā kareivīgu būtni mēģinājumu procesā transformējās maigākā tēlā. Dziesma vēsta, ka katra sieviete ir karaliene, un katrai ir dažādas šķautnes – gan kareivīgā, gan romantiskā. Skatuves tērpos spēlējamies ar zaļo krāsu un dažādiem fasoniem. Samantas tērpa īpašākais akcents ir cimdi ar mirdzošām pērlīšu bārkstīm, kas paspilgtina kustības – īpaši kroņa uzlikšanu uz galvas. Otrs īpašais akcents ir kaklarota, kas simbolizē sievietes varenību un kurai iedvesmojāmies no Ēģiptes un senajiem laikiem, kad dievietes un karalienes kakls parādīja viņas statusu un varenību,” stāsta skatuves tērpu autors. Priekšnesuma laikā uz skatuves kopā ar Samantu Tīnu redzēsim arī bekvokālistes Kitiju Blūmu, Unu Danielu Aizgali un Paulu Saiju. Latvijas delegācijas sastāvā Roterdamā strādā arī priekšnesuma TV režijas konsultants Juris Matuzelis un skaņu režisors Krišjānis Geidāns. Samantas Tīnas grima un frizūras veidošana uzticēta grima māksliniecei un matu stilistei Janai Kozlovai.
 
9.mai
Šo pirmdien, 10. maijā, Latvijas Televīzijas (LTV) Eirovīzijas delegācija ar dziedātāju Samantu Tīnu priekšgalā sēdīsies lidmašīnā Rīga–Amsterdama, lai dotos uz starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu. Diemžēl spiestā kārtā nācies mainīt delegācijas vadītāju un cerams, tfu, tfu, tfu!, ka vēl kādas korekcijas neieviesīs pirms izlidošanas plānotie kovidtesti.
 
4.mai
Dziedātāja Samanta Tīna šodien rīko tikšanos tiešsaistē pirms došanās uz Nīderlandi, lai piedalītos 65.starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, aģentūru LETA informēja Latvijas Televīzijā.
 
4.apr
Mikroblogošanas vietnē "Twitter" Stīvens Rosenbergs ievietojis video, kurā ir redzams, kā viņš uz klavierēm izpilda visas 39 Eirovīzijas dziesmas.
 
1.apr
Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss Roterdamā maijā notiks skatītāju klatbūtnē, ceturtdien paziņojuši organizatori.
 
31.mar
Aicinām noteikt nemainīgu kārtību, kas garantē pastāvīgu sabiedrības līdzdalību, izvēloties Latviju pārstāvošo dziesmu Eirovīzijas dziesmu konkursā.
 
31.mar
Dziedātājas Samantas Tīnas dziesma “The Moon is Rising” un tās videoklips jau kopš iznākšanas brīža piesaistījis plašu uzmanību - divu nedēļu laikā to YouTube platformā apskatījuši jau vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku, vēsta "Betasafe".
 
29.mar
Jau vēstīts, ka dziedātājas Samantas Tīnas videoklips dziesmai, ar kuru viņa šogad piedalīsies Eirovīzijā, izsaucis asu kritiku par tajā redzamo homoseksuālo attiecību un transpersonu reprezentāciju. Tagad Samanta komentējusi izvērsušos skandālu.
 
27.mar
Baltkrievija ir izslēgta no maijā paredzētā starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa, jo tā organizatori ir noraidījuši divas Baltkrievijas iesniegtās dziesmas kā neatbilstošas konkursa nepolitiskajam raksturam.
 
25.mar
Dziedātāja Samanta Tīna sociālajā vietnē Instagram dalījusies ar vēstījumu par attieksmi.
 
23.mar
Mūziķis Kaspars Pudniks paudis kritisku nostāju par Samantas Tīna dziesmu "The Moon Is Rissing", ar kuru dziedātāja piedalīsies šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursā.
 
21.mar
Jau kādu laiku virmo diskusijas par Samantas Tīnas Eirovīzijas dziesmu «The Moon Is Rising», tās videoklipu un tā filmēšanas vietu. Izrādās, filmēšana noritējusi itin ekstremālos apstākļos.