Plūdi Latvijā

3.mar
Plūdu dēļ Austrālijas Jaundienvidvelsas štatā pusmiljonam cilvēku dots rīkojums evakuēties.
 
28.feb
Saistībā ar ūdens līmeņa paaugstināšanos, valsts ceļu tīklā ir applūduši un satiksmei slēgi četri vietējo autoceļu posmi, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.
 
24.feb
Ceturtdien jau lielākajā daļā Latvijas upju ūdens līmenis pakāpeniski pazeminās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.
 
23.feb
Šoziem Latvijā daudzviet bijuši plūdi vai pali, radot zaudējumus ēku īpašniekiem. Diemžēl, ne visi, kuri bija apdrošinājuši savu īpašumu, saņems kompensācijas, vēsta REtv.
 
23.feb
Spēcīgu lietavu izraisītos plūdos un zemes nogruvumos, kas pirms nedēļas piemeklēja tūristu iecienīto Petropoles pilsētu uz ziemeļiem no Riodežaneiro, bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 186 cilvēkiem, otrdien paziņoja varas iestādes.
 
22.feb
Plūdu skartajos Ķekavas novada Dzērumos glābēji pirmdien ar laivu pārvietojuši divus cilvēkus un divus suņus, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola.
 
21.feb
Plūdu dēļ Misas upē Ķekavas pašvaldība aicina uzmanīties Plakanciema, Dzērumu un Jenču iedzīvotājus.
 
21.feb
Brazīlijā tūristu iecienītajā Petropoles pilsētā uz ziemeļiem no Riodežaneiro spēcīgo lietavu izraisītajos un nogruvumos bojāgājušo cilvēku skaits pieaudzis līdz 165, bet jaunās vētrās kaimiņu reģionā gājuši bojā vēl vismaz divi cilvēki, svētdien paziņoja amatpersonas.
 
20.feb
Brazīlijā tūristu iecienītajā Petropoles pilsētā uz ziemeļiem no Riodežaneiro spēcīgo lietavu izraisītajos plūdos un nogruvumos bojāgājušo cilvēku skaits pieaudzis līdz 152, svētdien paziņoja amatpersonas.
 
20.feb
Katru gadu Gaujas lejtecē pavasaros kāpj ūdens līmenis, bet šogad izskatās, ka plūdu situācija būs nopietna, situāciju vērtē Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (LRA).
 
18.feb
Brazīlijā tūristu iecienītajā Petropoles pilsētā uz ziemeļiem no Riodežaneiro spēcīgo lietavu izraisītos zemes nogruvumos un plūdos otrdien dzīvību zaudējuši vismaz 117 cilvēki, ceturtdien paziņoja Riodežaneiro štata valdība.
 
2.feb
Valsts ugunsdzēsības un drošības dienesta (VUGD) Operatīvās vadības pārvalde brīdina par paaugstinātu ūdens līmeni Irbē, Rojā, Rīvā un Užavā, informēja VUGD.
 
30.jan
Lietus un kūstošā sniega ūdeņi veicina strauju ūdens līmeņa kāpumu Kurzemes upēs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
 
27.jan
Tuvākajās diennaktīs Latvijā gaidāmi spēcīgi nokrišņi un vēji, tādēļ celsies ūdens līmenis Latvijas rietumu un centrālās daļas upēs, visstraujāk - Kurzemes upēs, liecina prognozes.
 
17.jan
Ceļoties ūdens līmenim, Rīgas pašvaldības policija (RPP) aicina vairāku apkaimju iedzīvotājiem būt gataviem evakuācijai, informēja RPP.
 
16.jan
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests VUGD brīdina, ka pirmdien Rīgā paaugstināsies ūdens līmenis un iespējama atsevišķu teritoriju applūšana.
 
14.jan
Plūdu iespējamība Jelgavā un un Jelgavas novadā šogad esot lielāka nekā iepriekšējos gados, secināts piektdien notikušajā Jelgavas un Jelgavas novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas sēde.
 
8.jan
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš izdevis pavēli armijai, tostarp Zemessardzei, būt gatavībā sniegt atbalstu civilajam sektoram iespējamo plūdu seku likvidācijā, vēsta Aizsardzības ministrijas portāls "sargs.lv".
 
4.jan
Lietus un kūstošā sniega, kā arī ledus sastrēgumu dēļ turpinoties ūdens līmeņa kāpumam, dzeltenais brīdinājums Kurzemē nomainīts pret oranžo, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
 
4.jan
Tuvākajās dienās, turpinoties atkusnim, gaidāms, ka ūdens līmenis upēs paaugstināsies, applūdīs palienes un zemākās vietas.
 

Komentētākie