Peripetijas Rīgas domē

31.mar
Uzreiz pēc Lieldienām tiks noslēgts jauns Rīgas domes koalīcijas līgums, šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).
 
16.mar
Valsts kontrole (VK) Rīgas domes Īpašuma departamentā konstatējusi vairāk nekā 10 gadus nenovērstus trūkumus un nepilnības pašvaldības īpašumu pārvaldīšanā un apsaimniekošanā.
 
15.mar
Rīgas mēra un vicemēru biroju darbiniekiem maksā 30%, 40%, bet vienā gadījumā pat 100% piemaksas pie algas,  noskaidrots Rīgas domē.
 
14.mar
Pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" (RS) samaksājusi 30 000 eiro Rīgas domes Finanšu departamenta direktora biroja vadītājam Andrim Konošonokam, lai bez aizķeršanās noritētu sadarbība ar domi, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".
 
8.mar
Leģionāru piemiņas pasākumu rīkotāji un viņu pretinieki epidemioloģiskās situācijas dēļ atsaukuši pašvaldībā iesniegtos 16.marta pasākumu pieteikumus, informē Rīgas dome.
 
7.mar
Noslēdzoties biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" gada notikumu apkopojumam un biedru balsojumam, pērn kā nozīmīgāko pretkorupcijas notikumu izvēlējās Rīgas domes atlaišanu, liecina biedrības publiskotā informācija mājaslapā.
 
3.mar
Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no trešdienas, 3.marta, samazināts Rīgas ūdenstilpju skaits, uz kuru ledus atļauts atrasties, informē Rīgas dome.
 
2.mar
Rīgas dome plāno reorganizēt Sabiedrisko attiecību nodaļu un veidot Komunikācijas pārvaldi.
 
14.feb
Labā prakse valsts un pašvaldību iestādēm ir savus lēmumus un intereses tiesā aizstāvēt pašu spēkiem, tikai īpaši sarežģītos gadījumos pieaicinot advokātus. Rīgas pašvaldībā iegājies, ka pašu juristi uz tiesām iet reti. Tam nolīgst advokātus. Katru gadu tam tērē ap 350 tūkstošiem eiro. Vēl sešsimt tūkstošus tērē arī pašvaldības uzņēmumi, vēsta raidījums "De facto".
 
4.feb
Rīgas pašvaldība vienojusies virzīt priekšlikumu "Rail Baltica" projektā, kas paredz izbūvēt tuneli Anniņmuižas bulvārī, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
4.feb
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien lems par Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas vadītāja Sergeja Hristoļubova atbrīvošanu no amata. 
 
2.feb
Viena no kandidātēm uz Rīgas izpilddirektora amatu ir galvaspilsētas mēra Mārtiņa Staķa (PP) partijas biedre, kustības "Par!" Ropažu nodaļas vadītāja un Ropažu novada pašvaldības izpilddirektore Signe Grūbe, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
 
1.feb
Ilggadīgo Rīgas domes Juridiskās pārvaldes priekšnieku Jāni Liepiņu pārcels darbā uz Pilsētas attīstības departamentu, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).
 
30.jan
Rīgas dome nolēmusi būtiski samazināt tēriņus par SIA "Rīgas satiksme" apsaimniekoto autostāvvietu izmantošanu deputātiem un atsevišķām domes struktūrvienībām.
 
28.jan
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) piektdien, 29.janvārī, apskatīs jauno Covid-19 nodaļu Rīgas 1.slimnīcā, kurā no 30.janvāra plānots sākt Covid-19 pacientu aprūpi, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
28.jan
Lai mazinātu iespējas inficēties ar Covid-19, Rīgas domes Labklājības departaments aicina seniorus savas ikdienas gaitas iespēju robežās plānot dienas vidū, kad veikalos un sabiedriskajā transportā ir mazāk cilvēku,  informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
27.jan
Pēc aptuveni septiņas stundas ilgušām diskusijām, Rīgas dome šodien pieņēma pašvaldības budžetu, paredzot, ka tās izdevumi 2021.gadā būs par aptuveni 20 miljoniem mazāki nekā pagājušajā gadā tomēr tie tāpat būtiski pārsniegs ieņēmumus.
 
27.jan
Lielākā daļa Rīgas pilsētas šī gada budžeta deficīta tiks segta no iepriekšējā gada līdzekļu atlikuma, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes Finanšu departamenta direktors Uldis Rakstiņš.
 
27.jan
Šodien Rīgas domes sēdē sāk izskatīt pašvaldības budžetu 2021.gadam, kura galvenās prioritātes ir sociālā drošība, pirmsskolas izglītības pieejamība un pilsētas infrastruktūras objektu attīstība.
 
26.jan
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien rosinājis Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret trīs fiziskām personām par 246 767 eiro izkrāpšanu no pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme", liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.