Peripetijas Rīgas domē

14.feb
Labā prakse valsts un pašvaldību iestādēm ir savus lēmumus un intereses tiesā aizstāvēt pašu spēkiem, tikai īpaši sarežģītos gadījumos pieaicinot advokātus. Rīgas pašvaldībā iegājies, ka pašu juristi uz tiesām iet reti. Tam nolīgst advokātus. Katru gadu tam tērē ap 350 tūkstošiem eiro. Vēl sešsimt tūkstošus tērē arī pašvaldības uzņēmumi, vēsta raidījums "De facto".
 
4.feb
Rīgas pašvaldība vienojusies virzīt priekšlikumu "Rail Baltica" projektā, kas paredz izbūvēt tuneli Anniņmuižas bulvārī, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
4.feb
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien lems par Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas vadītāja Sergeja Hristoļubova atbrīvošanu no amata. 
 
2.feb
Viena no kandidātēm uz Rīgas izpilddirektora amatu ir galvaspilsētas mēra Mārtiņa Staķa (PP) partijas biedre, kustības "Par!" Ropažu nodaļas vadītāja un Ropažu novada pašvaldības izpilddirektore Signe Grūbe, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
 
1.feb
Ilggadīgo Rīgas domes Juridiskās pārvaldes priekšnieku Jāni Liepiņu pārcels darbā uz Pilsētas attīstības departamentu, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).
 
30.jan
Rīgas dome nolēmusi būtiski samazināt tēriņus par SIA "Rīgas satiksme" apsaimniekoto autostāvvietu izmantošanu deputātiem un atsevišķām domes struktūrvienībām.
 
28.jan
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) piektdien, 29.janvārī, apskatīs jauno Covid-19 nodaļu Rīgas 1.slimnīcā, kurā no 30.janvāra plānots sākt Covid-19 pacientu aprūpi, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
28.jan
Lai mazinātu iespējas inficēties ar Covid-19, Rīgas domes Labklājības departaments aicina seniorus savas ikdienas gaitas iespēju robežās plānot dienas vidū, kad veikalos un sabiedriskajā transportā ir mazāk cilvēku,  informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
27.jan
Pēc aptuveni septiņas stundas ilgušām diskusijām, Rīgas dome šodien pieņēma pašvaldības budžetu, paredzot, ka tās izdevumi 2021.gadā būs par aptuveni 20 miljoniem mazāki nekā pagājušajā gadā tomēr tie tāpat būtiski pārsniegs ieņēmumus.
 
27.jan
Lielākā daļa Rīgas pilsētas šī gada budžeta deficīta tiks segta no iepriekšējā gada līdzekļu atlikuma, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes Finanšu departamenta direktors Uldis Rakstiņš.
 
27.jan
Šodien Rīgas domes sēdē sāk izskatīt pašvaldības budžetu 2021.gadam, kura galvenās prioritātes ir sociālā drošība, pirmsskolas izglītības pieejamība un pilsētas infrastruktūras objektu attīstība.
 
26.jan
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien rosinājis Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret trīs fiziskām personām par 246 767 eiro izkrāpšanu no pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme", liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
 
21.jan
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien atbalstīja algu palielināšanu domes priekšsēdētājam, priekšsēdētāja vietniekiem, komiteju vadītājiem un deputātiem, tās neiesaldējot, kā atsevišķās citās pašvaldībās un valsts iestādēs.
 
21.jan
Rīgas pilsētas pašvaldības budžets plānots ar 124 miljonu deficītu, bet kopējie izdevumi pārsniegs miljardu, šodien lēma Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja.
 
21.jan
Pārbaudēs divās Rīgas izpilddirekcijās atklāta degvielas piesavināšanās, šodien, lemjot par izpilddirekciju likvidāciju, tika informēti Rīgas domes deputāti.
 
19.jan
Lai gan no 37 saņemtajiem pieteikumiem uz Rīgas pašvaldības izpilddirektora amatu daudzi ir bijuši ļoti vāji, starp pretendentiem ir arī spēcīgi kandidāti, tāpēc var teikt, ka jauno izpilddirektoru būs, no kā izvēlēties, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" stāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).
 
19.jan
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) atstādinājis no amata Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko.
 
18.jan
Covid-19 vīrusa izplatības laikā krasi samazinājies pasažieru skaits, kas būtiski ietekmējis SIA "Rīgas satiksme" ieņēmumus, tāpēc janvārī uzņēmuma zaudējumi varētu būt ap 400 000 eiro, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja uzņēmuma vadītāja Džineta Innusa.
 
17.jan
Reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce novembrī atkāpās no amata, kad atklājās ka viņš kā ministrs centies izmantot Rīgas domes deputātu privilēģiju Rīgā bez maksas turēt savu automašīnu, vēsta raidījums "Nekā personīga".
 
16.jan
Lietā par dokumentu viltošanu prokuratūra cēlusi apsūdzības bijušajam Rīgas mēram Oļegam Burovam (GKR), kā arī esošajām un bijušajām Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) amatpersonām.