Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_downwardDārza dobe

Kad ārā valdīs pavasaris un vajadzēs ķerties klāt darāmajiem dārza darbiem, noderēs pāris triki, kas atvieglos rosību pagalmā. Ieskaties un iedvesmojies, kā pagatavot mēslojumu no olu čaumalām un kafijas, kā arī no banānu mizām.
11.mar 2019 Beāte Purmale
Vidējai gaisa temperatūrai pārsniedzot +5 grādus netipiski agri – februāra vidū, jau izziņots meteroloģiskais pavasaris. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka, pazūdot pastāvīgai sniega segai, var sparīgi mesties dārza darbos, uzsver Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais dārzkopības eksperts Māris Narvils.
20.feb 2019 Portāls nra.lv
Lai arī gaisa temperatūras ziņā ziema šogad padevusies mēreni auksta un augiem dārzos īpašu draudu nav, zināmu apdraudējumu tiem rada šīs nedēļas ilgstošā snigšana un putenis, informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).
30.jan 2019 Ziņu aģentūra LETA
Tanīša dienu atzīmē 17.janvārī un tā tiek saukta arī par Teņa, Tuņņa, Tenīsa, cūkaušu un kuņģa dienu.
17.jan 2019 Gita Pērkone, speciāli Neatkarīgajai
Šodien, 26.oktobrī, "Latvijas lielākā ķirbja čempionātā" tika uzstādīts jauns rekords ķirbim no Kuldīgas novada sasniedzot 574 kg, kas ir par 170 kg vairāk, salīdzinot ar 2016.gadā uzstādīto rekordu. Čempionātu Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau 13.gadu pēc kārtas organizē "Maxima Latvija", godinot Latvijas vietējos dārzeņu audzētājus. Čempionāta arī otro vietu ieņem Neimaņu ģimenes audzētais ķirbis, sasniedzot 425 kg, savukārt trešo vietu – Innas Kozlovskas 377 kg ķirbis. Tiem seko Badovsku ģimenes dižoga no Skrundas un vēl viens Neimaņu ģimenes ķirbis, kas svēra attiecīgi 295,5 kg un 266,5 kg.
26.okt 2018
Sausais un siltais laiks šogad daudzviet veicināja pat ļoti bagātīgu augļukoku ziedu apputeksnēšanos. Ilgstošais sausums un atbilstoši fitosanitārie pasākumi neļāva izpausties arī kraupim, norāda LLKC vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.
22.sep 2018 Portāls nra.lv
Pie­re­dzē­ju­ši dārz­ko­pji zi­na, ka ru­de­nī sā­kas pats īs­tā­kais dar­ba cē­liens.
7.sep 2018 Ilze Strautiņa
Pirmās zemenes pirmajā jūnijā – sen tā nav bijis. Vai maz līgotājiem vairs būs palikusi kāda oga, ko nobaudīt pa taisno no dobes? Un peonijas jau nozied, un īrisi, vietām arī jasmīni uzplaukuši. Šķiet, ar dārza izravēšanu līdz Jāņiem šogad problēmu nebūs, jo nezāles sausumā ir piebremzējušas attīstību. Toties laistīt kultūraugus gan nākas pamatīgāk. Zinātāji spriež, ka šogad būs vairāk dažādu kaitēkļu, tāpēc jābūt gataviem tos apkarot.
8.jun 2018 Zenta Sokolova
Katrs, kas ir mēģinājis audzēt gurķus, papriku, tomātus, baklažānus, zemenes, melones vai arbūzus, reiz būs saskāries ar ne tik bagātīgu ražu, kā bija cerēts. Kā izvēlēties klimatiskajiem apstākļiem piemērotas šķirnes, pareizi sagatavot augsni, cīnīties ar kaitēkļiem, un ko darīt citādāk? Piedāvā saņemt praktiķu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem semināros izstādē "Dārzs un dzīvesstils 2018" 27.–29. aprīlī!
26.apr 2018 Portāls nra.lv, Viktorija Gabrjuna
Pavasaris rosina sakopt mājokli un vidi ap to. Tie, kuri plāno piedalīties Lielajā talkā 28. aprīlī, var iesildīties, sarīkojot spodrības dienu savās mājās. Talkas vadmotīvs šogad ir «Mainām Latviju! Maināmies paši!». Loģiski būs sākt ar sevi. Kad saule iespīd logos, skaidri atklājas visas nekārtības, kas tumšākajā gadalaikā tā nebija manāmas, un tu saproti – ar parasto ikdienas uzkopšanu vairs nepietiek, ir nepieciešama ģenerāltīrīšana, dažādu mājās sakrājušos lietu šķirošana un nevajadzīgo izmešana, kā arī apkārtnes sakopšana.
13.apr 2018 Ilze Zonne