Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_downwardPāvesta vizīte

"Baznīcu vadītājiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar to, ko saka," TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" mācītājs Krists Kalniņš.
8.apr Portāls nra.lv
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, komentējot Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska aicinājumu Ukrainai būt drosmīgai un sākt sarunas ar Krieviju, uzsvēra, ka Ukraina ir jāatbalsta taisnīgajā karā.
12.mar Portāls nra.lv
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks intervijā Itālijas televīzijā aizstāvēja savu lēmumu ļaut priesteriem svētīt viendzimuma pārus, vienlaikus atzīstot, ka lēmums atsevišķos baznīcas sektoros sastop opozīciju.
15.jan Ziņu aģentūra LETA
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks pirmdien atzina, ka viņa nesenie izteikumi par Krievijas vēsturi bijuši neveiksmīgi, un norādīja, ka, izsakoties par Krievijas diženumu, domājis kultūras, nevis politisko aspektu.
5.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks vizīti Portugālē un katoļu Pasaules Jaunatnes dienu pasākumus svētdien parkā pie Lisabonas noslēdza ar brīvdabas misi, kas pulcēja 1,5 miljonus cilvēku.
7.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Romas Katoļu baznīcas pāvesta Franciska vadītajā dievkalpojumā Portugālē Fatimā, kur ir viena no katoļu godātākajām svētvietām, sestdien pulcējās aptuveni 200 000 svētceļnieku.
5.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
Romas pāvests Francisks paudis šaubas, ka rietumvalstis ir izvēlējušās pareizo virzienu miera nodibināšanai Ukrainā, raksta unian.net.
3.aug 2023 Portāls nra.lv
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks intervijā Apvienoto Arābu Emirāta (AAE) laikrakstam nosodījis Korāna dedzināšanu demonstrācijā Stokholmā, norādot, ka tas viņā raisījis dusmas un riebumu.
3.jūl 2023 Ziņu aģentūra LETA
Pāvestam Franciskam augusta beigās un septembra sākumā paredzēta vizīte Mongolijā, un viņš kļūs par pirmo Romas katoļu baznīcas galvu, kas apmeklējis šo Āzijas vidienes valsti, paziņojis Vatikāns.
5.jun 2023 Ziņu aģentūra LETA
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien savā Lieldienu vēstījumā aicināja uz mieru un brālību.
9.apr 2023 Ziņu aģentūra LETA
Polijā tūkstošiem cilvēku šodien demonstrācijā aizstāvējuši nelaiķa Romas katoļu pāvesta Jāņa Pāvila II reputāciju pret apsūdzībām saistībā ar garīdznieku pastrādātajiem seksuālajiem noziegumiem laikā, kad viņš bija Krakovas arhibīskaps.
2.apr 2023 Ziņu aģentūra LETA
Pāvests Francisks pēc ārstēšanās slimnīcā novadījis Pūpolsvētdienas misi Svētā Pētera laukumā, savā homīlijā pievēršoties sociālajai atstumtībai un mirkļiem cilvēku dzīvē, kad tiek piedzīvotas lielas sāpes, neveiksmīga mīlestība, atraidījums vai nodevība.
2.apr 2023 Ziņu aģentūra LETA
Pāvests Francisks sestdien atstāja Romas slimnīcu, kur viņš uzturējās trīs dienas bronhīta ārstēšanai.
1.apr 2023 Ziņu aģentūra LETA
Pāvests Francisks vairākas dienas slimnīcā ārstēs plaušu infekciju, trešdien paziņojis Vatikāns.
29.mar 2023 Ziņu aģentūra LETA
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks sestdien mudināja Dienvidsudānas līderus atjaunot cieņu miljoniem valsts iedzīvotāju, kurus skāris konflikts, no jauna uzstājīgi aicinot uz mieru kara plosītajā valstī.
4.feb 2023 Ziņu aģentūra LETA
Pāvesta Franciska vadīto dievkalpojumu Kongo Demokrātiskās Republikas galvaspilsētā Kinšasā trešdien apmeklējis vairāk nekā miljons cilvēku.
1.feb 2023 Ziņu aģentūra LETA
Pāvests uzsvēra, ka viendzimuma attiecības ir grēcīgas, bet žēlastības trūkums vienam pret otru ir noziegums, ziņo unian.net.
25.jan 2023 Portāls nra.lv
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks savu priekšgājēju Benediktu XVI trešdien raksturoja kā dižu ticības komunikatoru.
4.jan 2023 Ziņu aģentūra LETA
Vatikānā pirmdien sākas atvadīšanās no bijušā pāvesta Benedikta XVI.
2.jan 2023 Ziņu aģentūra LETA
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks sestdien tradicionālajā Ziemassvētku dienas uzrunā "Urbi et orbi" ("Pilsētai un pasaulei") aicināja izbeigt karu Ukrainā, kuru viņš nodēvēja par bezjēdzīgu.
25.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA