Pāvesta vizīte

18.aug
Vakcinēšanās pret Covid-19 ir mīlestības darbs. video uzrunā, kas trešdien izplatīta vakcinācijas atbalsta kampaņas ietvaros, uzsvēris Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks.
 
23.jūl
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien nevadīs misi Vatikāna Svētā Pētera bazilikā, jo turpina atgūt spēkus pēc šomēnes pārciestās operācijas, piektdien pavēstīja Svētais Krēsls.
 
20.jūl
Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska septembrī paredzētās vizītes Slovākijā publiskajos pasākumos drīkstēs piedalīties tikai tie, kas ir vakcinēti pret Covid-19, otrdien vēsta Slovākijas plašsaziņas līdzekļi.
 
14.jūl
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks trešdien, desmit dienas pēc resnās zarnas operācijas, atstāja slimnīcu.
 
13.mai
Mūsdienu jauno tehnoloģiju laikmetā vairs nevajag zirgu pasta karietes, tāpēc visi jaunumi izplatās vienā mirklī. Ziņas nāk arī no Vatikāna, kur kumulatīvais kovida infekcijas izplatības rādītājs pašlaik ir tieši nulle, jo nav neviena saslimušā.
 
4.apr
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien savā Lieldienu vēstījumā nosauca vakcīnas par būtiski svarīgu rīku cīņā ar koronavīrusa pandēmiju un mudināja gādāt, lai Covid-19 vakcīnas saņemtu arī nabadzīgākās valstis. Pāvests uzsvēra nepieciešamību palīdzēt visapdraudētākajiem - slimajiem, migrantiem, trūkumā esošajiem un karadarbības zonās dzīvojošajiem. "Pandēmija joprojām izplatās, bet sociālās un ekonomiskās krīzes joprojām ir smagas, īpaši nabadzīgajiem," sacīja Francisks Lieldienu vēstījumā "Urbi et orbi" ("Pilsētai un pasaulei"), kuru viņš nolasīja Svētā Pētera bazilikā Vatikānā. Vēstījums tika translēts tiešraidē.
 
4.apr
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien savā Lieldienu vēstījumā nosauca vakcīnas par būtiski svarīgu rīku cīņā ar koronavīrusa pandēmiju un mudināja gādāt, lai Covid-19 vakcīnas saņemtu arī nabadzīgākās valstis.
 
9.mar
Pāvests Francisks pirmdien noslēdza vēsturisko četru dienu vizīti Irākā, izlidojot atpakaļ uz Romu. 84 gadus vecais pāvests vizītes laikā Irākā veica vairāk nekā 1400 kilometru garu ceļojumu. Svētdien pāvests apmeklēja Mosulas pilsētu, kur aicināja kristiešus palikt šajā valstī, aizlūdza par militāro konfliktu upuriem un uzklausīja vietējo musulmaņu un kristiešu atmiņas par piedzīvoto teroristu grupējuma "Islāma valsts" pakļautībā. Francisks aicināja kristiešus Irākā un Tuvajos Austrumos palikt savā dzimtenē. Viņš sacīja, ka kristiešu izceļošana no Irākas un reģiona nodara neaprēķināmu ļaunumu sabiedrībai, kuru viņi pamet. "Islāma valsts" uzbrukumi piespieda tūkstošiem kristiešu pamest Irākas Nīnavas provinci, un kristiešu kopiena Irākā ir sarukusi līdz aptuveni 400 000 cilvēku. Pirms ASV vadītās invāzijas 2003.gadā Irākā dzīvoja aptuveni 1,5 miljoni kristiešu. Piektdien savas vizītes pirmajā dienā Francisks tikās ar Irākas premjerministru un prezidentu un apmeklēja dievnamus Bagdādē. Sestdien pāvests Nedžefā tikās ar ietekmīgo šiītu garīdznieku lielajatollu Ali as Sistani un apmeklēja Ūru, kas Bībelē minēta kā Vecās Derības patriarha Ābrama dzīves vieta.
 
8.mar
Pāvests Francisks pirmdien noslēdza vēsturisko četru dienu vizīti Irākā, izlidojot atpakaļ uz Romu. 84 gadus vecais pāvests vizītes laikā Irākā veica vairāk nekā 1400 kilometru garu ceļojumu. Svētdien pāvests apmeklēja Mosulas pilsētu, kur aicināja kristiešus palikt šajā valstī, aizlūdza par militāro konfliktu upuriem un uzklausīja vietējo musulmaņu un kristiešu atmiņas par piedzīvoto teroristu grupējuma "Islāma valsts" pakļautībā. Francisks aicināja kristiešus Irākā un Tuvajos Austrumos palikt savā dzimtenē. Viņš sacīja, ka kristiešu izceļošana no Irākas un reģiona nodara neaprēķināmu ļaunumu sabiedrībai, kuru viņi pamet. "Islāma valsts" uzbrukumi piespieda tūkstošiem kristiešu pamest Irākas Nīnavas provinci, un kristiešu kopiena Irākā ir sarukusi līdz aptuveni 400 000 cilvēku. Pirms ASV vadītās invāzijas 2003.gadā Irākā dzīvoja aptuveni 1,5 miljoni kristiešu. Piektdien savas vizītes pirmajā dienā Francisks tikās ar Irākas premjerministru un prezidentu un apmeklēja dievnamus Bagdādē. Sestdien pāvests Nedžefā tikās ar ietekmīgo šiītu garīdznieku lielajatollu Ali as Sistani un apmeklēja Ūru, kas Bībelē minēta kā Vecās Derības patriarha Ābrama dzīves vieta. Avots: LETA
 
5.mar
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks piektdien ieradies Irākā, uzsākot vizīti Tuvo Austrumu valstī, kur kara un vajāšanu rezultātā kristiešu kopiena stipri saruksi.
 
13.jan
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks trešdien vakcinējies pret Covid-19, vēsta mediji.
 
9.jan
No ētiskā skatu punkta ikvienam ir jāvakcinējas pret Covid-19, intervijā mediju grupas "Mediaset" telekanālam sacīja Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks, mudinot cilvēkus vakcinēties, kā arī apliecinot, ka pats vakcinēsies jau nākamajā nedēļā.
 
25.dec 2020
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks piektdien tradicionālajā Ziemassvētku uzrunā "Urbi et orbi" ("Pilsētai un pasaulei") mudināja uz brālību koronavīrusa pandēmijas laikā.
 
22.dec 2020
Ar jauno koronavīrusu inficējušies divi pāvestam Franciskam tuvu stāvoši kardināli, otrdien ziņo avoti Vatikānā.
 
21.dec 2020
Latvijas Romas katoļu bīskapu konference vēstulē aicina Tukuma Romas katoļu draudzes prāvestu un portāla "civitas.lv" redaktoru Aleksandru Stepanovu pārtraukt pārpublicēt pāvestu Francisku apvainojošus ierakstus.
 
1.dec 2020
Jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ pāvests Francisks nepiedalīsies tradicionālajā 8.decembra pasākumā Romas centrā, pirmdien paziņojis Vatikāns.
 
12.nov 2020
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks ceturtdien runājis pa telefonu ar ASV prezidenta amatā ievēlēto Džo Baidenu un apsveicis viņu ar uzvaru vēlēšanās, pavēstīja demokrātu prezidentūras pārejas komanda.
 
4.nov 2020
Holivudā strādājošā Krievu režisora Jevgēnija Afinejevska dokumentālajā filmā "Francisks" iekļautie apgalvojumi par pāvesta izteikumiem, ka homoseksuāļi ir Dieva bērni, ir raisījuši atšķirīgas reakcijas un interpretācijas, tādēļ Latvijas Katoļu baznīca nolēmusi arī Latvijā izplatīt skaidrojumu par šiem pāvesta vārdiem.
 
21.okt 2020
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks intervijā dokumentālajā filmā "Francesco", kas pirmizrādi piedzīvoja trešdien Romas filmu festivālā, paudis atbalstu homoseksuāļu pāru civilajām savienībām.
 
9.jun 2020
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks ziedojis miljonu eiro jaunam labdarības fondam, kas gādās par koronavīrusa pandēmijas ekonomiskās krīzes dēļ grūtībās nonākušajiem Romas iedzīvotājiem.