Lielbritānijas premjerministre Terēze Meja šodien paziņoja, ka jau 29. martā uzsāks oficiālas sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), vēsta BBC.
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ceturtdien noraidīja Skotijas valdības aicinājumu rīkot otro referendumu par reģiona izstāšanos no Apvienotās Karalistes vēl pirms "Breksita", tomēr kategoriski neizslēdza šāda balsojuma iespēju.
Karaliene Elizabete II ceturtdien oficiāli apstiprināja likumu, kas pilnvaro Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju sākt sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
Lielbritānijas Lordu palāta pirmdien apstiprināja likumprojektu par parlamenta pilnvarojuma piešķiršanu premjerministrei Terēzai Mejai oficiāli uzsākt sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), kas seko pāris stundas pēc tam, kad to pašu izdarīja arī Pārstāvju palāta.
Lielbritānijas Pārstāvju palāta pirmdien apstiprinājusi likumprojektu par parlamenta pilnvarojuma piešķiršanu premjerministrei Terēzai Mejai oficiāli uzsākt sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
Lielbritānijas "Breksita" lietu ministrs Deivids Deiviss svētdien aicinājis Pārstāvju palātas locekļus pirmdien noraidīt labojumus likumprojektā, kurš izstrādāts, lai sniegtu premjerministrei Terēzai Mejai parlamenta pilnvarojumu oficiāli uzsākt sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
Lai mīkstinātu "Breksita" sekas, Francijas, Vācijas, Spānijas un Itālijas līderi pirmdien sanāksmē Versaļā pauduši atbalstu "vairāku ātrumu" Eiropas Savienībai (ES), kas ļautu dalībvalstīm virzīties uz priekšu atšķirīgā tempā.
Lielbritānija var izstāties no Eiropas Savienības (ES), nesamaksājot Briseles prasītos 60 miljardus eiro, paziņojusi Lielbritānijas Lordu palātas komiteja.
Lielbritānija joprojām ir gatava līdz marta beigām sākt oficiālu izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), piektdien paziņoja Lielbritānijas "Breksita" lietu ministrs Deivids Deiviss.
Lielbritānijas Lordu palāta trešdien nobalsoja par grozījumiem tā dēvētajā "Brexit" likumprojektā, kurš izstrādāts, lai sniegtu premjerministrei Terēzai Mejai parlamenta pilnvarojumu oficiāli uzsākt sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien atklāja savus Eiropas Savienības (ES) glābšanas plānus, vienlaikus brīdinot, ka blokam tagad jāraksta "jauna nodaļa", rēķinoties ar 2019.gadā gaidāmo "Breksitu".
Apvienotās Karalistes Lordu palāta vakar atsākusi vētīt likumprojektu, kas ļaus premjerei Terēzai Mejai oficiāli uzsākt izstāšanās procesu no Eiropas Savienības. Pretēji valdības aicinājumam lordi plāno pavisam īsajā likumprojektā veikt būtiskus labojumus, garantējot citu ES valstu pilsoņiem tiesības palikt Apvienotajā Karalistē un nosakot, ka izšķirošais lēmums par Brexit nosacījumiem pieņemams parlamentā.
Neziņa par Eiropas Savienības (ES) pilsoņu tiesībām Lielbritānijā pēc "Brexit" jau tagad rada nepatīkamus brīžus britu iestāžu attieksmes un pārspīlēto prasību dēļ, vēsta LNT raidījums "Ziņu Top 10".
Imigranti no astoņām Austrumeiropas valstīm pēc britu referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) aizvien vairāk sākuši atstāt Lielbritāniju, toties rumāņu un bulgāru iebraukšana valstī ir pieaugusi, liecina ceturtdien publiskotie oficiālie dati.
Sasniegt Latvijas prioritātes "Brexit" procesā varētu nebūt tik vienkārši, šodien "Vienotības" domes sēdē norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).
Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) šķiršanās paredzēta 2019. gadā, un šobrīd Brexit sarunās viens no Latvijai būtiskākajiem jautājumiem ir mūsu valsts pilsoņu turpmākais statuss Apvienotajā Karalistē. Nav precīzi zināms, cik Latvijas valstspiederīgo tur dzīvo un strādā – 100 000 vai 150 000, taču, loģiski domājot, kāds būtu iemesls tieši viņu vai, vērtējot plašāk, baltiešu viesstrādnieku izraidīšanai?
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) nav šķiršanās - tas ir jaunu attiecību sākums, pēc tikšanās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V) žurnālistiem sacīja Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES jeb "Brexit" ministrs Deivids Deiviss.
Šorīt intervijā raidījumā "900 sekundes" Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pauda, ka pagaidām Lielbritānijas "tirgošanās" ar politiskajām ietekmēm pirms "Brexit" nenotiek.
Šodien Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) tiksies ar Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" ministru Deividu Deivisu, informēja Ministru kabinetā.