Piecus gadus pēc "Brexit" vairākums britu vēlas atgriezties Eiropas Savienībā (ES). Šķiršanās no ES tiek publiski atzīta par neveiksmi, taču patlaban pie varas esošie politiķi pat nedomā par jaunu referendumu, un sociologi brīdina, ka jautājums ir slēgts uz nākamajiem desmit gadiem, vēsta Apvienotajā Karalistē bāzētā raidorganizācija BBC savā interneta portālā "bbc.com".
Saskaņā ar jaunākajām sabiedriskās domas aptaujām, piecus gadus pēc dienas, kad Lielbritānija oficiāli izstājās no Eiropas Savienības (ES), tikai 11% vēlētāju domā, ka šķelšanās ir atstājusi pozitīvu ietekmi uz viņu ikdienas dzīvi, vēsta medijs “The London Economic”.
Tikai 9% britu uzskata, ka Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) notikusi sekmīgi, liecina socioloģisko pētījumu firmas "YouGov" aptaujas rezultāti.
Eiropas Savienība (ES) sāk jaunas tiesiskas darbības pret Lielbritāniju pasākumu virknes ietvaros, kas tiek īstenota, reaģējot uz premjerministra Borisa Džonsona lēmumu vienpusējā kārtā daļēji atteikties no breksita vienošanās Ziemeļīrijas protokola.
Eiropas Komisija (EK) pirmdien sākusi tiesiskas darbības pret Lielbritāniju par breksita vienošanās nosacījumu pārkāpumiem attiecībā uz muitu Ziemeļīrijā.
Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) un Apvienotās Karalistes Izstāšanās līgumu Apvienotā Karaliste no 2020.gada 1.februāra vairs nav ES dalībvalsts un no 2021.gada 1.janvāra visi ekonomiskie operatori (juridiskas un fiziskas personas), kas līdz šim veica produktu izplatīšanu starp ES un Apvienoto Karalisti, kļūst par eksportētājiem vai importētājiem un tiem mainās pienākumi, jo tie laiž tirgū trešās valsts produktus, informē Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).
Ja Apvienotā Karaliste netiks fundamentāli mainīta, tā var ātri kļūt par neveiksmes valsti, jo daudzi cilvēki zaudējuši ticību tam, kā uz Londonu centrētā elite pārvalda valsti un dara to savās interesēs, pirmdien laikrakstā "Daily Telegraph" brīdināja bijušais premjerministrs Gordons Brauns.
Kā liecina Eiropas Patērētāju informēšanas centra un SIA "Gemius Latvia" veiktais pētījums "Latvijas iedzīvotāju preču pirkšanas un atgriešanas pieredze", 56% aptaujāto pēdējā pusgada laikā iegādājušies preces ārzemju tiešsaistes veikalos, infortmē PTAC Patērētāju atbalsta un komunikācijas daļas vadītāja.
Iepērkoties Apvienotās Karalistes internetveikalos un saņemot sūtījumus, jārēķinās, ka radīsies papildu izmaksas, gan piemērojot pievienotās vērtības nodokli (PVN), gan arī muitas nodokli.
Šobrīd kravas auto šoferiem, kuri dodas pāri Lamanšam, ir izdevīgi būt veģetāriešiem – lai cik arī banāli tas neizklausītos, Nīderlandes muita pēc “Brexit” sākusi konfiscēt viņiem gaļas maizītes un piena produktus, kurus saskaņā ar “Brexit” vienošanos Eiropā ievest vairs tik vienkārši nedrīkst, vēsta TV3 Ziņas.
Latvijas prioritāte vienmēr ir bijusi sadarbības līguma parakstīšana starp Eiropas Savienību un Lielbritāniju, LTV "Rīta panorāmā" atzina Latvijas vēstniece Lielbritānijā un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē Ivita Burmistre.
Līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), no 2021.gada janvāra uz Lielbritāniju neattiecas viesabonēšanas režīms Eiropā "viesabonē kā mājās". Tas nozīmē, ka mobilo sakaru operatori var lietotājiem piemērot arī citus tarifus, kas var būt arī augstāki, vai turpināt esošos tarifus "viesabonē kā mājās". Atrodoties Lielbritānijā, patērētais apjoms netiks ieskaitīts kopējā ES datu apjomā.
Daudzos apdrošināšanas veidos tiek norādīta polises darbības teritorija, standarta situācijā tā ir Latvija vai Eiropas Savienība, tādēļ jāvērš uzmanība uz izmaiņām attiecībā uz Lielbritāniju.
No 2021.gada janvāra uz Lielbritāniju neattiecas viesabonēšanas režīms Eiropā. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina lietotājus, kuri turpmāk plāno doties uz Lielbritāniju vai telefoniski sazināties ar adresātiem Lielbritānijā, iepazīties ar sava operatora piemērotajiem tarifiem.
Beidzoties Lielbritānijas izstāšanās pārejas periodam no Eiropas Savienības (ES), sākot ar 2021.gada 1.janvāri, ES ietvaros mainās pasta sūtījumu apmaiņas nosacījumi ar šo valsti. Pasta sūtījumu izmaksas no Latvijas uz Lielbritāniju nemainās. Taču, Latvijas iedzīvotājiem saņemot noteiktas vērtības sūtījumus no Lielbritānijas, būs nepieciešama atmuitošana un nodokļu samaksa.
No 2021.gada 1.janvāra Apvienotās Karalistes nodarbinātības dienests izstājas no Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES sastāva, līdz ar to Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) EURES konsultanti vairs nesniegs konsultācijas darba devējiem par darbinieku piesaisti un atlasi Apvienotajā Karalistē, savukārt darba meklētāji vairs netiks konsultēti par darba un dzīves apstākļiem šajā valstī.
Eiropas Savienības (ES) programmas "Erasmus+" nākamajā periodā no 2021. līdz 2027.gadam Apvienotā Karaliste vairs nepiedalīsies, jo ir izstājusies no ES, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).
Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona tēvs Stenlijs Džonsons ceturtdien paziņojis, ka lūdzis Francijas pilsonību, lai varētu saglabāt saikni ar Eiropas Savienību pēc breksita.