Piektdiena, 29.marts

redeem Agija, Aldonis

arrow_downwardBrexit

iropas Savienības (ES) Tiesa ceturtdien noraidījusi trīs Lielbritānijas pilsoņu apelācijas prasības, kuru mērķi bija ES pilsonības saglabāšana.
15.jun 2023 Ziņu aģentūra LETA
Tikai 9% britu uzskata, ka Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) notikusi sekmīgi, liecina socioloģisko pētījumu firmas "YouGov" aptaujas rezultāti.
23.mai 2023 Ziņu aģentūra LETA
Tūkstošiem protestētāju sestdien gājienā Londonas centrā pieprasīja Lielbritānijai atkal iestāties Eiropas Savienībā (ES).
22.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienība (ES) sāk jaunas tiesiskas darbības pret Lielbritāniju pasākumu virknes ietvaros, kas tiek īstenota, reaģējot uz premjerministra Borisa Džonsona lēmumu vienpusējā kārtā daļēji atteikties no breksita vienošanās Ziemeļīrijas protokola.
15.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Komisija (EK) pirmdien sākusi tiesiskas darbības pret Lielbritāniju par breksita vienošanās nosacījumu pārkāpumiem attiecībā uz muitu Ziemeļīrijā.
15.mar 2021 Ziņu aģentūra LETA
Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) un Apvienotās Karalistes Izstāšanās līgumu Apvienotā Karaliste no 2020.gada 1.februāra vairs nav ES dalībvalsts un no 2021.gada 1.janvāra visi ekonomiskie operatori (juridiskas un fiziskas personas), kas līdz šim veica produktu izplatīšanu starp ES un Apvienoto Karalisti, kļūst par eksportētājiem vai importētājiem un tiem mainās pienākumi, jo tie laiž tirgū trešās valsts produktus, informē Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).
2.mar 2021 Portāls nra.lv
Ja Apvienotā Karaliste netiks fundamentāli mainīta, tā var ātri kļūt par neveiksmes valsti, jo daudzi cilvēki zaudējuši ticību tam, kā uz Londonu centrētā elite pārvalda valsti un dara to savās interesēs, pirmdien laikrakstā "Daily Telegraph" brīdināja bijušais premjerministrs Gordons Brauns.
25.jan 2021 Ziņu aģentūra LETA
Kā liecina Eiropas Patērētāju informēšanas centra un SIA "Gemius Latvia" veiktais pētījums "Latvijas iedzīvotāju preču pirkšanas un atgriešanas pieredze", 56% aptaujāto pēdējā pusgada laikā iegādājušies preces ārzemju tiešsaistes veikalos, infortmē PTAC Patērētāju atbalsta un komunikācijas daļas vadītāja.
18.jan 2021 Portāls nra.lv
Iepērkoties Apvienotās Karalistes internetveikalos un saņemot sūtījumus, jārēķinās, ka radīsies papildu izmaksas, gan piemērojot pievienotās vērtības nodokli (PVN), gan arī muitas nodokli.
18.jan 2021 Ziņu aģentūra LETA
Šobrīd kravas auto šoferiem, kuri dodas pāri Lamanšam, ir izdevīgi būt veģetāriešiem – lai cik arī banāli tas neizklausītos, Nīderlandes muita pēc “Brexit” sākusi konfiscēt viņiem gaļas maizītes un piena produktus, kurus saskaņā ar “Brexit” vienošanos Eiropā ievest vairs tik vienkārši nedrīkst, vēsta TV3 Ziņas.
17.jan 2021 tautaruna.lv
Latvijas prioritāte vienmēr ir bijusi sadarbības līguma parakstīšana starp Eiropas Savienību un Lielbritāniju, LTV "Rīta panorāmā" atzina Latvijas vēstniece Lielbritānijā un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē Ivita Burmistre.
12.jan 2021 Portāls nra.lv
Līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), no 2021.gada janvāra uz Lielbritāniju neattiecas viesabonēšanas režīms Eiropā "viesabonē kā mājās". Tas nozīmē, ka mobilo sakaru operatori var lietotājiem piemērot arī citus tarifus, kas var būt arī augstāki, vai turpināt esošos tarifus "viesabonē kā mājās". Atrodoties Lielbritānijā, patērētais apjoms netiks ieskaitīts kopējā ES datu apjomā.
8.jan 2021 Portāls nra.lv
Daudzos apdrošināšanas veidos tiek norādīta polises darbības teritorija, standarta situācijā tā ir Latvija vai Eiropas Savienība, tādēļ jāvērš uzmanība uz izmaiņām attiecībā uz Lielbritāniju.
8.jan 2021 Zini Cenu
No 2021.gada janvāra uz Lielbritāniju neattiecas viesabonēšanas režīms Eiropā. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina lietotājus, kuri turpmāk plāno doties uz Lielbritāniju vai telefoniski sazināties ar adresātiem Lielbritānijā, iepazīties ar sava operatora piemērotajiem tarifiem.
8.jan 2021 Zini Cenu
Beidzoties Lielbritānijas izstāšanās pārejas periodam no Eiropas Savienības (ES), sākot ar 2021.gada 1.janvāri, ES ietvaros mainās pasta sūtījumu apmaiņas nosacījumi ar šo valsti. Pasta sūtījumu izmaksas no Latvijas uz Lielbritāniju nemainās. Taču, Latvijas iedzīvotājiem saņemot noteiktas vērtības sūtījumus no Lielbritānijas, būs nepieciešama atmuitošana un nodokļu samaksa.
4.jan 2021 Portāls nra.lv
No 2021.gada 1.janvāra Apvienotās Karalistes nodarbinātības dienests izstājas no Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES sastāva, līdz ar to Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) EURES konsultanti vairs nesniegs konsultācijas darba devējiem par darbinieku piesaisti un atlasi Apvienotajā Karalistē, savukārt darba meklētāji vairs netiks konsultēti par darba un dzīves apstākļiem šajā valstī.
31.dec 2020 Portāls nra.lv
Eiropas Savienības (ES) programmas "Erasmus+" nākamajā periodā no 2021. līdz 2027.gadam Apvienotā Karaliste vairs nepiedalīsies, jo ir izstājusies no ES, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).
31.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona tēvs Stenlijs Džonsons ceturtdien paziņojis, ka lūdzis Francijas pilsonību, lai varētu saglabāt saikni ar Eiropas Savienību pēc breksita.
31.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
Breksits piektdien kļūst par realitāti, Lielbritānijai pusnaktī pametot Eiropas muitas ūniju un kopīgo tirgu, un līdz ar to noslēdzas gandrīz pusgadsimtu ilgā un bieži saspīlētā britu kopdzīve ar saviem tuvākajiem kaimiņiem kontinentā.
31.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA
Apvienotā Karaliste arī pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) joprojām būs nozīmīgs Latvijas un ES sabiedrotais un partneris, norādījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un ES jautājumos 2020.gadā.
31.dec 2020 Ziņu aģentūra LETA