Prezidenta vēlēšanas 2015

29.jun
Piektdien notikušajā Irānas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā visvairāk balsu ieguvis reformists Masuds Pezeškiāns un stingrās līnijas piekritējs Saīds Džalili, kam nāksies sacensties vēlēšanu otrajā kārtā sestdien paziņojusi vēlēšanu komisija.
29.jun
Piektdien notikušajās Irānas prezidenta vēlēšanās visvairāk balsu ieguvis reformists Masuds Pezeškiāns un stingrās līnijas piekritējs Saīds Džalili, kuriem saskaņā ar sākotnējiem balsu skaitīšanas rezultātiem ir līdzīgas izredzes gūt galīgo uzvaru.
3.jun
Svētdien notikušajās Meksikas prezidenta vēlēšanās pārliecinošu uzvaru guvusi valdošās partijas kandidāte Klaudija Šeinbauma, kas kļūs par pirmo sievieti šajā amatā, liecina sākotnējie balsu skaitīšanas rezultāti.
2.jun
Islandē sestdien notikušajās prezidenta vēlēšanas uzvarējusi Halla Tomasdotira, liecina daļējie vēlēšanu rezultāti.
2.jun
Meksikā šodien notiek prezidenta vēlēšanas, kurās pēc vardarbības aizēnotās kampaņas pirmo reizi valsts vēsturē par valsts galvu gandrīz droši tiks izraudzīta sieviete.
1.jun
Islandē sestdien notiek prezidenta vēlēšanas, un tajās par valsts galvas amatu cīnās 12 kandidāti.
13.mai
Prokrieviskus uzskatus paudušā valsts prezidenta kandidāta uzvara divās pašvaldībās liecina par nacionālās drošības riskiem, paziņoja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, kuram par amata saglabāšanu uz otro termiņu būs jācīnās vēlēšanu otrajā kārtā ar premjerministri Ingrīdu Šimonīti.
13.mai
Iekļūstot Lietuvas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, premjerministre Ingrīda Šimonīte pauda prieku, ka viņai izdevies saglabāt vēlētāju 2020.gada parlamenta vēlēšanās doto uzticību.
13.mai
Lietuvas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā pēc divām nedēļām sacentīsies pašreizējais valsts galva Gitans Nausēda un premjerministre Ingrīda Šimonīte no valdošajā koalīcijā ietilpstošās konservatīvās partijas "Tēvzemes savienība - Lietuvas kristīgie demokrāti", liecina svētdien notikušās pirmās kārtas provizoriskie rezultāti.
27.apr
ASV valsts sekretārs Antonijs Blinkens paziņojis, ka ASV ir atradušas pierādījumus Ķīnas mēģinājumiem "ietekmēt un, iespējams, iejaukties" gaidāmajās ASV vēlēšanās, zino medijs „Ukrainska Pravda”.
9.apr
Nedz Eiropas Savienībai (ES), nedz Ukrainai prokrieviskās valdošās koalīcijas kandidāta, parlamenta spīkera Petera Pellegrīni uzvara Slovākijas prezidenta vēlēšanās nav patīkams iznākums, aģentūrai LETA pauda Ģeopolitikas pētījumu centra direktors un Hārvarda Universitātes viespētnieks Māris Andžāns.
18.mar
Tā dēvētās vēlēšanas Vladimira Putina apstiprināšanai Krievijas prezidenta amatā uz vēl vienu sešu gadu termiņu nebija brīvas un godīgas, liedzot dalību īstai opozīcijai un nepieļaujot starptautisku novērotāju klātbūtni, pirmdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) augstais pārstāvis ārējās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.
8.mar
Kremlis cenšas panākt rekordlielu vēlētāju aktivitāti prezidenta vēlēšanās, un balsošanas nodrošināšana ir kļuvusi tehnoloģiski progresīvāka. Trešdaļā reģionu ir pieejama attālinātā elektroniskā balsošana, un tur varas iestādes pieprasa valsts darbiniekiem balsot tiešsaistē.
20.feb
Tā dēvētās Krievijas prezidenta vēlēšanas marta vidū Latvijā varēs notikt Krievijas vēstniecības telpās.
24.jan
Krievijas politiķis Boriss Nadeždins, kurš atklāti aicinājis apturēt Maskavas iebrukumu Ukrainā, līdz 23. janvārim saņēmis 100 000 parakstu, kas nepieciešami, lai reģistrētos kā kandidāts 17.martā gaidāmajām Krievijas Federācijas (KF) prezidenta vēlēšanām.
1.sep 2023
Prezidents atgādināja, ka kara laikā vēlēšanas juridiski nav iespējamas, taču viņš ir gatavs veikt izmaiņas likumdošanā, ziņo dialog.ua.
19.jūl 2023
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs iecienījis Miesnieku ielā, Vecrīgā, esošo kafejnīcu "Spināti un Sviests", var secināt no mikroblogošanas vietnē "Twitter" redzamā tvīta.
2.jun 2023
Ar nekaunīgu smalkumu “Jaunā vienotība” (JV) apspēlēja “Apvienoto sarakstu”, noorganizējot Valsts prezidenta vēlēšanas, kas faktiski noritēja, kā mēdz teikt, vienos vārtos. Šoreiz – ne par jaunievēlētā prezidenta kvalitātēm, bet par to, kā viss izskatījās vērotājiem no malas.
1.jun 2023
Bez lielas aizķeršanās, gluži kā pēc grafika divos pēcpusdienā, trešajā balsošanas kārtā par Valsts prezidentu ar 52 balsīm (26 “Vienotība”; 16 ZZS un 10 “Progresīvie) tika ievēlēts Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
31.mai 2023
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paudis prieku par Edgara Rinkēviča uzvaru Valsts prezidenta vēlēšanās, liecina viņa ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".