Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_downwardPrezidenta vēlēšanas 2015

Prezidents atgādināja, ka kara laikā vēlēšanas juridiski nav iespējamas, taču viņš ir gatavs veikt izmaiņas likumdošanā, ziņo dialog.ua.
1.sep Portāls nra.lv
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs iecienījis Miesnieku ielā, Vecrīgā, esošo kafejnīcu "Spināti un Sviests", var secināt no mikroblogošanas vietnē "Twitter" redzamā tvīta.
19.jūl tautaruna.lv
Ar nekaunīgu smalkumu “Jaunā vienotība” (JV) apspēlēja “Apvienoto sarakstu”, noorganizējot Valsts prezidenta vēlēšanas, kas faktiski noritēja, kā mēdz teikt, vienos vārtos. Šoreiz – ne par jaunievēlētā prezidenta kvalitātēm, bet par to, kā viss izskatījās vērotājiem no malas.
2.jun Elita Veidemane
Bez lielas aizķeršanās, gluži kā pēc grafika divos pēcpusdienā, trešajā balsošanas kārtā par Valsts prezidentu ar 52 balsīm (26 “Vienotība”; 16 ZZS un 10 “Progresīvie) tika ievēlēts Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
1.jun Bens Latkovskis
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paudis prieku par Edgara Rinkēviča uzvaru Valsts prezidenta vēlēšanās, liecina viņa ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".
31.mai Portāls nra.lv
Saeima trešdien par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja premjera partijas "Jaunā vienotība" (JV) virzīto kandidātu, ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV).
31.mai Ziņu aģentūra LETA, NRA.LV
Saeima trešdien arī otrajā balsojumā neievēlēja jaunu Valsts prezidentu, un no turpmākās cīņas izstājās "Progresīvo" izvirzītā kandidāte, publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto, kura saņēma vismazāk balsu.
31.mai Ziņu aģentūra LETA
Saeimas vairākums pirmajā balsojuma kārtā neatbalstīja nevienu no Valsts prezidenta amata kandidātiem
31.mai Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
"Apvienotais saraksts" (AS) nav pietiekami strādājis pie atbalsta nodrošināšanas sava kandidāta Ulda Pīlēna ievēlēšanai, šodien debatēs par Valsts prezidenta vēlēšanām sacīja partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) līderis Ainārs Šlesers.
31.mai Ziņu aģentūra LETA
Šodien, 31. maijā, norisinās Valsts prezidenta vēlēšanas. Prezidenta amatam pieteikti trīs kandidāti - Uldis Pīlēns, Edgars Rinkēvičs (JV) un Elīna Pinto.
31.mai
photo_camera
Šodien, 31. maijā, norisinās Valsts prezidenta vēlēšanas. Prezidenta amatam pieteikti trīs kandidāti - Uldis Pīlēns, Edgars Rinkēvičs (JV) un Elīna Pinto.
31.mai Ziņu aģentūra LETA, Portāls nra.lv
Ir pienācis 31. maijs, un Latvijas Republikas 14. Saeimā notiek Valsts prezidenta vēlēšanas. Līdzšinējais Valsts prezidents Egils Levits ir izdomājis nekandidēt, bet ir trīs citi kandidāti – uzņēmējs, arhitekts Uldis Pīlēns, pašreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un pilsoniskā aktīviste Elīna Pinto. Pīlēnu ir virzījis “Apvienotais saraksts” (AS), Rinkēviču – “Jaunā vienotība” (JV), bet Pinto – “Progresīvie”.
31.mai Māris Krautmanis
Valsts prezidenta amatam pieteikti trīs kandidāti - Uldis Pīlēns, Edgars Rinkēvičs (JV) un Elīna Pinto.
31.mai Ziņu aģentūra LETA
Šodien Saeima balsos par to, kurš būs nākamais Latvijas valsts prezidents. Tiesības par to lemt (vēlēt) ir 100 Saeimas deputātiem.
31.mai Bens Latkovskis
Turcijas prezidenta amatā pārvēlētajam Redžepam Tajipam Erdoganam vēlešanās bija neattaisnotas priekšrocības, norādīja Eiropas vēlēšanu novērotāji.
30.mai Ziņu aģentūra LETA
Šobrīd notiek aktīva iepazīstināšana ar Valsts prezidenta amata kandidātiem. Teju visi mediji viņus aicina uz intervijām un diskusijām. Gandrīz katru dienu viņi ir redzami TV ekrānos, laikrakstos un ziņu portālos. Mūziķis Lauris Reiniks ir nesaprašanā, kāpēc tas viss ir vajadzīgs.
28.mai tautaruna.lv
Pirmajā piegājienā neievēlot jaunu Valsts prezidentu, otrajām vēlēšanām būtu jānotiek līdz jūnija vidum.
25.mai Ziņu aģentūra LETA
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā vienotība” (JV)) 30. maijā sasauks valdības ārkārtas sēdi. Oficiālais iemesls ir it kā ar 31. maija Valsts prezidenta vēlēšanām nesaistīts – izvērtēt reformu gaitu izglītībā un veselības aprūpē. Taču nebūsim naivi – protams, ka prezidenta vēlēšanu priekšvakarā premjeram ir vēlme paspiest uz dārgajiem koalīcijas partneriem, lai viņi “nāk pie prāta” un balso “pareizi”.
24.mai Māris Krautmanis
Šobrīd vairs nav noslēpjams, ka Krišjāņa Kariņa otrajai valdībai stunda ir situsi. Šī valdība un koalīcija jau no paša sākuma bija baltiem diegiem šūta. Pretrunas pārsvarā bija psiholoģiska un personiska rakstura. Kā tas dažkārt politikā gadās, idejas un principi atkāpās otrajā plānā.
23.mai Bens Latkovskis
Visi trīs Valsts prezidenta amatam izvirzītie kandidāti - "Apvienotā saraksta" dibinātājs un uzņēmējs Uldis Pīlēns, ilggadējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un publiskās pārvaldības eksperte Elīnu Pinto - atbilst Satversmē un Valsts prezidenta ievēlēšanas likumā noteiktajām prasībām un attiecīgi var pretendēt uz šo amatu, šodien atzina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.
22.mai Ziņu aģentūra LETA