Krievijas embargo

29.jūl 2017
ASV prezidents Donalds Tramps atbalsta Kongresa pieņemto likumprojektu par jaunām sankcijām pret Krieviju, kā arī Irānu un Ziemeļkoreju, un to parakstīs, paziņojis Baltais nams.
29.jūl 2017
Francija piektdien aicināja pārējās ANO Drošības padomes dalībvalstis ātri pieņemt "stipras papildu sankcijas" pret Ziemeļkoreju par tās jauno ballistiskās raķetes izmēģinājumu.
26.jūl 2017
Eiropas Savienība (ES) trešdien paziņoja, ka tai ir dziļi iebildumi pret ASV Pārstāvju palātas pieņemtajām sankcijām pret Krieviju, kas var ietekmēt energopiegādes Eiropā.
24.jūl 2017
Kremlis pirmdien brīdināja, ka jaunās ASV sankcijas, par kurām Savienoto Valstu Kongresa Pārstāvju palāta gatavojas balsot jau otrdien, kaitēs abām pusēm.
6.jūl 2017
Sankcijas pret Krieviju “ir ne tikai tuvredzīgas, bet ir pretrunā ar G20 sadarbības principiem visu valstu interesēs,” raksta Putins laikrakstā “Handelsblatt” publicētajā komentārā. “Esmu pārliecināts, ka vienīgi atvērtas tirdzniecības attiecības, kas balstītas vienveidīgās normās un standartos, var stimulēt pasaules ekonomikas izaugsmi un veicināt attiecību uzlabošanos starp valstīm,” apgalvo Kremļa saimnieks. G20 samits, kas piektdien sāksies Hamburgā, pulcēs gan pasaules ekonomiski attīstītāko valstu, gan tā dēvēto strauji augošo ekonomiku līderus. ASV un Eiropas Savienība (ES) vērsusi pret Maskavu virkni sankciju, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā un tai piederošās Krimas pussalas aneksiju. Krievija uz to reaģējusi ar pretsankcijām, tostarp aizliedzot lielu daļu rietumvalstu pārtikas ražojumu importu. Pagājušajā mēnesī ASV papildināja sankcijām pakļauto personu un organizāciju sarakstu ar 38 jaunām fiziskām un juridiskām personām, un tas izjauca plānoto Savienoto Valstu un Krievijas diplomātu tikšanos. Tomēr piektdien G20 samita kuluāros paredzēta Putina un ASV prezidenta Donaleda Trampa tikšanās.
30.jun 2017
Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien pagarinājis embargo pārtikas produktiem no Rietumiem līdz 2018.gada beigām.
29.jun 2017
Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs ceturtdien rosināja pagarināt pret Rietumvalstīm noteikto lauksaimniecības produktu importa embargo, atbildot uz Eiropas Savienības (ES) lēmumu pagarināt sankcijas pret Maskavu, kas tai piemērotas par agresiju Ukrainā.
23.jun 2017
Eiropas Savienības (ES) līderi vienojušies par Krievijai Ukrainas konflikta dēļ noteikto sankciju pagarināšanu.
17.jun 2017
Jaunās ASV sankcijas pret Krieviju, kuras apstiprinājusi parlamenta augšpalāta sarežģīs abu valstu attiecības, sestdien intervijā televīzijas kanālam "Rossija-1" teicis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
2.jun 2017
ASV jaunā administrācija Donalda Trampa prezidentūras pirmajās dienās grasījusies atcelt Krievijai noteiktās sankcijas, tomēr vecās administrācijas pārstāvji un Valsts departamenta līdzstrādnieki tam nav ļāvuši notikt, vēsta tīmekļa medijs "Yahoo News", atsaucoties uz informētiem avotiem.
27.mai 2017
Itālijā notiekošā Lielā septiņnieka jeb G7 samita dalībnieki pauduši gatavību pastiprināt pret Krieviju vērstās sankcijas, tomēr klimata jautājumā vienprātību nav izdevies panākt, uzsvērts samita gala paziņojumā.
26.mai 2017
Baltā nama padomnieks ekonomikas jautājumos Gerijs Kons ceturtdien paziņojis, ka ASV prezidents Donalds Tramps izvērtēs pret Krieviju vērstās sankcijas.
17.mai 2017
Eiropas Savienībai (ES) ir jāsaglabā noteiktās sankcijas pret Krieviju, kas ieviestas, reaģējot uz Krievijas īstenoto nelikumīgo Krimas aneksiju, reizē pilnībā neaizverot durvis dialogam, uzskata Latvijas un Ungārijas parlamenta ārlietu komisiju deputāti.
14.mai 2017
Pašlaik Eiropas Savienībā (ES) brīvība un miers daudziem šķiet pašsaprotamas vērtības, tomēr tā nav, tāpēc no tām atteikties nedrīkst, kā arī nedrīkst atteikties no sankcijām pret Krieviju, sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte no Igaunijas Kaja Kallasa.
12.mai 2017
Ziemeļkorejas parlaments nosūtījis ASV Pārstāvju palātai vēstuli, kurā izteikts protests par sankciju pastiprināšanu.
4.apr 2017
Ziemeļkoreja pirmdien draudēja atriebties, ja starptautiskā sabiedrība pastiprinās sankcijas tās pēdējo ieroču izmēģinājumu dēļ.
13.mar 2017
Eiropas Savienība (ES) pirmdien uz pusgadu pagarinājusi sankcijas pret Krievijas fiziskajām un juridiskajām personām par to lomu Krimas aneksijā un konfliktā Ukrainā.
10.mar 2017
Krievija piektdien daļēji atcēlusi importa aizliegumu Turcijas augļiem un dārzeņiem.
22.jan 2017
Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs svētdien paziņoja, ka neprognozē drīzu sankciju pret Krieviju atcelšanu.
10.jan 2017
Britu raidsabiedrība BBC ziņo, ka ASV prezidenta administrācija piemērojusi sankcijas pieciem Krievijas pilsoņiem.