Šonakt Pitsburgā un Čikāgā tiks ievadītas NHL konferenču finālcīņas, kurās spēkosies pēdējo visas pēdējo četru sezonu Stenlija kausa ieguvējas – „Kings”, „Blackhawks”, „Bruins” un „Penguins”.
Pitsburgas ”Penguins” pret Bostonas ”Bruins”
Lai arī Kaspars Daugaviņš sērijā pret „Rangers” laukumā tā arī nedevās, viņa pārstāvētā „Bruins” komanda veiksmīgi iekļuva nākamajā kārtā, kura izvērtīsies par gandrīz simbolisku dueli – „Penguins” uzbrukums pret „Bruins” aizsardzību. Pitsburgas komanda, kura dominēja līgā sezonas otrajā pusē, izceļas ar straujiem un plašiem uzbrukumiem, kurus noslēgt gatavi tādi spēlētāji kā Malkins, Krosbijs, Iginla, Dipuī, Nīls, Kunics, Morovs... . Pietiekami garš un zvaigžņots saraksts, lai liktu apjukt pretinieku aizsargiem, tiesa, „Bruins” aizsargi izceļas tieši ar to, ka apjūk ļoti reti. Turklāt „Bruins” treneris Klods Džuliens arī ir izjaucis ierasto Zdeno Hāras un Denisa Zaidenberga pirmo aizsargu pāri, lai sabalansētu savu aizsardzību vairāku maiņu ietvaros.
„Bruins” pirmais uzbrucēju trio Krejči-Hortons-Lucičs pēc savas izcili rezultatīvās sērijas pret „Maple Leafs” nedaudz noplaka, spēlējot pret „Rangers”, taču attaisnojoties viņi var ar pirkstiem rādīt uz lielisko Ņujorkas vārtsargu Henriku Lundkvistu. „Bruins” arī cer sagaidīt nedaudz labāku sniegumu no Jaromīra Jāgra – čehu veterāns šajos play-off ar vārtiem vēl nav atzīmējies (0+4, koeficents -2).
Starp citu, runājot par sezonas vidū piesaistītiem spēlētājiem, šī divcīņa pavisam noteikti būs interesanta Džeroma Iginlas sakarā. Kad „Flames” vēlējās viņu aizmainīt, pirmie ar gatavu darījumu pieteicās „Bruins” cilvēki, taču Iginla maiņu noraidīja, jo uzskatīja, ka ar „Penguins” viņam būs daudz labākas iespējas pacīnīties par Stenlija kausu. Nu ko, tagad „Bruins” ir lieliska iespēja pierādīt, ka Iginla nošāvis greizi. Un, lai to pierādītu, „Bruins” būs nepieciešams izdomāt, kā apturēt „Penguins” vairākumu. Līdz šim pingvīni vairākumā uz ledus jutušies tik komfortabli, ka realizējuši 28,3% savu iespēju. Lieki piebilst, ka tas ir labākais rādītājs play-off.
Komandu līderi, statistika
Veselus deviņus punktus „Penguins” vairākumā jau ir savācis aizsargs Kriss Letangs (kopā 16), kurš kopā ar Malkinu ir komandas rezultatīvākais spēlētājs. „Bruins” gan ir pašiem savs aizsargs, ar kuru lepoties – Torijs Krugs. Izsaukts no AHL, 22 gadus vecais aizsargs piecās spēlēs guva četrus vārtus (pret to pašu Lundkvistu, ar kuru tik smagi nocīnījās „Bruins” pirmā maiņa) un kļuva par „Bruins” lielo atklājumu.
Protams, diez vai Krugs turpinās tikpat aktīvi bērt ripas arī Tomāša Vokūna vārtos, jo čehu vārtsargs pēc Marka-Andrē Flerī izkonkurēšanas no sastāva rāda pietiekami stabilu sniegumu. Vismaz tik stabilu, lai „Penguins” nebaidītos doties uzbrukumā, kur viņus sagaidīs somu vārtsargs Tūka Rasks. Raska sniegums iepriekš palika nedaudz ēnā Lundkvista lieliskā un „Rangers” uzbrucēju vājā veikuma dēļ, taču regulārajā sezonā viņa atvairīto metienu procents (92,9 %) bija trešais labākais līgā.
„Penguins” ar „Bruins” pēdējoreiz izslēgšanas spēlēs tikās 1992. gada sezonā, kad Pitsburga ar Mario Lemjē, Polu Kofiju, Ronu Frensisu un tolaik pavisam jauniņo Jāgru uzvarēja ar 4:0. Redzēs, kā viņiem veiksies šoreiz, un ja „Bruins” trešā maiņa (Peverlijs-Seigins-Kellijs) turpinās spēlēt ne pārāk sekmīgi, tad varbūt laukumā sagaidīsim arī Daugaviņu, kurš arī devies uz Pitsburgu un turpina trenēties kopā ar komandu.
Spēļu laiki
Čikāgas ”Blackhawks” pret Losandželosas ”Kings”
Gan Čikāgas, gan Losandželosas pilsētas iepriekšējā kārtā izbaudīja savas hokeja komandas uzvaru septītajā mačā. Ja „Kings” cīņā ar „Sharks” septiņas spēles bija vairāk vai mazāk loģisks iznākums, tad „Blackhawks” mocīšanās ar „Red Wings” tomēr uzlūkojama kā pārsteigums. Trīs zaudējumi pret „Red Wings” nebūtu nekas tik traks, ja vien tie nebūtu tādi kā otrajā un trešajā spēlē, proti, bezspēcīgi.
Prezidenta kausa ieguvēji gan prata saņemties un uzvarēt, taču trauksmes zvans bija nozvanījis, turklāt jau otro gadu pēc kārtas savu spēli nākamajā līmenī ir pacēlis „Kings” vārtsargs Džonatans Kviks. Viņš pagaidām atvairījis gandrīz 95% pretinieku metienu, un pagājušajā gadā jau pierādījis, ka var aizvest komandu līdz pat čempionu titulam.
„Blackhawks” par savu izlīšanu caur adatas aci pret Detroitu lielā mērā var pateikties saviem aizsargiem ar Dankanu Kītu priekšgalā, turklāt ļoti veiksmīga izvērtās arī Kīta ielikšana vienā pārī ar Brentu Sībruku, jo pēdējais izšķirošajā mačā guva uzvaras vārtus. „Blackhawks” arī pārliecinoši labākā komanda, spēlējot mazākumā, proti, viņi nosargājuši savus vārtus neskartus 40 no 41 reizes. Spēle vairākumā būs vēl viens nozīmīgs pārbaudījums jau tā ne pārāk spīdošajam „Kings” uzbrukumam (vidēji 2 vārti spēlē). „Kings” arī vidēji spēlē izdarījusi tikai 24,8 metienus (sliktākais rādītājs NHL), kamēr „Blackhawks” vidēji par 10 vairāk.