\\Sports

Ķibermaņa divnieku ekipāža trešajā vietā pēc Pasaules kausa posma pirmā brauciena

 
©F64

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža ieņem trešo vietu pēc Īglsas trasē Insbrukā notiekošā Pasaules kausa piektā posma pirmā brauciena.

Tikmēr jaunais pilots Ralfs Bērziņš kopā ar Dāvi Spriņģi ieņem dalītu 19.pozīciju, tādējādi tiekot pie otrā brauciena.

Pirmajā braucienā ātrākais bija olimpiskais čempions Frančesko Frīddrihs no Vācijas, kurš trasi veica 51,39 sekundēs.

Otras bija vēl viens vācietis Johanness Lohners, kurš atpalika 0,08 sekundes, bet Ķibermanis bija vēl 0,02 sekundes lēnāks.

Bērziņa divnieku ekipāža Frīdriham zaudēja 0,73 sekundes, kas deva dalītu 19.vietu 25 ekipāžu konkurencē.

Otrais brauciens sāksies plkst.16.30. Sacensības tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Tikmēr sacensības četriniekiem gaidāmas svētdien.

Ķibermanis sezonas pirmajās divās sacensībās, kas notika Siguldā, divreiz bija otrais aiz olimpiskā čempiona Frančesko Frīdriha, bet pēc tam Altenbergā un Kēngiszē latvietis ieņēma attiecīgi trešo un piekto vietu.

Kontinenta meistarsacīkstēs Ķibermanis pagājušajā nedēļā divniekos bija ceturtais, kamēr četriniekos viņam tika sudrabs.

Savukārt Bērziņa kontā šosezon iepriekš bijušas divas septītās un viena desmitā vieta.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien turpat Īglsā notika Eiropas čempionāts skeletonā, jau desmito reizi pēc kārtas par labāko braucēju kļūstot latvietim Martinam Dukuram, kamēr viņa brālis Tomass bija ceturtais, bet sievietēm Lelde Priedulēna ierindojās 14.pozīcijā.

Pašlaik 25 gadus vecais Ķibermanis pēdējos gados bijis Latvijas bobsleja otrais pilots aiz Oskara Melbārža, kurš gan šo sezonu, visticamāk, izlaidīs. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš divniekos ieņēma devīto vietu, bet Pasaules kausā divniekiem sezonu noslēdza augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Pēc Īglsas sezona nākamnedēļ turpināsies Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā, bet sezona noslēgsies Ziemeļamerikā ar diviem posmiem Leikplesidā un Kalgari. Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā marta ievadā norisināsies pasaules čempionāts.