Šoreiz kopā uzmeistarosim krāsās un stilā atbilstošus jaunus aizkarus virtuvei.
Radošu ideju iesaka tekstilmāksliniece, dizaina aksesuāru salondarbnīcas Burleska saimniece Agnese Vaļiniece.
Sākoties apkures sezonai, telpās būtiski pazeminās mitruma līmenis, kas kaitē ne tikai cilvēkiem un mājdzīvniekiem, bet arī interjera detaļām no koka – parketam, durvīm un mēbelēm.
Nav nekāds brīnums, ka, pienākot drēgnajām rudens lietavām, roka tā vien stiepjas pēc silta vilnas svītera, kas vasaras karstumā atstāts novārtā. Bet, ko iesākt tad, ja atklājas, ka vecmāmiņas adītā džempera musturu samaitājušas spārnotās negantnieces – kodes?
Latvijā gruntsūdeņu līmenis ir augsts – vidēji mazāk par 300 mm zem pamatu pēdas, un gruntsūdeņiem ir tendence paaugstināties gandrīz visā Latvijas teritorijā. Sertificēts būvinženieris Juris Biršs ir novērojis, ka gruntsūdens paaugstinājums pēdējo 20 gadu laikā ir palielinājies vismaz par 12 cm Latvijas jūras piekrastes zonā.
Klāt rudens. Savā daudzkrāsainībā tas mudināt mudina dzīvespriecīgas krāsas ienest arī mājās: piepildīt vāzes ar košiem ziediem, salikt traukos sārtvaidžus ābolus, medainus bumbierus, sulīgas plūmes, neaizmirst sveces... Taču, rudenim aizejot, dabas dotās krāsas izbāl un zūd.
Vai tad nav tā, ka bieži, skatot mākslinieku rokām darinātas lietas, grūtsirdīgi nopūšamies un pie sevis nodomājam: sak’, ko nu es..., to spēj tikai viņi – īsti mākslinieki...
Rudenī bērniem sāksies skolas gaitas un arī pirmsskolas izglītības iestādēs viņi darbosies ar krāsu zīmuļiem, krītiņiem, guaša krāsām un veidos skaistus zīmējumus.
Pavasaris atklāj, kā suņu īpašnieki ievēro Ministru kabineta noteikumus par dzīvnieku labturības prasībām. Tie jau vairākus gadus paredz apdzīvotās vietās savākt savu dzīvnieku ekskrementus.