Izklaide

10.mai
12. februārī dziesmu konkursa "Supernova 2022" finālā izraudzīta Latvijas pārstāve "Eirovīzijā". Tā ir grupa “Citi zēni” - “Eat Your Salad”. 2022.gada Eirovīzijā Latvijas dziesma izskanēs pirmajā pusfinālā 10.maijā.
 
9.mai
Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmajā pusfinālā 10. maijā 17 dziesmu konkurencē Latviju pārstāvēs grupa “Citi Zēni” ar dziesmu “Eat Your Salad”. Ukraina uzstāsies ar dziesmu ar dziesmu "Стефанія" (Stefānija), kuru izpildīs grupa "Kalush Orchestra".
 
30.apr
Bučas rajonā atrasts vēl viens masu kaps, un Kijivas apgabalā līdz šim atrasti 1202 Krievijas okupantu nogalināto civiliedzīvotāju līķi, paziņojusi Kijivas apgabala policija.
 
22.apr
Krievu cilvēktiesību aizstāvis Ļevs Ponomarjovs, kurš iepriekš tika aizturēts par protestēšanu pret Krievijas iebrukumu Ukrainā, piektdien paziņojis, ka uz laiku pametis Krieviju.
 
21.apr
Lielbritānijā ar salūta zalvēm ceturtdien tiks atzīmēta karalienes Elizabete II 96.dzimšanas diena, lai gan gaidāms, ka pati karaliene svētkus aizvadīs klusi un privāti.
 
4.apr
Lietuvas valdība pirmdien nolēmusi pazemināt diplomātiskās pārstāvības statusu attiecībās ar Krieviju un pieprasījusi, lai šīs valsts vēstnieks Aleksejs Isakovs atstāj Lietuvu, vienlaikus nolemjot arī slēgt Krievijas konsulātu Klaipēdā, paziņojis ārlietu ministrs Gabriaļus Landsberģis.
 
31.mar
Leģendārais Holivudas aktieris Brūss Viliss beidzis vairāk nekā 40 gadus ilgušo karjeru, jo viņam atklāta kognitīvās spējas ietekmējoša slimība, paziņoja 67 gadus vecā aktiera ģimene.
 
29.mar
Krievijas Ukrainā īstenotā karadarbība radīs jaunu pasaules kārtību, ievirzot globalizāciju jaunā posmā, investīciju konferencē pirmdien sacīja ASV bāzētās aktīvu pārvaldības kompānijas "BlackRock Inc." vadītājs Lerijs Finks.
 
28.mar
Eiropā noziedzīgas darbības veikt ieradušies 620 Krievijas Federālā Drošības dienesta (FDD) darbinieki, liecina Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās Izlūkošanas pārvaldes rīcībā nonācis saraksts.
 
26.mar
Vairāki tūkstoši Krievijas pilsoņu kopā ar čehiem sestdien pulcējās mītiņā Prāgas centrā, lai protestētu pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un pieprasītu viņam izbeigt karu Ukrainā.
 
26.mar
Šīs nedēļas tviterpērles - mūsu līdzcilvēku paustie vārdi, kas iedvesmo, ielīksmo vai liek aizdomāties.
 
24.mar
Jaunākās ziņas no Krievijas sāktā kara pret Ukrainu liecina, ka agresors tomēr lēnām "graužas iekšā" Ukrainas aizsardzībā, bet izšķirošā loma noteikti būs Mariupolei, norises frontē vērtēja Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis, kapteinis Jānis Slaidiņš.
 
24.mar
Kopš kara sākuma Krievijas karaspēka veiktajās apšaudēs Harkivā un tās apgabalā nogalināti 294 civiliedzīvotāji, paziņojušas vietējās varasiestādes.
 
18.mar
Krievijas pilsoņu vairākums atbalsta Krievijas karu pret Ukrainu un arī grib, lai Vladimirs Putins ilgāk paliktu prezidenta amatā, liecina divu sabiedriskās domas aptauju dati, kas nonākuši raidstacijas "Radio Brīvība" rīcībā.
 
10.mar
Atbilstoši Krievijas prezidenta, valdības un centrālās bankas lēmumiem, Krievija atteikusies no savām saistībām pret ārvalstu aizdevējiem un ieguldītājiem, atbrīvojusi no saistībām pret ārzemniekiem savus uzņēmumus, nobloķējusi savu iedzīvotāju valūtas noguldījumus Krievijas bankās un izbeigusi vērtspapīru tirdzniecību fondu biržā.
 
9.mar
Vācijā iespējama izmeklēšana pret bijušo kancleru Gerhardu Šrēderu par viņa ciešajām saitēm ar Krievijas valdību, otrdien paziņojušas vācu tiesu iestādes.
 
27.feb
Ukrainas armija atsitusi Krievijas tanku uzbrukumu Mariupolei, Ukrainas Doņeckas apgabalā, svētdien paziņojis pilsētas mērs. Tāpat Ukrainas armija Bučas pilsētā pie galvaspilsētas Kijevas iznīcinājusi lielu Krievijas spēku grupu, par kuras kustību Kijevas tuvumā iepriekš ziņoja aculiecinieki.
 
22.feb
Ekonomikas ministrijas analīze parāda, ka Latvijā ir liels STEM, it īpaši IT jomas, speciālistu trūkums un šī tendence saglabāsies tuvākajā nākotnē. Viena no augstskolām, kas sagatavo konkurētspējīgus STEM jomas speciālistus, ir Transporta un sakaru institūts.
 
18.feb
Ukrainu šobrīd apdraud no 169 000 līdz 190 000 Krievijas karavīru un drošības spēku locekļu, kas atrodas Krievijas kontrolē, piektdien pavēstīja ASV diplomāts.
 
18.feb
ASV pārdos Polijai 250 tankus "Abrams", piektdien paziņojis ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins.
 
18.feb
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens ir pieņēmis uzaicinājumu nākamnedēļ tikties ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, "ja nebūs tālāka Krievijas iebrukuma Ukrainā", ceturtdien paziņoja ASV Valsts departaments.
 
8.feb
Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien sarunās Maskavā fokusējās uz pastāvošajām Minskas miera vienošanām kā soli uz deeskalāciju Ukrainas krīzē.
 

Komentētākie