Izklaide

17.feb
18 gadus ilga darba rezultātā pētniekiem ir izdevies apkopot lielāko daļu ietekmīgā dabaszinātnieka un biologa Čārlza Darvina personīgās bibliotēkas un tas sakrīt ar viņa 215. dzimšanas dienu.
12.feb
Vecāku strīdu publiska risināšana un to pavadošā līdzcilvēku uzmanība var negatīvi ietekmēt bērnu labbūtību un uzticību savu vecāku spējai atrisināt konfliktus mierīgā ceļā, norāda Bērnu aizsardzības centrs (BAC), komentējot pērn izskanējušo grupas "Dzelzs vilks" bundzinieka iespējamo vardarbību pret sievu.
10.feb
Sociālajam tīklam "Facebook” 4. februārī apritēja 20 gadu. Marks Zakerbergs izveidoja vietni "thefacebook.com" 2004. gadā savas Hārvardas kopmītnes istabiņā, un 20 gadus vēlāk cilvēki joprojām tai ir pieķērušies.
10.feb
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nomainījis arī Bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieku, kā arī iecelts jauns aizsardzības ministra pirmais vietnieks.
9.feb
Pēdējās 24 stundas ir bijušas īpaši emocionālas Eifeļa torņa modeļa veidotājam Ričardam Plaudam. 47 gadus vecā vīrieša sapņi par sava vārda iegravēšanu vēstures grāmatās šķita sagruvuši, kad vakar viņa Ginesa rekords tika noraidīts tehnisku neatbilstību dēļ.
9.feb
Jauns pētījums apgalvo, ka zāles, ko lieto erektilās disfunkcijas ārstēšanai, var būt saistītas ar Alcheimera slimības riska samazināšanos.
9.feb
Apvienotās Karalistes Lordu palātas ziņojumā komēdijseriāla "Mr. Bīns" aktieris Rovans Atkinsons tiek vainots sliktajos elektromobiļu pārdošanas rādītājos.
8.feb
Ginesa rekordu grāmata kādam francūzim ir noliegusi pasaules rekordu par viņa 7,19 metrus augsto Eifeļa torņa modeli no sērkociņiem. Amatpersonas paziņoja, ka viņš ir izmantojis nepareizos sērkociņus.
7.feb
Spānijas kreisā valdība otrdien aizstāvēja šīgada Eirovīzijas dziesmu konkursam izraudzīto dziesmu, kuru feministu organizācijas ir kritizējušas kā tādu, kas "aizvaino sievietes".
5.feb
Teilore Svifta svētdienas vakarā (pirmdienas rītā pēc Latvijas laika) par savu albumu "Midnights" saņēma "Grammy" balvu labākā albuma kategorijā, un tas viņai ir jau ceturtais "Grammy" par labāko albumu.
4.feb
Mūzikas atskaņošana visas dzīves garumā ir saistīta ar labāku atmiņu un domāšanas prasmēm vecumdienās, norāda Ekseteras universitātes pētnieki.
4.feb
Jaunākās datu analīzes liecina, ka Mēness saraujas kā rozīne un tas var nozīmēt, ka cilvēki, iespējams, nekad nespēs to apdzīvot.
4.feb
Jauni atklājumi liecina, ka Homo sapiens devās tālāk uz ziemeļiem daudz agrāk, nekā tika uzskatīts iepriekš. Turklāt viņi to darīja īpaši smeldzīga aukstuma periodā.
4.feb
Jauns pētījums no Lielbritānijā bāzētā fonda „The Dogs Trust” var palīdzēt cilvēkiem labāk izprast, kā dažādas īpašības, piemēram, "šķirne, ķermeņa izmērs, sejas forma un dzimums" ietekmē mūsu pūkaino draugu dzīves ilgumu, kas var palīdzēt pieņemt apzinātu lēmumu par suni, kuru vēlamies iegādāties vai adoptēt.
28.jan
Stokholmas universitātes paleontologu komanda veikusi ēdiena palieku DNS kartēšanu uz iepriekš atrastas "košļājamās gumijas", ko pirms 10 000 gadu Zviedrijā lietoja pusaudži.
27.jan
Šāds padoms var izklausīties pārsteidzošs, bet tieši to atklāja pētnieki, aplūkojot izglītības ietekmi uz paredzamo dzīves ilgumu.
26.jan
Sociālo mediju platforma „Meta” ir atklājusi jaunas funkcijas, kuru mērķis ir ierobežot to, kā pusaudži saņem ziņojumus Facebook un Instagram.
26.jan
Duanam "Keffe D" Deivisam, kurš ir apsūdzēts repera Tupac Shakura slepkavības organizēšanā, ir piemērots mājas arests, ja viņš varēs iemaksāt Nevadas tiesneša noteikto drošības naudu 750 000 ASV dolāru apmērā.
26.jan
NASA mini helikopters „Ingenuity” ir veicis savu pēdējo lidojumu uz Marsa pēc tam, kad tika bojāta viena no tā rotora lāpstiņām.
26.jan
Šonedēļ mikroblogošanas vietnē „X” izplatījās izteikti seksuāla rakstura Teilores Sviftas kailfoto viltojumi, kas plašāk pazīstami kā „deepfakes”.
25.jan
Nesen veikts pētījums liecina, ka tikai viena uzmundrinošā dzēriena skārdene mēnesī var izraisīt miega traucējumus un bezmiegu, īpaši jauniešiem.
23.jan
Paziņotas ASV Kinoakadēmijas jeb "Oskara" balvu nominācijas, un kategorijā "labākā filma" sacentīsies desmit kinolentes, tai skaitā aizvadītā gada skaļākās filmas "Barbie" ("Bārbija") un "Oppenheimer" ("Openheimers").