Tuvojoties Jaunā gada svinībām, kas Ķīnā saskaņā ar Mēness kalendāru šogad gaidāmas februāra sākumā, varasiestādes sākušas gatavoties milzīgajai ceļotāju plūsmai, kad miljoniem ķīniešu centīsies nokļūt mājup, lai svētkos būtu kopā ar savām ģimenēm.
Jaunā gada svinības ir nozīmīgākie svētki Ķīnā.
Milzīgā cilvēku pārvietošanās, miljoniem ķīniešu dodoties pie savām ģimenēm uz svinībām un pēcāk atkal atpakaļ uz savām darba un dzīves vietām, tiek uzskatīta par lielāko ikgadējo cilvēku migrāciju pasaulē.
Šogad, pēc aptuvenām aplēsēm, svētku laikā valsts transporta sistēmā tiks veikti 3,4 miljardi individuālo braucienu.
Jaunā gada svinētājiem šogad mājup jānokļūst līdz sestdienas vakaram, lai svētdien varētu sagaidīt Jauno gadu.
Ķīnas medijus pārpludinājuši attēli, kuros redzami strādnieku pūļi dzelzceļa stacijās un rindās pie autoostu biļešu kasēm.
Lai gan cerībā mazināt rindas pie biļešu kasēm, izveidota interneta sistēma, tā nav nesusi gaidītos rezultātus, jo daļa pasažieru izmantojusi īpašas aplikācijas, lai apietu sistēmu, bet citi palikuši bez biļetes.
Bieži vien ķīnieši, kas devušies strādāt uz citām valsts daļām, saviem tuviniekiem uz Jaunā gada svinībām ved lielas naudas summas, kas ievietotas sarkanās aploksnēs.
Kāds strādnieks bijis tik satraucies, ka kāds varētu nozagt viņa līdz paņemtos 20 000 juaņu (1662 latu), ka izlēmis atstāt visu naudas summu stacijas uzgaidāmajā telpā, vēsta Ķīnas mediji. Tomēr policijai izdevies pārliecināt vīrieti turpināt ceļu, līdzi ņemot uzkrājumus.
Savukārt kādam citam strādniekam, kurš Šanhajā pazaudējis 17 600 juaņas (1462 latus), tiek vākti ziedojumi.
Tikmēr tīmeklī atrodami sludinājumi, kuros vīrieši piedāvā savus pakalpojumus, pavadot dāmas pie viņu vecākiem un tēlojot viņu draugus, lai viestu vecākos pārliecību, ka jaunās dāmas plāno dibināt ģimeni.
"Jūsu vecāki tik smagi strādāja, lai jūs izaudzinātu, un drauga atvešana ir labākais veids, kā viņiem atdarīt," teikts vienā no sludinājumiem.
Par sadošanos rokās, apskāvieniem un skūpstiem vienā sludinājumā noteikta maksa attiecīgi 10, 25 un 500 juaņu (0,83, 2,07 un 41 lats) par reizi.