Teju simts bijušo Lībijas nemiernieku karotāju, artilērijas atbalstīti, galvaspilsētā Tripolē ielenkuši parlamenta ēku un to ieņēmuši, šādi protestējot pret jaunās valdības sastāvu, ceturtdien pavēstīja ziņu aģentūras AFP žurnālists.
Parlamenta ēkas ieņemšanā trešdien vakarā piedalījās desmitiem bijušo nemiernieku karotāju no Tripoles un citām pilsētām, turklāt daži no viņiem oficiāli ir saistīti ar Aizsardzības un iekšlietu ministrijām.
"Tas, kas notiek, un vēriens, ar kādu tas notiek, ir ļoti draudīgi," sacīja parlamenta amatpersona Otmans Ben Sasi. Parlaments ceturtdien uz savu sesiju sanācis nebija.
Bijušie nemiernieku karotāji ieņēmuši parlamenta ēku un citu valsts iestāžu namus.
Ceļus, kas ved uz parlamentu un augstākās klases viesnīcu "Rixos", nobloķējuši vairāki desmiti apvidus auto un kravas pikapi, uz kuriem uzstādīti artilērijas ieroči, apliecināja žurnālisti, kas atrodas notikumu vietā.
"Mēs demonstrējam savu nostāju pret nacionālo sapulci un tās izraudzīto valdību, jo tā ir izveidota no Muamara Kadafi režīma paliekām," sacīja Abdeldžalils Maziks no Misrātas pilsētas.
"Pasaule palīdzēja mums gāzt tirānu, un tagad mēs esam iestrēguši ar viņa režīma paliekām," viņš piebilda.
Sūdzības izraisījuši jaunā premjerministra izraudzītie ministri, kurus parlaments apstiprināja trešdien. Tiesa gan, pati parlamenta sesija tika pārtraukta protestu un nestabilās drošības situācijas dēļ.
Vislielākie kritiķu iebildumi radušies pret veselības, ārlietu, starptautiskās sadarbības, augstākās izglītības un reliģijas lietu ministriem.
"Šie pieci ir visproblemātiskākie," sacīja cilvēktiesību aktīvists Abdelmenams al Hors, norādot, ka minētie ministri balstījuši iepriekšējo režīmu, un tāpēc viņi no valdības būtu atsaucami.
Lībijas parlaments otrdien apstiprināja premjera amatam nominētā Ali Zeidana valdību. Kā premjeram, tā viņa kabineta locekļiem amata zvēresta nodošana vēl stāv priekšā.
Protestētāji, kas otrdien ielauzās asamblejas ēkā, izjauca pirmo valdības sēdi. Ministru kabinets steigā tika apstiprināts trešdien, vienlaikus pie parlamenta ēkas izraisoties demonstrācijām.
Šīs demonstrācijas, kā arī disciplīnas trūkums bijušo nemiernieku karotāju rindās, kas, vismaz oficiāli, atrodas valsts pakļautībā, apliecina to, cik trausla gadu pēc Kadafi režīma gāšanas ir Lībijas pāreja uz demokrātiju.