Krievijas armija ir lielu izaicinājumu priekšā; ISW prognozē, cik apjomīga varētu būt okupantu ofensīva

© unsplash.com

Krievijas armijas rezerves ir nepietiekamas, lai veiktu plaša mēroga uzbrukumus vairākos virzienos, teikts ASV Kara studiju institūta (ISW) ziņojumā.

Saskaņā ar ISW datiem Krievija katru mēnesi mobilizē 30 000 rekrūšu, no kuriem daļa ierodas frontē.

Vidēji katra operatīvā karaspēka grupa ik mēnesi saņem 1000 līdz 1500 karavīru kā papildspēkus vai pastiprinājumu, un, ja karaspēks veic intensīvas uzbrukuma operācijas, var saņemt 2000 karavīru, raksta ISW.

Tomēr ar to pietiek, lai kompensētu zaudējumus, jo tie ir ļoti lieli.

Ar izveidotajām operatīvajām un stratēģiskajām rezervēm nepietiek, lai veiktu plašas uzbrukuma operācijas, īpaši vairākos virzienos. Ja Krievijas armija vasarā plāno veikt ofensīvu, tā aprobežosies tikai ar vienu virzienu, uzskata ziņojuma autori.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais