Lukašenko gatavo "kokteili" Latvijai un Lietuvai; "Vagner" esot tikai viena no sastāvdaļām

© Scanpix/EPA

Pieaugot "Vagnera" algotņu skaitam Balkrievijā, Lietuvas un Latvijas prezidenti apliecina, ka "Vagner" radītie draudi tiek uztverti nopietni, un mūsu valstu tuvumā ir parādījies jauns briesmu avots. Valstu vadītāji atzīmē, ka "Vagnera" algotņi ir tikai viena daļa no Minskas režīma sagatavotā "kokteiļa" mūsu reģionam, vēsta Lietuvas TV3.

Šis jautājums šodien tiek apspriests Lietuvas un Latvijas prezidentu sanāksmē. "Kopš pirmajām ziņām, kas vēstija par Krievijas karavīru klātbūtni Baltkrievijā, un tagad, kad mēs dzirdam ziņas, ka "Vagner" algotņi pārceļas uz Baltkrieviju, man šķiet, ka drošības situācija reģionā noteikti ir pasliktinājusies. Mums ir jāseko līdzi jaunākajai informācijai par algotņu pārvietošanu uz Baltkrieviju, un mums tā ir jāuztver nopietni. Mums ir jāsagatavojas visiem iespējamiem scenārijiem. Mūsu vērtējumā "Vagner" algotņi vēl nerada tiešus un skaidrus draudus Latvijas drošībai. Taču nevaram izslēgt scenāriju, ka var sākties hibrīdakcijas, kas vērstas gan pret Lietuvu, gan Latviju, ko Lukašenko režīms var izmantot līdzīgi kā migrantu krīzi. Šādi scenāriji ir iespējami un nav izslēdzami," pēc tikšanās ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu sacīja Latvijas prezidents Edgars Rinkevičs.
G. Nausēda sacīja, ka parakstās zem katra E. Rinkeviča teiktā vārda. «Tā patiešām ir drošības situācijas pasliktināšanās mūsu reģionā, un es to esmu teicis daudzas reizes. Nav īsti svarīgi, kādi ir "Vagner" grupas nodomi. Bieži tiek apspriests, kurā virzienā viņi varētu doties. Tas nav būtiski, jo plāni var mainīties jebkurā laikā. Tas vien, ka šīs grupas atrodas ļoti tuvā no mūsu robežām, rada papildu draudus,» sacīja G. Nausēda.
Portāls NRA jau rakstīja, ka Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs šodien devies oficiālā vizītē uz Viļņu.

Vizītes laikā Rinkēvičam plānota tikšanās ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu un Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu.

Paredzēts, ka tikšanās laikā tiks pārrunāti NATO Viļņas samitā pieņemtie lēmumi un Baltijas reģiona drošība, enerģētikas drošības jautājumi, kā arī Latvijas un Lietuvas sadarbības stiprināšanas iespējas.

Jau vēstīts, ka Rinkēvičs savā pirmajā ārvalstu vizītē 10.jūlijā devās uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, kur tikās ar Igaunijas prezidentu Alaru Karisu, premjerministri Kaju Kallasu, parlamenta priekšsēdētāju Lauri Husaru un ārlietu ministru Margusu Cahknu.

Svarīgākais