Satelītattēli liecina, ka Ziemeļkoreja varētu būt pēdējos sagatavošanās posmos jauna kodolizmēģinājuma veikšanai, paziņojuši ASV analītiķi un militārpersonas.
Sestdien uzņemtie attēli rāda transportlīdzekļus ar ierīcēm pie ieejas Pjungjeri kodolizmēģinājumu poligonā, kur arī izvietoti komunikāciju kabeļi.
"Šīs ierīces, visticamāk, tiks izmantotas izmēģinājuma uzsākšanai, datu savākšanai no eksplozijas un datu apstrādei," paziņoja Džona Hopkinsa universitātes ASV-Korejas Institūta eksperti.
Pagājušajā nedēļā ASV armija nonāca pie līdzīgiem secinājumiem, veicot Ziemeļkorejas kodolobjektu novērošanu.
Tomēr Džona Hopkinsa universitātes ASV-Korejas Institūta eksperti norāda, ka jābūt piesardzīgiem, pirms paziņot, ka gaidāms Ziemeļkorejas kodolizmēģinājums, jo Phenjana zina, ka visa pasaule to vēro un tā ir spējīga uz apmānu.
Kā ziņots, vairākas ASV amatpersonas pavēstījušas, ka Ziemeļkoreja atkārtoti izmēģinājusi raķešu dzinēju, kas varētu ietilpt valsts centienos izstrādāt starpkontinentālo ballistisko raķeti.
Amatpersonas atklāja, ka izmēģinājums noticis piektdienas naktī, un dzinējs varētu tikt izmantots starpkontinentālajā ballistiskajā raķetē.
Ziemeļkoreja martā paziņoja, ka jau ir veikusi jauna raķešu dzinēja izmēģinājumu. Ziemeļkorejas oficiālie mediji to pieteica soli pasaules klases satelītu palaišanas virzienā.
Ārvalstu novērotāji uzskata, ka Phenjanas kosmosa programma ir aizsegs ieroču izmēģinājumiem.
Ziemeļkoreja ir paziņojusi, ka tā sasniegusi pēdējās stadijas ar kodolgalviņu aprīkotas starpkontinentālas ballistiskās raķetes izstrādāšanā, kas varētu sasniegt ASV kontinentālo daļu. Eksperti uzskata, ka Ziemeļkoreja spētu to panākt tuvāko gadu laikā.
ANO rezolūcijas aizliedz Ziemeļkorejai attīstīt ballistisko raķešu tehnoloģiju, tomēr pagājušajā gadā Ziemeļkoreja veica vairāk nekā 20 raķešu izmēģinājumus.
ANO Drošības padome kopš Ziemeļkorejas pirmā atombumbas izmēģinājuma 2006.gadā pret to sešas reizes ir noteikusi sankcijas.