VESELĪBA: Ūdens un gaisa jonizācija - ko tā dod?

© Publicitātes foto

Arvien vairāk nu jau arī Latvijā ir mājokļu, kur līdzās parastajām sadzīves tehnikas ierīcēm parādījušies gaisa un ūdens jonizatori, pieaug arī to cilvēku skaits, kuri novērtē priekšrocības, ko mazgājoties sniedz jonizētās dušas galviņas. Kādēļ tas viss vajadzīgs – jautā nezinātāji. Vienu pārliecina skaidrojums par to, kas ir jonizācija un kā cilvēki to var izmantot savā labā, citam pietiek vienkārši pagaršot kafiju vai tēju, kas gatavota jonizētajā sārmainajā ūdenī, un atklāt, ka neizskaidrojamā kārtā tā garšo labāk.

Patiesībā viss ir izskaidrojams: jonizētais ūdens spēj «paņemt» vairāk tējas vai kafijas stipruma nekā ūdensvada ūdens, turklāt tas ir mīksts, bez piegaršas. Un tā nav ne vienīgā, ne galvenā priekšrocība. Ir zināms, ka jonizētais ūdens palīdz stiprināt organisma vispārējo veselību un veicina ātrāku atlabšanu, ja gadās saslimt. Lai sasniegtu jūtamu efektu, jonizētais sārmainais ūdens jādzer parastā ūdens vietā katru dienu.

«Ūdens jonizācija nav modes kliedziens vai jaunizgudrojums. Pasaulē tā tiek praktizēta jau ilgu laiku, un par to veikti zinātniski pētījumi,» stāsta SIA Joneks direktors Aivars Lasmanis. «Daļa cilvēku jau senāk ir interesējušies par jonizēto ūdeni un tā īpašībām, daži pat savulaik paši mēģinājuši konstruēt ierīces ūdens jonizēšanai.

Šodien ar pašdarbību vairs nav jānopūlas, jo tagad arī Latvijā var iegādāties aQuavita markas ūdens jonizatorus, kurus lietotāji atzinīgi novērtē.»

Kā top jonizēts ūdens

Ūdens jonizatorā notiek elektrolīzes process. Elektrolīzes trauks ar speciālu šķērssienu sadalīts divās sekcijās. Trauka sekcijā pie katoda sakrājas pozitīvie sārmu metālu (kalcija, magnija, kālija, nātrija) joni un hidroksila joni. Tas ir jonizētais sārmainais ūdens. Trauka sekcijā pie anoda savukārt sakrājas negatīvie hlora, sēra, fosfora un ūdeņraža joni, un tas ir jonizētais skābais ūdens. Kādu laiku gan sārmainais, gan skābais ūdens saglabā atšķirīgas īpašības.

Kļūstam skābāki

Ņemot vērā mūsdienu cilvēku uztura un dzīvesveida paradumus, augsto stresa līmeni un vides piesārņojumu, speciālisti, kuri pievērsušies jonizētā ūdens izpētei, iesaka ikdienā lietot jonizēto sārmaino ūdeni. Viņi nonākuši pie atziņas, ka vairums pārtikas produktu mūsu ēdienkartē palielina organisma skābumu. Tie ir gaļas izstrādājumi, balto miltu produkti, kafija, alkohols, pasterizētas sulas, zivis un jūras produkti, saldumi, olas, cukuroti gāzēti dzērieni. Daudzi cilvēki par maz ēd svaigus dārzeņus un augļus, maz dzer negāzētu minerālūdeni. Organismā pastiprināti veidojas skābju atkritumi, ko tas cenšas izvadīt, bet ne vienmēr spēj, tāpēc rodas dažādu slimību draudi.

Risinājums

Sārmainais jonizētais ūdens palīdz nepieļaut skābju un sārmu līdzsvara disbalansu. Tas piemērots lietošanai ikdienā parastā dzeramā ūdens vietā. Sārmainais jonizētais ūdens papildina organismu ar brīviem elektroniem, kas piesaista un līdz ar to neitralizē brīvos radikāļus, tā stiprinot imūnsistēmu. Tas apsārmo organismu, nodrošina pietiekamu daudzumu sārmaino minerālvielu, neitralizējot un izvadot uzkrājušos skābju atkritumus. Sārmainā ūdenī molekulas veido mazākus sakopojumus nekā parastā ūdenī, tāpēc tas vieglāk iekļūst šūnās un iesaistās vielmaiņā, nonāk audos un izvada uzkrājušos toksīnus. Tas dabīgā veidā šķidrina asinis un palīdz organismā nonākt lielākam skābekļa daudzumam. Tas palīdz stiprināt organisma vispārējo stāvokli un veicina ātrāku atlabšanu arī tiem, kuri saslimuši. Cilvēka ūdens patēriņa absolūti minimālā norma ir 30 ml uz vienu svara kilogramu diennaktī. Ūdeni mēs zaudējam pastāvīgi, gan dienā, gan naktī, tāpēc tas jāuzņem visas dienas garumā. No rītiem organisms ir stipri atūdeņots, jo naktī mēs zaudējam 0,5–1 l ūdens. Ja šis zudums netiek kompensēts no rīta līdz brokastīm, tad organismam ir grūti funkcionēt.

Jonizētās dušas galviņas

«Jonizētās dušas galviņas, kuras izstaro infrasarkanos starus un ģenerē negatīvos jonus, var būt pildītas ar germānija keramiskajām granulām vai Maifan akmens keramiskajām granulām. Tās attīra ūdeni no smagajiem metāliem un kaitīgajām baktērijām, aktivizē darbīgos elementus, kas ir ūdens sastāvā, un vienlaikus arī mīkstina ūdeni,» stāsta A. Lasmanis. «Dušas galviņa ražota, izmantojot akupunktūras principus. Īpašās uzbūves un regulējamā plūsmas spiediena dēļ ūdens strūklai tiek piešķirts masējošs efekts. Veidojot dušas galviņas konstrukciju, ražotāji ir padomājuši arī par ūdens taupīšanu, ļaujot tā patēriņu samazināt par 30 procentiem. Iespējams izvēlēties četru veidu jonizētās dušas galviņas: ar Maifan granulām un negatīvajiem joniem; ar germānija granulām; ar germānija granulām un negatīvajiem joniem, kā arī ar infrasarkanajiem stariem, negatīvajiem joniem un germānija granulām.»

Gaisa jonizatori

«Gaisa jonizators nepieciešams praktiski ikvienā telpā, kur vēlamies elpot tīru, svaigu gaisu un justies labi,» saka A. Lasmanis. «Ļoti noderīga šāda ierīce ir ne tikai dzīvojamajās telpās, bet arī medicīnas iestādēs, piemēram, slimnīcu palātās, tāpat arī skolu klasēs, bērnudārzu grupiņās un guļamtelpās, datorsalonos un citur. Mēs piedāvājam vairāku veidu gaisa jonizatorus iVentus ar ultravioleto staru lampu. Tie domāti dažādas platības telpām un arī automašīnām. Gaiss tiek jonizēts, izmantojot elektronu jonizācijas plazmas sistēmu. Ierīce bagātina gaisu ar negatīvi lādētiem aerojoniem un vienlaikus attīra to no putekļiem, ziedputekšņiem, sēnītēm, vīrusiem, mājdzīvnieku blaugznām un apmatojuma pūkām, kukaiņu mikrodaļiņām, tabakas smakas un citiem nepatīkamiem aromātiem. Jonizatora radītie ultravioletie stari iznīcina baktērijas un citus slimību izraisītājus mikroorganismus, dezinficē telpu. Jonizators spēj 5–10 reizes samazināt pozitīvo lādiņu spriegumu, ko rada elektrostatisko lauku avoti – ieslēgti televizori, datoru monitori u.c. Lai panāktu vēlamo efektu, jonizators jānovieto 50–100 cm attālumā no šīm ierīcēm. Iekārtas darbības procesā izdalās neliels ozona daudzums. Tas nekaitē veselībai, bet dabiskā ceļā attīra un atsvaidzina gaisu. Jonizators ir vienkārši lietojams, kompakts un neaizņem papildu vietu, tā kontaktdakša ir iemontēta korpusā, kas ļauj ierīci novietot tieši pie sienas. Dizains veidots tā, lai ierīce iekļautos visdažādākajos interjeros, turklāt tā ir arī energoefektīva.»

Jonizētā ūdens iedarbība:

Sārmainais jonizētais ūdens:

• palīdz mazināt nogurumu autovadītājiem, datoru lietotājiem, jaudīgu radiotelefonu īpašniekiem; ļauj atgūt možumu no rīta pēc pamošanās

• jūtami uzlabo pašsajūtu paģiru gadījumā, turklāt, lietojot alkoholu līdztekus ar šo ūdeni, paģiru izpausmes var reducēt

• atvieglo pašsajūtu, ja notikusi saindēšanās ar pārtiku, izplūdes gāzēm u.c.

• atvieglo grūtniecības toksikozi

• palielina fizioterapijas un fizikālās medicīnas procedūru efektivitāti

• veicina vitamīnu un minerālu kompleksu, fitoproduktu un uztura bagātinātāju asimilāciju, kas ļauj par 20–25% samazināt preparātu devas

• uzlabo pašsajūtu elpceļu vīrusu infekciju gadījumā, palīdz izsargāties no komplikācijām

• izmantojams sejas un ķermeņa ādas kopšanai, sekmīgi aizstāj pēcskūšanās losjonus, sejas krēmus un maskas

• kalpo alerģiju profilaksei, atvieglo alerģisko simptomu gaitu

Skābais jonizētais ūdens:

• teicams dezinfekcijas līdzeklis ar baktericīdu, antiseptisku, antialerģisku iedarbību, lietojot to ārīgi vai iekšķīgi.Iznīcina baktērijas, sēnītes, pat to sporas

• lietojams LOR slimību gadījumā, brūču apstrādei, ekzēmas un citu ādas slimību skarto vietu apmazgāšanai

• piemērots dārzeņu, augļu un citu produktu mazgāšanai, palīdz tos ilgāk saglabāt svaigus

• labi izmantojams tīrīšanai virtuvē, vannasistabā u.c.

Jonizētais gaiss:

• veicina atveseļošanos no akūtām un hroniskām elpceļu slimībām

• kalpo elpceļu infekciju profilaksei

• atvieglo alerģijas ārstēšanu

• palīdz atgūt spēkus liela noguruma gadījumā

• veicina veselīgu miegu

• sekmē vielmaiņas uzlabošanos

• palīdz labāk tikt galā ar stresu, galvassāpēm un nomāktu garastāvokli

Māja

Pieņemot lēmumu par dzīvokļa iegādi un apskatot potenciālos mājokļus, varam nonākt situācijā, kad uzmanību pievēršam vien dzīvokļa izskatam un platībai, taču aizmirstam par daudzām nozīmīgām detaļām. Ko nepieciešams pārbaudīt, lai pēcāk nenonāktu nepatīkamās situācijās saistībā ar jauniegādāto mājokli, stāsta Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.

Svarīgākais