Pēc tam, kad SIA "Juglas krasti" būs izveduši tiem piederošos 75 000 kubikmetrus smilšu, pie Vanšu tilta joprojām paliks aptuveni 38 000 kubikmetru no Daugavas izsmelto smilšu, kas pieder Rīgas brīvostai.
Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) aģentūrai LETA skaidroja, ka kopumā no Daugavas gultnes izsmelti 113 000 kubikmetru smilšu, taču "Juglas krastiem" no visa apjoma pārdotas tikai divas trešdaļas jeb 75 000 kubikmetru. Visa kaudze neesot pārdota ar nolūku, lai daļa smilšu paliktu teritorijas labiekārtošanai. Lai izvestu visus 113 000 kubikmetrus, daļu smilšu būtu no jauna jāizsmeļ no Daugavas, taču "Juglas krastiem" pārdots mazāks apjoms, lai pie Vanšu tilta atjaunotu atpūtas vietu neatkarīgi no tā, vai īpašnieki kaudzi aizvāks paši, vai to piespiedu kārtā izdarīs Rīgas dome vai brīvosta.
Līgumā, kas noslēgts starp brīvostu un "Juglas krastiem" par smilšu pārdošanu, paredzēts, ka uzņēmums pēc smilšu aizvešanas teritoriju noklās ar melnzemi, labiekārtos un apzaļumos, uzsvēra Ameriks. Kā ziņots, šodien Rīgas domē pieņemts lēmums, ka "Juglas krastiem" līdz 19.oktobrim jāaizvāc vismaz 40% smilšu, līdz 19.novembrim - vēl 40%, bet darbi pilnībā jāpabeidz līdz 20.decembrim.
"Ja 19.oktobrī viņi nebūs paveikuši to, ko paši rakstveidā apsolījuši, neizslēdzu, ka Rīgas brīvosta paņems sev piederošos nepilnus 40 000 kubikmetrus smilšu, kas nav pārdoti, lai attīstītu Krievu salu - tur smiltis jebkurā gadījumā būs vajadzīgas, bet "Juglas krastiem" paliks tās smiltis, kas ir ūdenī" sacīja Ameriks, uzsverot, ka Rīgas domei tādā gadījumā savi līdzekļi nebūs jātērē.
Vienlaikus vicemērs atzina, ka "Juglas krasti" nesniedz precīzu informāciju, cik, kam un uz kurieni smiltis tiek vestas. Gadījumā, ja pēc tam, kad "Juglas krasti" sev piederošās smiltis izvedīs un pie Vanšu tilta smilšu joprojām būs pārāk daudz, tās aizvākšot brīvosta.
Kā ziņots, Rīgas domē šodien pieņemtais lēmums paredz, ka gadījumā, ja "Juglas krasti" šodien uzliktās saistības nepildīs, kaudzi aizvāks pašvaldība, un domei tas varētu izmaksāt ap 60 000 latu.
Tāpat smilšu krāvums jau ilgstoši atrodas Valsts kultūras pieminekļa aizsardzības teritorijā un bojā pilsētas ainavu.
Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors šodien domes sēdē norādīja, ka laikā no 15.aprīļa līdz 21.augustam Rīgas pašvaldības policijā saņemtas arī 14 iedzīvotāju sūdzības, ka nepiederošām personām, galvenokārt nepilngadīgajiem, nav šķēršļu piekļūt smilšu krāvumam, tādējādi apdraudot savu veselību, jo kaudze ir augsta un pastāv traumu risks, no tās nokrītot.
Lēmums par piespiedu sakārtošanu pieņemts arī tāpēc, ka kaudze negatīvi ietekmē vides veselību - smiltis, kas iegūtas, padziļinot Daugavas gultni, satur visu to dažādo vielu spektru, kas Daugavā daudzu gadu garumā ir nonācis cilvēku saimnieciskās darbības rezultātā, tostarp ar lietus kanalizācijas ūdeņiem no pilsētas ielām noskalotos organiskos un neorganiskos savienojumus, kā arī smagos metālus.