Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Īslaicīgās aizturēšanas biroja vecākais inspektors Aivars Tīrumnieks šodien no plkst.11 līdz 12 iepretim Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldei (FPP) Rīgā, K.Valdemāra ielā 1a, piketēs "pret bez likumīga iemesla un pamata ierosinātu kriminālprocesu, kurš ticis ierosināts jau vairāk nekā pirms septiņiem mēnešiem".
Pēc Tīrumnieka aģentūrai LETA teiktā, pikets ir pieteikts Rīgas domē.
Pret Tīrumnieku esot ierosināts kriminālprocess par izvairīšanos no amatpersonas ienākumu deklarācijas iesniegšanas, un tas noticis šā gada pavasarī - laikā, kad Tīrumnieks kopā ar iniciatīvas grupu bija nolēmis dibināt politisku organizāciju. Neilgi pēc tam Tīrumnieks izsaukts uz nopratināšanu, kuras laikā FPP izmeklētāja viņam skaidrojusi, ka process uzsākts pēc anonīma zvana, neskatoties uz to, ka likums to aizliedzot.
Process esot uzsākts saistībā ar kāda darījuma nedeklarēšanu. Tīrumnieks izmeklētājai paskaidrojis, ka uz deklarācijas iesniegšanas brīdi viņš jau zinājis, ka ir vērienīgas krāpšanas upuris no tās kompānijas puses, ar kuru viņam bija divi investīciju līgumi, jo šī kompānija izrādījusies "finanšu piramīda".
Tīrumnieks atzīmē, ka nenotikušus darījumus nav jādeklarē, vēl jo vairāk, ja tam ir kriminālnozieguma raksturs, un tajā iesaistītajai personai, šajā gadījumā viņam, ir cietušās personas statuss kriminālprocesā, kas uzsākts pret minēto kompāniju. Procesa virzītāja principiāli atteikusies pārbaudīt minētos faktus, tādā veidā liedzot procesā iesaistītajai personai realizēt savas tiesības.
Šā gada oktobrī uz pratināšanu saukta arī Tīrumnieka sieva, kura gan atteikusies liecināt pret vīru. To pieļauj arī likumdošana, taču izmeklētāja neesot likusies mierā un nolēmusi nopratināt Tīrumnieka tanti, kura smagā veselības stāvoklī atradusies Liepājas slimnīcā. Neraugoties uz ārstu iebildumiem, izmeklētāja ieradusies slimnīcā un vēlējusies nopratināt tantes ārstējošo ārsti.
Tīrumnieks ir neizpratnē par šādu rīcību, jo ārsts, kuram nav bijis nekāds sakars ar Tīrmnieku, nevarētu sniegt nekādas liecības. "Viss nodaļas personāls, kā arī slimnieces apmeklētāji bija šokā par policijas principiālo nostāju, kura, nepanākot tikšanos ar pašu slimnieci, no Rīgas uz Liepāju devās nopratināt ārstējošo ārsti.Ja nebūtu zināms šīs psiholoģiskās vardarbības patiesais mērķis, varētu padomāt, ka ārste kādā mistiskā veidā kļuvusi par liecinieku procesā pret Tīrumnieku. Viss pasākums bija tik skandalozs, ka nevarēja palikt pašas slimnieces nepamanīts, un, ja pratināšana notika 2.oktobrī, tad savu ietekmi tas atstāja uz viņas veselības stāvokli, kā rezultātā 6.oktobrī tante nomira," stāstīja Tīrumnieks.
Tīrumnieks uzskata, ka procesa virzītāja - FPP izmeklētāja - ar procesu uzraugošās prokurores ziņu veic kādas augstu stāvošas personas vai personu grupas pasūtījumu, ignorējot virkni Kriminālprocesuālā likuma normu. Izmeklētāja telefoniski atteikusies pieņemt Tīrumnieku mutvārdu sūdzības iesniegšanai, lai gan likumdošana pieļaujot arī šādu sūdzību iesniegšanu.
Tīrumnieks par šo savu "bēdu stāstu" nosūtījis sūdzības Tiesībsarga birojam, prokuratūras Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļai, kā arī preses informāciju 20 ārvalstu vēstniecībām Latvijā un aptuveni 40 centrālajiem un rajonu medijiem.