Vairāki namu apsaimniekotāji Rīgā publiskojuši parādnieku sarakstus. Ir arī tādi, kas norādījuši ne tikai dzīvokļa numuru, bet arī parādnieka vārdu un uzvārdu. Datu valsts inspekcija (DVI) jau saņēmusi daudz sūdzību par šādu faktu un norāda, ka parādnieku publiskošanu nav pieļaujams turpināt.
Piemēram, pašvaldības SIA Kurzemes namu apsaimniekotājs (KNA) iedzīvotāju pastkastītēs ievietojis paziņojumus par mājas parādnieku skaitu un parādu lielumu, norādot attiecīgā dzīvokļa numuru. DVI norāda, ka arī tas ir nepieļaujami, jo saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu šāda informācija ir uzskatāma par personas datiem. Turklāt, atklājot citiem mājas iedzīvotājiem parādnieka dzīvokļa numuru, vārdu un uzvārdu, kā arī parāda summu, tas ir nesamērojami ar šo datu publiskošanas mērķi – parāda atgūšanu. Kāda KNA iedzīvotāja atzīst, ka jūtas šokēta, ieraugot melns uz balta uzrakstītu – viņas mājā vislielākais parāds ir vairāk nekā 2000 latu vienam dzīvoklim, taču viņai trūkst padomā, kā šo naudu atgūt pārējo ēkas iedzīvotāju interesēs. KNA informatīvajā paziņojumā pamato savu rīcību: „Iedzīvotāju neizpildītās maksājumu saistības apgrūtina iespējas savlaicīgi un pilnā apmērā veikt norēķinus ar pakalpojumu sniedzējiem, tai skaitā ar AS Rīgas siltums”.
Šādus jautājumus var risināt dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē, taču, ja nav izveidota dzīvokļu īpašnieku biedrība, tad grūti kaut ko iesākt. Vien no ierosinājumiem, kas izskanējis no pašvaldības puses - iedzīvotāji var vienoties, ka samet naudu un samaksā parādnieku vietā, taču diez vai šāds risinājums vairākumu apmierinās.
Pašlaik iedzīvotājiem, kuri uzskata, ka viņu dati tiek izpausti nelikumīgi, vispirms jāvēršas pie apsaimniekotāja vai pārvaldnieka, pieprasot pārtraukt šādu rīcību. Ja apsaimniekotājs nereaģē, sūdzību var rakstīt DVI.