Latgales iedzīvotāji grib sabiedriskajos medijos redzēt raidījumus latgaliešu valodā

Gandrīz puse Latgales iedzīvotāju, kuri interesējas par sabiedriskajiem notikumiem Latvijā, vēlētos, lai sabiedriskajos medijos Latvijā būtu raidījumi latgaliešu valodā. 37% aptaujāto Latgales iedzīvotāju uzskata, ka pārraides latgaliešu valodā būtu jāpiedāvā sabiedriskajai televīzijai, bet 45% domā, ka šādām pārraidēm jābūt sabiedriskajā radio, liecina uzņēmuma "Factum" pētījuma rezultāti.

NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants norāda: "Pētījums parāda, ka sabiedriskajiem medijiem ir jāpievērš uzmanība tam, lai televīzijā, radio un internetā būtu raidījumi latgaliešu valodā. Latgaliešu valoda ir latviešu un Latvijas kultūras telpas sastāvdaļa, kura ir atbilstoši jāatspoguļo sabiedriskajos medijos."

Pētījums liecina, ka vidēji 80% Latgales iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas Televīzija (LTV) pietiekami informē par Latvijas reģionu aktualitātēm, bet vairākums (robežās no 42% līdz 98%) pauž viedokli, ka Latvijas Radio (LR) programmās reģionu aktualitātes būtu jāatspoguļo vairāk un plašāk. Aptuveni puse aptaujāto norādījuši, ka informācijas iegūšanai regulāri izmanto arī vietējos un reģionālos Latgales medijus.

Latvijā

Mūsdienu digitālajā laikmetā krāpnieki kļūst arvien aktīvāki un veidi, kā tie darbojas arvien "radošāki" - sākot no krāpnieciskiem telefonzvaniem līdz pat cilvēka identitātes zādzībām. Kādi šobrīd ir TOP 3 izplatītākie veidi kā iedzīvotājiem izkrāpj naudu, un kā pasargāt sevi, lai nekļūtu par vienu no upuriem, dalās Luminor bankas krāpšanas novēršanas eksperte Marija Celma.

Svarīgākais