Svētdien daudzviet gaidāms neliels lietus, stiprāk līs valsts austrumos

Svētdien no dienvidiem nākoši lietus mākoņi sasniegs Latvijas austrumu daļu, vietām līs stipri, savukārt Kurzemē no rietumiem atnāks neliels lietus.

Naktī uz svētdienu debesis skaidrosies, nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs lēns vējš, piekrastē - mērens dienvidrietumu, dienvidu vējš. Gaisa temperatūra pazemināsies līdz +4..+9 grādiem.

Svētdien gaidāms pārsvarā mākoņains laiks. Daudzviet uzlīs, valsts austrumu daļā vietām līs stipri. Pūtīs dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas brāzmās pastiprināsies līdz 9-14 metriem sekundē, bet Latgalē saglabāsies lēns vējš.

Mākoņu dēļ gaisa temperatūra būs salīdzinoši zema - gaiss iesils vien līdz +12..+17 grādiem, dažviet Zemgalē līdz +19 grādiem.

Rīgā naktī debesis skaidrosies, bet no rīta un dienā būs daudz mākoņu, iespējams arī neliels, īslaicīgs lietus. Naktī gaidāms lēns vējš un gaiss atdzisīs līdz +7 grādiem, piepilsētā līdz +5 grādiem. Svētdien dienvidu vēja ātrums brāzmās galvaspilsētā sasniegs 11 metru sekundē un gaisa temperatūra nebūs augstāka par +18 grādiem.

Latvijā

Vasara ir īsts izaicinājums tehnoloģijām, īpaši viedierīcēm, jo gada siltajā sezonā aktīvāk pavadām laiku ārā, kas palielina risku nomest tālruni uz zemes, saskrāpēt to, iemest ūdenī vai pat pārkarsēt. Piemēram, samircis viedtelefons ir viena no biežāk sastopamajām problēmām vasaras periodā, ar ko saskaras iedzīvotāji. Kas jāņem vērā, lai uzturētu savu viedierīci darba kārtībā visā vasaras garumā, stāsta IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” Tehniskā atbalsta komandas vadītājs Raivis Ezergailis.

Svarīgākais