Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai 2011.gada maijā uzsāktā kriminālprocesa materiālus, rosinot saukt pie kriminālatbildības Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) inspektoru saistībā ar Jelgavas cietuma amatpersonas kukuļošanu.
Kriminālprocesa materiāli liecina, ka IeVP drošības daļas vecākais inspektors piedāvāja un nodeva 160 latu kukuli Jelgavas cietuma amatpersonai par darbību veikšanu kāda apcietinātā interesēs, proti, cietuma administratīvās komisijas sēdē tai bija jāatbalsta lēmums par notiesātā pirmstermiņa atbrīvošanu.
Lai atklātu kukuļdošanas faktu un iegūtu pierādījumus, KNAB veica operatīvās un izmeklēšanas darbības, sadarbojoties ar IeVP un Jelgavas cietuma administrāciju.
Sākotnēji kriminālprocesa ietvaros par aizdomās turēto kukuļdošanā tika atzīta IeVP amatpersona, bet, veicot turpmākās izmeklēšanas darbības un iegūstot jaunus pierādījumus, tika noskaidrots patiesais kukuļdevējs – kāda privātpersona.
Uzskatot, ka iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, KNAB izmeklētājs IeVP drošības daļas vecāko inspektoru atzinis par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma (KL) 322.panta otrās daļas par starpniecību kukuļošanā, ko izdarījusi valsts amatpersona, bet privātpersonu – pēc KL 323.panta par kukuļdošanu.
Tāpat pirmstiesas izmeklēšanā papildus tika gūti pierādījumi, lai IeVP amatpersonu atzītu par aizdomās turēto pēc KL 219.panta otrās daļas par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā. Aizpildot valsts amatpersonas deklarāciju par 2010.gadu, IeVP inspektors nebija sniedzis patiesas ziņas par veiktajiem darījumiem.
Aizdomās turētajai IeVP amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – policijas uzraudzība, aizliegums izbraukt no valsts un tuvoties noteiktām personām, kā arī aizliegums pildīt amata pienākumus Ieslodzījuma vietu pārvaldē un tās struktūrvienībās.