Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Izmeklēšanas nodaļas vadītājas, vienas no līdz šim reālākajām pretendentēm uz biroja priekšnieka amatu Lienītes Šikores dzīvesbiedrs tūrisma uzņēmējs Andrejs Kondrāts deviņdesmitajos gados apkrāpis klientus un darījumu partnerus, paliekot parādā desmitiem kreditoru un tiekot arī pie krimināllietas par krāpšanu, ziņo portāls Pietiek.com.
Arī tagad, kā rāda tiesas spriedumi un apkrāpto cilvēku sūdzības, faktiski turpina deviņdesmitajos gados iesākto, taču ir būtiska atšķirība – jau vairākus gadus viņš saucas Andrejs Šikors, jo pēc laulībām pārgājis sievas uzvārdā. Kā portālam Pietiek.com apgalvojuši apkrāptie cilvēki, tieši uz dzīvesbiedres darbu KNAB Šikors atsaucies, noraidot viņu prasības pēc nopelnītā darba atalgojuma. Savukārt ne KNAB, ne pati Šikore uz jautājumiem par šo tēmu pagaidām neatbild.
1997. gadā, rakstot par uzņēmēja Andreja Kondrāta metodēm, mediji minēja, ka bijušais uzņēmuma Ex Voto prezidents un tūrisma aģentūras Latvijas brīvdienas direktors vairāk nekā diviem desmitiem kreditoru parādā palicis aptuveni 600 tūkstošus latu, piekrāpis gan kādu putnu audzētavu, gan tūristu grupu, kas samaksājusi par nenotikušu braucienu. Tāpat mediji ziņoja gan par krimināllietu, kas par krāpšanu ierosināta pēc kādas privātpersonas iesnieguma, gan par kreditoru lēmumu iesniegt prasību par krimināllietas ierosināšanu pret Kondrātu par firmas Ex Voto ļaunprātīgu novešanu līdz bankrotam. Pēc tam Kondrāts vēl pāris reizes mēģināja kandidēt vēlēšanās, pēc kā viņa vārds no publiskajiem reģistriem pazuda.
Iemesls, kāpēc Kondrāta vārds vairs nav bijis atrodams, ir – 2005. gadā viņš apprecējies ar Lienīti Šikori, kas šajā laikā KNAB no izziņas izdarītājas bija kļuvusi par izmeklētāju, un pieņēmis sievas uzvārdu, kļūstot par Andreju Šikoru. 2008. gadā, kad Šikore tika iecelta par KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāju, Andrejam Šikoram, kā rāda Lursoft datu bāze, jau piederēja kapitāldaļas veselos trīs uzņēmumos – SIA Andreja Kondrāta būvniecības birojs, SIA Baltic Building Media Group un SIA Tipveidaprojekti. Savukārt divās no šīm trim firmām to darbinieki ir ilgstoši tiesājušies, lai atgūtu jau pirms vairākiem gadiem nesaņemto atalgojumu, prāvās uzvarējuši, taču pie atalgojuma tā arī nav tikuši, jo uzņēmumi šai laikā izputējuši.
Apkrāptie darbinieki iesnieguši tiesā vairākas prasības, tomēr pat tad Šikors mēģinājis tiesai apgalvot, ka šīs prasības esot nepamatotas, jo viss atalgojums esot izmaksāts. Taču tiesa konstatējusi, ka šie apgalvojumi, kas turklāt iesniegti rakstveidā, ir bijuši melīgi. Šikors, kā rāda spriedums, arī tiesai mēģinājis melīgi apgalvot, ka visu pienākošos atalgojumu darbiniekiem viņa uzņēmums esot samaksājis.
Par to, ka Šikore patiešām piedalījusies vismaz dažos vīra uzņēmējdarbības pasākumos, liecina fakts, ka viņa, kā apliecina Šikora bijušie darbinieki, jau vairākus gadus būdama KNAB darbiniece, darba laikā ir piedalījusies atsevišķās vīra firmu darba sapulcēs. Pagaidām Pietiek rīcībā nav ziņu par to, kā vēl izpaudusies Šikores līdzdalība vīra uzņēmējdarbībā.