Tukumniecei kā pirmajai piešķirts bezdarbnieku mobilitātes pabalsts

© f64

Kāda kundze no Tukuma kļuvusi par pirmo personu Latvijā, kurai Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piešķīrusi jauno bezdarbnieku mobilitātes pabalstu, šorīt Latvijas Radio pastāstīja NVA vadītāja Inese Kalvāne.

Tukumniece bijusi pirmā, kas NVA pieteikusies šī pabalsta saņemšanai, un viņas pieteikums kļuvis par pirmo apmierināto. NVA Tukuma iedzīvotājai kompensēs izdevumus par degvielu nokļūšanai darba vietā.

Pēc Kalvānes stāstītā, pašlaik interesi par jaunajiem pabalstiem nevarot vērtēt nedz kā lielu, nedz kā mazu - cilvēki vēršas NVA un vēlas iegūt informāciju, kas var pretendēt uz šo atbalstu un kas jādara tā saņemšanai.

Kā ziņots, no 19.marta NVA sāka īstenot atbalsta pasākumu "Darbs Latvijā", nodrošinot saviem klientiem finansiālu atlīdzību transporta un īres izdevumu segšanai pirmos četrus darba mēnešus. Šim pabalstam var pieteikties tie bezdarbnieki, kas vismaz sešus mēnešus bijuši reģistrēti NVA. Arī potenciālajai darbavietai ir jābūt reģistrētai NVA.

Reģionālās mobilitātes atbalsta pasākums paredzēts darba vietās Latvijas teritorijā, lai galvenokārt veicinātu darba spēka mobilitāti reģionos ārpus Rīgas, izņemot, ja galvaspilsētā darba devējs piedāvās vienlaikus sākt darba tiesiskās attiecības ar vismaz 25 NVA reģistrētiem bezdarbniekiem.

Pabalsts būs pieejams četrus mēnešus, un tā maksimālā summa nevarēs pārsniegt 280 latus. Pabalsta izmaksas gaitā būs iespējamas variācijas atkarībā no konkrētā cilvēka vajadzībām un attaisnojuma dokumentiem, piemēram, ja bezdarbnieks saņems pirmo avansu 100 latu apmērā, tad pārējos trīs mēnešus viņam izmaksās ne vairāk kā 60 latus. Maksimālais pabalsta izmaksas termiņš būs četri mēneši, jo iecerēts, ka šajā laikā darba vieta kļuvusi par pastāvīgu.

Šogad programmā "Darbs Latvijā" paredzēts kopumā 98 000 latu finansējums, kas ļaus atbalstīt vismaz 350 bezdarbniekus. Šogad programma tiks īstenota pilotprojekta veidā, proti, programmas gaitā tiks analizēts, vai programma ir piemērota bezdarbnieku vajadzībām, vai paredzētās atbalsta summas ir adekvātas un vai programmā nebūtu nepieciešamas vēl kādas citas izmaiņas.

Latvijā

Šī Saeima jau divreiz noraidījusi priekšlikumus par iespēju piemērot naudas sodu līdz desmit eiro par ātruma pārsniegšanu līdz desmit kilometriem stundā. Novembra vidū Ceļu satiksmes drošības padomē Satiksmes ministrija pauda apņēmību atkārtoti virzīt priekšlikumus, lai panāktu nulles toleranci pret ātruma pārkāpšanu – līdzīgi kā tas ir gan Igaunijā, gan daudzās citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, kur šobrīd bojāgājušo uz ceļiem ir daudz mazāk nekā Latvijā, ziņo LTV raidījums “de facto”. Saeimas deputāti gan ir gatavi ātri un neminstinoties izlemt, ka uz auto numurzīmēm jābūt ģerbonim, taču tā nenotiek, ja vajadzīgi nepopulāri lēmumi, kas var pasargāt ceļu satiksmes dalībnieku dzīvības.

Svarīgākais