Šogad piecos mēnešos policija aizturējusi tikpat daudz šoferu-kukuļdevēju, cik pērn visā gadā

Šogad piecos mēnešos Valsts policija (VP) aizturējusi gandrīz tikpat daudz šoferu-kukuļdevēju, cik pērn visa gada garumā, aģentūru LETA informēja VP preses pārstāve Lita Juberte.

Šogad līdz 30.maijam ceļu satiksmē fiksēti 43 kukuļdošanas gadījumi, savukārt pērn visa gada garumā - tikai par vienu gadījumu vairāk.

Tikmēr kukuļņemšanas gadījumu skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad ir ievērojami mazinājies. No 2012.gada 1.janvāra līdz šodienai kukuļņemšana ceļu satiksmē konstatēta tikai vienā gadījumā, kurā bija iesaistīti divi policisti, turpretim pērn visa gada garumā tika fiksēti desmit tādi gadījumi.

Kā atzīst VP, agrāk lielāka uzmanība tika pievērsta tieši kukuļu ņēmējiem, taču, izanalizējot koruptīvos riskus un citus apstākļus, patlaban pastiprināti tiek ķerti arī kukuļdevēji.

"Cīņa ar kukuļdevējiem un kukuļņēmējiem ir viens no efektīvākajiem veidiem arī cīņai ar korupciju policijā, valstī, un sabiedrībā kopumā. Ceļu satiksme ir tā joma, kurā cilvēks ar policijas darbinieku sastopas visbiežāk, līdz ar to potenciāli augstāks arī korupcijas riska līmenis, tāpēc korupcijas izskaušana ceļu satiksmē ir viena no VP prioritātēm," skaidroja Juberte.

VP atgādina, ka pagājušā gada nogalē valstī sāka darboties fotoradari, kuriem ir būtiska loma korupcijas risku mazināšanā, jo tiek izslēgts cilvēciskais faktors.

Par kukuļa došanu un kukuļa ņemšanu iestājas kriminālatbildība. Likumā par šādām noziedzīgām darbībām ir paredzēti bargi sodi, tostarp arī reāla brīvības atņemšana, tātad kukuļa ņēmējiem un devējiem var nākties iet cietumā.

Svarīgākais