Valdība otrdien atbalstīja Latvijas Kultūras koledžas (LKK) reorganizāciju, to nododot Latvijas Kultūras akadēmijai (LKA).
Kultūras ministrija (KM) informējusi, ka reorganizācijas mērķis ir uzlabot izglītības kvalitāti, novērst programmu pārklāšanos, koncentrēt akadēmiskos un finanšu resursus, efektīvāk izmantot resursus studiju programmu attīstībā un pēctecības nodrošināšanā kultūras jomā. Paredzēts efektīvāk plānot studiju programmas.
Reorganizāciju paredzēts veikt līdz šā gada 31.decembrim, tad sekos divus gadus ilgs pārejas periods, lai tie studējošie, kuri mācības koledžā sāka šogad, varētu iegūt izglītību ar tiem pašiem nosacījumiem, otrdien pastāstīja KM valsts sekretāres vietnieks Uldis Lielpēters.
Darba grupā, kuras sastāvā darbojās KM pārstāvji, augstskolu un LKK Studentu pašpārvaldes vadītāji, atzīts, ka pēc reorganizācijas būs saglabāta LKK neatkarība, taču vienlaikus sasniegts reformas mērķis – uzlabot studiju kvalitāti un veidot ciešāku sadarbību augstākās izglītības jomā. Lai reforma notiktu pārdomāti un nesasteigti, paredzēts slēgt trīspusēju sadarbības līgumu starp KM, LKK un LKA, nosakot divu gadu pārejas periodu, informēja KM.
Pēc reorganizācijas koledža turpinās pastāvēt kā Latvijas Kultūras akadēmijas koledža (aģentūra) un turpinās īstenot tās akreditētās studiju programmas.
Šā gada budžetā LKA valsts dotācija paredzēta 758 683 lati, Latvijas Kultūras koledžai – 525 698 lati, tostarp pašu ieņēmumi – 250 000 latu un dotācija no vispārējiem ieņēmumiem – 275 698 lati.
Valsts budžeta finansējumu Latvijas Kultūras koledžai reorganizācijas dēļ nav plānots samazināt.
Kultūras ministrijai līdz 23.septembrim jāizveido koledžas reorganizācijas komisija, iekļaujot tajā koledžas, Kultūras ministrijas un Latvijas Kultūras akadēmijas pārstāvjus. KM līdz 1.novembrim valdībā jāiesniedz ar koledžas reorganizāciju saistītie tiesību aktu projekti.
Jau vēstīts, ka Kultūras ministrija martā nolēma veidot darba grupu, lai izvērtētu labākos risinājumus augstākās kultūrizglītības jomā un koordinētu savstarpējās studiju programmas, tostarp analizētu Latvijas Kultūras koledžas iespējamo iekļaušanu Latvijas Kultūras akadēmijā.
Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte toreiz norādīja, ka Kultūras koledžas iespējamā reorganizācija, kad par tās dibinātāju juridiski KM vietā kļūst Latvijas Kultūras akadēmija, varētu radīt iespēju plašāk salāgot studiju programmas starp LKK un LKA. Tas varētu nodrošināt LKK absolventiem plašākas iespējas turpināt studijas LKA, vienlaicīgi saglabājot LKK piedāvāto iespēju apgūt profesionālās studiju programmas un iegūt kvalifikāciju pēc koledžas absolvēšanas.
Lai protestētu pret LKK reorganizāciju, tās koledžas studenti plkst.14 protestēs iepretī valdības namam. Studējošie uzskata, ka šis lēmums ir sasteigts un nepārdomāts.