Kā Latvijas iedzīvotāji vērtē veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību?

© Dmitrijs Suļžics/MN

Kā Latvijas iedzīvotāji vērtē veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, skaidroja TV3 raidījums "900 sekundes".

Vairāk nekā puse (55%) Latvijas iedzīvotāju no 18 līdz 65 gadiem ir norādījuši, ka pēdējā gada laikā ir pieteikušies uz kādu valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu, piemēram, ārsta konsultāciju, izmeklējumu u.c.

Aptuveni puse (48%) aptaujāto iedzīvotāju, kuri pēdējā gada laikā ir pieteikušies uz kādu valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu, ir norādījuši, ka ir apmierināti ar valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību pēdējā gada laikā (16% - apmierināti; 32% - drīzāk apmierināti).

Līdzīgs aptaujāto iedzīvotāju īpatsvars (48%) ir norādījuši, ka nav apmierināti ar valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību pēdējā gada laikā (21% - drīzāk neapmierināti; 27% - neapmierināti).

4% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Latvijā

Plānots pārdalīt 30 miljonus eiro, lai turpmākos trīs gadus varētu līdzšinējā apjomā nodrošināt pārtikas atbalstu un pamata materiālo palīdzību trūcīgajiem un krīzes situācijā nonākušiem Ukrainas iedzīvotajiem, paredz valdības otrdien atbalstītās izmaiņas Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) programmas materiālās nenodrošinātības mazināšanai 2021.-2027.gadam īstenošanas noteikumos.