Kādā Vecrīgas "džentlmeņu klubā" plaukst un zeļ sutenerisms

© unsplash.com

Šā gada septembrī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvalde, aizturot organizētu noziedzīgu grupu, Rīgā pārtrauca kāda striptīzkluba darbību. Tur ilgstoši bija plaucis sutenerisms. Par šo noziegumu aizdomās tiek turētas piecas personas, četrām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 4. nodaļas rīcībā bija nonākusi informācija par Vecrīgā bāzētu "džentlmeņu klubu" jeb striptīzklubu, kurā tiek sniegti prostitūcijas pakalpojumi.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka prostitūtu darbu organizējusi suteneru grupa četru personu sastāvā, starp kuriem ir arī uzņēmuma faktiskie īpašnieki.

Šā gada 24.septembrī Valsts policijas amatpersonas aizdomās par sutenerismu grupā aizturēja 1978. un 1973.gadā dzimušus vīriešus un 1977.gadā un 1984.gadā dzimušas sievietes. Tāpat vēl kāda 1997.gadā dzimusi sieviete tika atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas.

Policijas iegūtā informācija liecina, ka personas klientus meklēja ārvalstu tūristu vidu, tostarp uz ielas dalot skrejlapas, tādējādi mudinot nākt uz klubu. Klubā bija stingra apmeklētāju pārbaude jeb "face control".

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 165. panta trešās daļas un pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas - par tādas personas izmantošanu iedzīvošanās nolūkā, kura nodarbojas ar prostitūciju, ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Par sutenerismu, ja to izdarījusi organizēta grupa, likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem. Savukārt par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai organizētā grupā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Četrām aizdomās turētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt vienai - ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Latvijā

Pie Ķīšezera veidos infrastruktūru glābšanas apmācībām un Iekšējās drošības akadēmijas attīstībai, un plānots, ka konkrētais ezera posms vairs nebūs publiski pieejams, liecina valdības otrdien pieņemtais lēmums.

Svarīgākais