Jelgavas novada domnieks Razživins panāk izlīgumu un atbrīvojas no kriminālatbildības

© Ģirts Ozoliņš / F64

Pirmdien Zemgales rajona tiesā pēc izlīguma noslēgšanas izbeigts kriminālprocess pret Jelgavas novada domnieku Juri Razživinu (LZS), aģentūru LETA informēja tiesā.

Tiesas pārstāve Sanita Skulme skaidro, ka krimināllietā pieņemts lēmums par atbrīvošanu no kriminālatbildības un kriminālprocesa izbeigšanu, pamatojoties uz Kriminālprocesa likumu. Šāds lēmums pieņemts, jo starp cietušo un apsūdzēto noslēgts izlīgums.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar apsūdzību, domnieks 2023.gada 14.novembrī kādā Jelgavas novada izglītības iestādē konflikta laikā dusmu uzplūdā tīši pagrūda cietušo. Rezultātā cietušais nokrita uz grīdas, savukārt apsūdzētais turpinājis savas noziedzīgās darbības un ar ķermeni uzkritis virsū cietušajam un ar dūri tīši iesitis viņam pa seju.

Prokuratūrā skaidro, ka apsūdzētā prettiesisko darbību rezultātā cietušajam tika nodarīti miesas bojājumi, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi vidēji smagiem miesas bojājumiem un kas bijuši par pamatu ilgstošiem veselības traucējumiem.

Par šādu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar probācijas uzraudzību, ar sabiedrisko darbu vai ar naudas sodu.

Razživins aģentūrai LETA sīkāk notikušo nekomentēja, taču sacīja, ka konflikts ir saistīts ar personīgajiem apstākļiem ģimenē un dzīvesbiedri. Cietušais vīrietis neesot Jelgavas novada iedzīvotājs.

Tas nav saistīts ar kaut kādu manis kā deputāta visatļautību. Nekas arī netika slēpts un tika paziņots tiesībsargājošajām iestādēm," apgalvoja deputāts.

Viņš uzskata, ka tiesāšanas dēļ deputāta mandāts viņam nav jānoliek, jo krimināllieta nav saistīta ar politisko darbību.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.