Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā

Noslēdzas trīs gadus ilgusī tiesvedība starp Valsts Kontroli un Līgu Krapāni

© Dmitrijs Suļžics / F64

Valsts kontrolieris (VK) Edgars Korčagins un bijusī VK darbiniece, iepriekšējā parlamenta sasaukuma deputāte Līga Krapāne (LPV) noslēguši administratīvo līgumu, tā vienojoties izbeigt 2021.gada rudenī sākto tiesvedību saistībā ar viņas darba zaudēšanu.

Patlaban lieta bija pieņemta izskatīšanai kasācijas instancē - Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā, aģentūru LETA informēja VK.

Krapānes rosinātā tiesvedība pret VK, kurā pieteicēju pārstāv zvērināta advokāte Viktorija Jarkina-Toča, ilgst jau trešo gadu.

Ar šo puses vienojušās noslēgt izlīgumu un izbeigt tiesas procesu šajā administratīvajā lietā, vienlaikus novēršot nesamērīgu izdevumu ieguldīšanu strīda risināšanā, tai skaitā valsts administratīvo resursu izlietojumu un ar tiesvedību saistītus izdevumus, aģentūrai LETA norādīja VK.

Iestādes vadība pateikusies Krapānei par darbu VK. Savukārt Krapāne izteikusi pateicību Korčaginam par panāktās vienošanās rezultātu, kā arī VK darbiniekiem par profesionālu sadarbību.

Jau ziņots, ka Krapāne tiesā centās panākt divu rājienu atcelšanu, morālā kaitējuma atlīdzību 5000 eiro apmērā un pienākumu VK publiski atvainoties viņai.

2022.gadā Krapāne iesniedza apelācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru noraidīta viņas prasība pret bijušo darba vietu saistībā ar viņas darba zaudēšanu. Arī apgabaltiesas lēmums bija viņai nelabvēlīgs.

VK vadība Krapānei izteica rājienu par to, ka viņa ir bijusi to 150 personu vidū, kas parakstīja vēstuli valsts augstākajām amatpersonām par vispārīgas informācijas nesniegšanu Covid-19 vakcinācijas jautājumos.

Krapāne pauda uzskatu, ka viņa vēstuli ir parakstījusi kā privātpersona, norādot, ka viņai ir tiesības uz vārda brīvību.