Parasportists Oliņš pēc dalības kalnu slēpošanas nometnē Austrijā gatavs turpināt pilnveidot prasmes

© Ģirts Ozoliņš/MN

Latvijas parasportists Mārtiņš Oliņš, kurš decembrī ar treneri Kristīnu Ceru piedalījās Starptautiskās Slēpošanas un snovborda federācijas (FIS) rīkotajā kalnu slēpošanas nometnē Austrijā, gatavs turpināt pilnveidot savas prasmes, sociālās tīklošanās vietnē "Facebook" raksta Oliņš.

Šī gada novembrī Latvija no FIS saņēma ielūgumu piedalīties kalnu slēpošanas nometnē parasportistiem un viņu trenerim. Nometne no 9. līdz 14.decembrim norisinājās Kaunertālē, Austrijā, un tajā piedalījās arī paralimpisko spēļu medaļnieki.

"Šī bija fantastiska iespēja piedalīties šādā nometnē un apmainīties ar kontaktiem, pieredzi un zināšanām par šo paralimpisko sporta veidu," raksta Oliņš.

Latvijas pārstāvji arī apzinājuši iespējas pievienoties nometnēm citās valstīs. "Jādodas uz lielajiem kalniem, jākrāj kilometri un, kas zina, varbūt izdosies noslēpot kādās no FIS sacensībām. Tikmēr tepat Latvijā turpināšu stiprināt savas slēpošanas prasmes, pievienojoties trenerei Kristīnei kopīgajos treniņos. Labprāt padalītos ar zināšanām ar kādu citu entuziastu, kurš ir gatavs nodarboties ar kalnu slēpošanu, jo iespējas attīstīties ir. Nenoliegšu, ka viss atkarīgs arī no finansiālajām iespējām," raksta Oliņš.

Lai varētu piereģistrēties kā paralimpiskais sportists kalnu slēpošanas disciplīnās, Oliņam vispirms Latvijā bija jāiziet medicīniskā komisija Sporta Laboratorijā pie sporta klasifikācijas ārstes Sandras Rozenštokas. Tā kā no pērnā gada ziemas slēpošanas sporta veidus no Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) ir pārņēmusi FIS, procesā iesaistījās arī Latvijas Slēpošanas federācija (LSF).

Dalību nometnē pilnībā apmaksāja FIS, savukārt ceļa izdevumi tika segti no Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) budžeta.

Šāda līdzīga nometne tieši treneriem jau notika šā gada aprīlī Francijā, kur Cera apguva parasporta treneres iemaņas. Oliņš ar kalnu slēpošanu nodarbojas kopš 2019.gada marta, pamatus šajā parasporta veidā iegūstot Norvēģijas kalnos "CampSpinal" nometnē.

Latvijā

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina ikvienu dalīties ar saviem unikālajiem pieredzes stāstiem par Latvijas mežiem, sēņošanu un ogošanu, iesaistoties projektā "Savvaļas stāsti." Šī iniciatīva veltīta Latvijas dabas, kultūras un identitātes mantojuma dokumentēšanai un saglabāšanai, informē RSU.

Svarīgākais