Vitenbergs: Jāmeklē iespējas "Rail Baltica" dzelzceļa līniju savienot ar ostām

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Ir jāmeklē iespējas, kā varētu veidot dzelzceļa projekta "Rail Baltica" savienojumu ar ostām, intervijā aģentūrai LETA teica satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Viņš norādīja, ka "Rail Baltica" ir gan liels izaicinājums, gan liela iespēja Latvijas kravu un pasažieru pārvadājumiem, taču, lai tas strādātu un Latvijas tautsaimniecība būtu ieguvēja, ir nepieciešami savienojumi. Vitenbergs skaidroja, ka tas ir Salaspils intermodālais kravu terminālis, kurā no visas valsts teritorijas varētu gan vest, gan saņemt preces no "Rail Baltica".

"Ir jābūt savienojumam arī ar Rīgas ostu. Šobrīd uz Eiropas Savienības (ES) fondiem ir attiecināmas tās izmaksas, kas ir saistītas ar pašu "Rail Baltica" trasi. Taču nav vienošanās, ka varētu finansēt savienojumus ar infrastruktūras objektiem. Tas ir mūsu uzdevums meklēt iespējas - vai tā būtu publiskā un privātā partnerība vai kaut kas cits -, kā mēs varētu veidot savienojumus ar ostām," stāstīja Vitenbergs, piebilstot, ka no pašlaik pieejamā finansējuma tas nav iespējams, bet "mēs bez šiem savienojumiem nevaram".

Satiksmes ministrs skaidroja, ka pēc "Rail Baltica" trases pabeigšanas varētu sākties otrā kārta un varētu skatīties arī uz ES līdzekļiem.

"Problēma savukārt ir tā, ka tas varētu būt pēc salīdzinoši ilga laika termiņa. Mēs būtu ieguvēji, ja tas būtu uzreiz, un mēs nekavējoties varētu izmantot visu potenciālu, ko var sniegt šāda līnija," uzsvēra Vitenbergs.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais