Satraucoša tendence: piektdaļa Latvijas iedzīvotāju apsver iespēju doties peļņā uz ārzemēm

© f64.lv, Vladislavs Proškins

Netiekot galā ar pieaugošajiem ikmēneša maksājumiem un citiem tēriņiem, katrs piektais jeb 21% Latvijas iedzīvotāju apsvērtu iespēju doties peļņā uz ārzemēm, liecina alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēja “VIASMS.lv” aptaujas dati. Visbiežāk darbu ārzemēs kā risinājumu finansiālās situācijas stabilizēšanai redz vīrieši vecumā no 18 – 29 gadiem no Rīgas un Kurzemes reģiona.

Tikmēr 60% respondentu atzina, ka, neskatoties uz finansiālām problēmām, neplāno doties peļņā uz ārzemēm. Visbiežāk šādu viedokli pauž vecāka gadagājuma cilvēki vecumā no 64 līdz 74 gadiem.

Savukārt 19% aptaujāto nav domājuši, kā risinās iespējamās naudas grūtības, izjūtot finanšu trūkumu ikdienas vajadzību segšanai.

“Aptaujas dati ieskicē satraucošu tendenci, jo parāda iedzīvotāju raizes un nedrošību par saviem ienākumiem un finansiālo situāciju. Pieaugošais dzīves sadārdzinājums ietekmē ikvienu, tomēr daļai cilvēku inflācijas rādītais spiediens var būt izšķirošs, pieņemot lēmumu par došanos peļņā uz ārzemēm. Turklāt esošo situāciju vēl drūmākos toņos iezīmē aptaujas rezultāti par iedzīvotāju ienākumiem - 58% iedzīvotāju neredz ienākumu pieaugumu tuvākajā laikā, savukārt 5% paredz, ka viņu ienākumi tuvākajā laikā varētu pat samazināsies, līdz ar to pastāv augstāks risks iedzīvotāju emigrācijai no Latvijas peļņas nolūkos,” stāsta Mārtiņš Magdeburgers, “VIASMS.lv” vadītājs.

Vienlaikus viņš papildina, ka 16% respondentu raugās cerīgi uz ienākumu palielināšanos tuvākajos mēnešos un par algas pieaugumu ir pārliecināti 7% aptaujāto. Savukārt 14% aptaujāto nezina vai viņu ienākumi varētu pieaugt vai samazināties.

“Īslaicīgas finanšu grūtības ir pārvaramas un tam nevajadzētu būt par pamata iemeslu, lai dotos peļņā uz ārzemēm. Jā, tas prasa rūpīgāku finanšu plānošanu, iespējams, atsakoties no dažādiem pirkumiem vai izklaidēm, kas nav primāri nepieciešamas,” papildina M. Magdeburgers.

Svarīgākais