Līdz pirmdienai praktisku atbalstu Ukrainai piedāvājuši 654 Latvijas uzņēmumi, aģentūru informēja Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.
Patlaban 84 uzņēmumi no visas Latvijas pauduši gatavību ziedot dažādas pirmās nepieciešamības preces, ilgāk uzglabājamas pārtikas preces, higiēnas un medicīnas preces, apģērbu, degvielu, autoķīmijas preces, arī autotransportu un sakaru un saziņas līdzekļus, kā arī bez atlīdzības izmitināt Ukrainas iedzīvotāju ģimenes, kas bijušas spiestas izbraukt no savas valsts pastāvošo draudu dēļ.
Arī starptautiskai saldējuma izstrādātājs un izplatītājs - “Food Union” grupa - pauž atbalstu Ukrainas tautai pēc Krievijas armijas iebrukuma viņu zemē. Uzņēmuma grupa ziedo pārtikas produktus, veic finansiālu atbalstu, kā arī ir gatava uzņemt Ukrainas bēgļus darbā savās Latvijas un Igaunijas ražotnēs. Grupa ir pārtraukusi saldējuma eksportu uz Krieviju un iepirkumus.
“Jo īpaši pārdzīvojam kopā ar mūsu ukraiņu kolēģiem un īpašniekiem, kuriem jānoraugās uz šīm netaisnībām Ukrainā caur medijiem, kur viņu ģimenes locekļi un radi šobrīd atrodas karadarbības skartajās vietās. Mēs ticam, ka jebkāds atbalsts šobrīd ir vērtīgs, tādēļ ziedojam gan finansiālos līdzekļus, gan produktus Ukrainas tautai, gan piedāvājam darbu tiem, kuri pametuši savas mājas un meklēs patvērumu Baltijas valstīs,” tā komentē Artūrs Čirjevskis, “Food Union” grupas vadītājs Eiropā.
Tāpat šobrīd 312 tūristu mītnes visā Latvijā paudušas gatavību uzņemt ap 8000 cilvēkus no Ukrainas. Visvairāk palīdzību piedāvājušas tūristu mītnes Rīgas pilsētā, Tukuma novadā, Madonas novadā, Liepājā un Dienvidkurzemes novadā, kā arī Siguldas un Ventspils novados. Tūristu mītnes bēgļu izmitināšanai var piedāvāt dažāda lieluma dzīvojamās platības, sākot no vienas gultas vietas istabām līdz četru un vairāk gultasvietu numuriem.
Savukārt 258 Latvijas uzņēmumi iesnieguši informāciju par vairāk kā 1300 vakancēm, kuras varētu piedāvāt Ukrainas iedzīvotājiem. Uzņēmumi piedāvā plašu spektra brīvās darba vietas - mežstrādnieki, sabiedriskās ēdināšanas darbinieki, izglītības iestāžu darbinieki, dažādi būvniecības specialisti, šuvējas, lauksaimniecības sektora darbinieki, kokapstrādes speciālisti, kā arī mehāniķi, metinātāji, autoatslēdznieki.
EM aicina uzņēmējus, kas gatavi ziedot preces vai bez atlīdzības uzņemt bēgļus, reģistrēties, sekojot saitei "ej.uz/Ukrainai". Šo informāciju apkopos EM.
Savukārt uzņēmumi, kas gatavi nodarbināt bēgļus, aicināti reģistrēties, sekojot saitei "ej.uz/vakancescilvekiemnoukrainas". Šo informāciju apkopo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.
Pašvaldības un iedzīvotāji, kas ir gatavi bez atlīdzības uzņemt bēgļus, var reģistrēties, sekojot saitei "ej.uz/atbalstscilvekiemnoukrainas". Šo informāciju apkopo biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem".