Kariņš: Līdz pūļa imunitātes iegūšanai sabiedrībai ir jāsadzīvo ar dažāda veida neērtībām

© AFP/Scanpix/Leta

Līdz pūļa imunitātes iegūšanai sabiedrībai ir jāsadzīvo ar dažāda veida neērtībām, piektdien pēc valdības sēdes preses konferencē uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Informējot par arkārtējās situācijas laikā ieviestajiem ierobežojumiem, premjers pauda sapratni, ka sabiedrība ir nogurusi un visi vēlamies atgriezties normālā dzīvē.

"Tomēr visiem ir jāsaprot, ka slimība neskatās uz mūsu nogurumu. Mūsu nogurums ļauj slimībai izplatīties. Mums ir jāturpina ierobežot kontaktus, nesatikties ar savējiem, jo savējie var būt visbīstamākie," uzsvēra Ministru prezidents.

Viņš aicināja sabiedrību turpināt ievērot distanci, regulāri mazgāt rokas un valkāt sejas maskas.

"Izturēsim šo laiku visi kopā. Vakcinēšanās plāns iet uz priekšu, šomēnes mums nāks drusku lielākas vakcīnu kravas. Virzīsimies uz pūļa imunitāti, bet līdz tam ir jāsadzīvo ar dažāda veida neērtībām," pauda Kariņš.

Jau ziņots, ka ar Covid-19 izplatības mazināšanu izsludinātā ārkārtējā situācija tiks pagarināta līdz 6.aprīlim, bet par komandantstundas turpināšanu valdība vēl diskutēs, piektdien lēmusi valdība.

Kopš 2020.gada 9.novembra valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija ar mērķi mazināt Covid-19 izplatību. Piektdien valdība lēma pagarināt ārkārtējo situāciju arī pēc 7.februāra, proti, līdz 6.aprīlim.

Vienlaikus Ministru kabinets vēl nelēma par komandantstundas turpināšanu, diskusijas par šo tematu atliekot uz nākamo nedēļu.

Ārkārtējās situācijas laikā ir noteikta virkne citu ierobežojumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos, pakalpojumu un tirdzniecības jomām, arī izglītību.

Latvijā

Satiksmes ministrija (SM) ir slēpusi Ministru kabinetam patieso "Rail Baltica" projekta izmaksu pieaugumu, to pārrēķinot 2016.gada cenās, lai sadārdzinājums neizskatītos tik liels, teikts dzelzceļa projekta "Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojumā, kura vienlaikus aicina izveidot Saeimas apakškomisiju, kas uzraudzīs projekta ieviešanu.

Svarīgākais