Atklāts Baltijā pirmais ziedošanas bankomāts

© Publicitātes foto

Latvijas Universitātes (LU) fonds no šodienas sniedz iespēju ziedot LU projektiem un perspektīvākajiem studentiem vēl ērtākā un modernākā veidā, izmantojot jauno ziedošanas bankomātu jeb ziedotni, kas turpmāk atradīsies Galvenās ēkas foajē.

Ziedotne jeb ziedošanas bankomāts (ang.val. - donation kiosk) sniedz iespēju cilvēkiem veikt ziedojumu, maksājumu veicot ar savu bankas karti. LU fonds ir pirmie, kas šādu ziedošanas veidu ievieš Baltijas valstīs. Tajā ikviens tiek aicināts atbalstīt sešus dažādus projektus, tajā skaitā topošo LU Absolventu taku, kuru plānots izveidot LU Botāniskajā dārzā. Ar jēdzena donation kiosk latviskošanu par ziedotni, palīdzējusi LU Humanitāro zinātņu fakultātes studente, K.Morberga stipendiāte Līva Kukle.

LU rektors profesors Indriķis Muižnieks norāda, ka Baltijā pirmās ziedotnes atklāšana nostiprina LU kā ziedojumu piesaistes līderes vietu Latvijas augstskolu vidū. “Ir svarīgi uzsvērt, ka ziedojums LU zinātnes, izglītības, sporta un infrastruktūras projektiem portālā ziedot.lu.lv un ziedotnē reizē, ir arī ieguldījums Latvijas sabiedrībai kopumā. Mums jāturpina veicināt ziedošanas kultūru Latvijas sabiedrības vidū, lai izveidotu un nostiprinātu tādas pat absolventu ziedošanas tradīcijas kādas ir, piemēram, Rietumeiropas un ASV augstskolās,” tā LU rektors.

“Vai ziedotnes atklāšana Universitātes vestibilā izmainīs mūsu absolventu attiecības ar Alma Mater? Ticu, ka jā, lai arī skeptiķis-rūcējs norādīs, ka arī līdz šim varēja atbalstīt “Absolventu takas projektu”, veicot naudas pārskaitījumu, kaut no kabatas tālruņa. Latvijas Universitātes fonda saime, dāvinot Alma Mater ziedotni, mērķē augstāk. Mums, kopā strādājot, jāpanāk, lai jaunā ziedotne kļūtu par ikviena no aptuveni 250 000 LU absolventu dāvināšanas totēmstabu, pie kura vismaz reizi gadā pakavēties minūti un izpildīt vienkāršu rituālu. Rituālu savas pašapziņas celšanai un Latvijas attīstības nodrošināšanai. Vienkāršas darbības ar skaitļiem rāda: ikvienam no LU pēdējo gadu absolventiem, dāvinot tikai 0,15% no saviem gada ienākumiem, Universitātes “Rakstu māja” Torņakalnā augšāmceltos jau nepilnos divos gados,” uzsver LU fonda valdes priekšsēdētājs Ivars Lācis.

Savukārt LU Absolventu kluba valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Brencis aicina ikvienu, kam LU ir ne vien diplomā, bet arī sirdī, atbalstīt šī brīža lielprojektu - Absolventu taku, kas atradīsies LU Botāniskajā dārzā. Kampaņas kulminācija paredzēta LU Absolventu dienā, 2018. gada 18. maijā. Absolventu taka būs sava veida ceļš, kas vīsies cauri dārzam, apvienojot dažādus labiekārtojuma elementus un vides objektus. Visā garumā taka mainīs savu raksturu no ēnainas līdz spilgtas saules apspīdētai. Tā būs vieta, kur satikties. Vieta, kur vienuviet baudīt dabas krāšņumu, mākslu un kultūru. Projekts tiks īstenots, pateicoties LU absolventu un sadarbības partneru ziedojumiem.

Latvijas Universitāte dibināta 1919. gadā un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā. Visas 134 LU īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs, 8 filiāles un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

Nodibinājums “Latvijas Universitātes fonds” darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla filantropijas organizācija, kas rūpējas par izciliem, centīgiem studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem, kā arī atbalsta izcilus izglītības, zinātnes, sporta un kultūras darbiniekus un projektus sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.

Latvijas Universitātes Absolventu klubs ir dibināts 2016.gada janvārī pēc augstskolas absolventu iniciatīvas. Kluba mērķis ir vienot LU absolventus, lai dotu universitātei savu pieredzi, zināšanas un resursus un kopīgiem spēkiem celtu universitātes diploma vērtību.

Latvijā

Latvijas Mākslas zinātnieku un kuratoru biedrība (LMZKB) un vairākas radošo nozaru organizācijas aicina noteikt viena gada moratoriju to pieminekļu pārvietošanai, kas tiek pamatota ar totalitāro režīmu slavināšanu, šajā laikā aicinot diskutēt par kultūrvides pārmaiņām.

Svarīgākais