Rīt Latvijas Kara muzejā tiks atklāta izstāde "Sapnis par Latviju". Izstāde veidota kā latviešu dzimtu stāsts vēstulēs par 2.pasaules kara notikumiem, kad mierīgu dzīves plūdumu pārtrauc karadarbība.
1940.gadā Latvijas valsts tiek iznīcināta un divu okupācijas varu represijas salauž cilvēku dzīves. Ikviens tiek ierauts traģisku notikumu labirintā, kurā sveša vara nosaka dzimtas likteni.
Arī izstādes apmeklētājs nokļūs vēstures labirintā un varēs izsekot 2.pasaules kara notikumiem. Izeja no labirinta izstādē atainotajai dzimtai ir iznīcība karā un represijās, ģimenes māju vietā ir drupas. 2.pasaules kara beigas nav atnesušas mūsu tautai atbrīvošanu no okupācijas varas un valsts atjaunošanu - paliek tikai Sapnis par Latviju, nra.lv informēja Latvijas Kara muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs.
Veidojot izstādi muzeja darbinieki pirmo reizi plašākai sabiedrībai rādīs unikālas 25 vēstules un dienasgrāmatas ,kurās atspoguļotas 2.pasaules kara norises. Viena no īpašām liecībām ir ģen. Jāņa Kureļa grupas virsnieka Eduarda Graudiņa pēdējā vēstule sievai 1944.gada 18.novembrī.
Izstāde papildināta ar leģionāra , kara ziņotāja Leopolda Sīpoliņa agrāk nepublicētām fotogrāfijām par 1944.-1945.gadu un 15.divīzijas Artilērijas pulka kareivja Kārļa Smiltēna akvareļiem un zīmējumiem. Izstādē redzamas arī citas vēsturiskas liecības
Pirmo reizi atjaunotās Latvijas laikā tiks eksponēti 1940.gada LPSR karogi, kas tika izkārti pie valstiski svarīgiem objektiem pēc Padomju varas okupācijas.