Šodien tiesā neizskata lietu par rotācijas rīkojuma darbības apturēšanu Čerņeckim

© Kaspars Čerņeckis

Administratīvā rajona tiesa šodien neizskatīs bijušā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieka noziedzības apkarošanas jomā Kaspara Čerņecka lūgumu apturēt rīkojuma par rotāciju uz citu amatu darbību.

Kā aģentūra LETA noskaidroja tiesā, tiesneses darba nespējas dēļ Čerņecka lūgums par pagaidu aizsardzības līdzekļa piemērošanu netiks izskatīts šodien. Lēmuma noformēšanas datums tiks noteikts pēc tiesneses darba nespējas izbeigšanās.

Kā aģentūrai LETA iepriekš paskaidroja tiesā, 23.maijā saņemts Čerņecka pieteikums, ar kuru pārsūdzēts VID 13.maija rīkojums par Čerņecka pārcelšanu, tostarp pieteikts lūgums apturēt minētā rīkojuma darbību. Ar Administratīvās rajona tiesas tiesneses 30.maija lēmumu pieteikums pieņemts un ierosināta administratīvā lieta.

Kā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija, savā pieteikumā tiesai Čerņeckis esot norādījis, ka ir pārcelts bez paša piekrišanas, viņa ienākumi sarukuši par teju 160 eiro mēnesī, kā arī esot sagrauta viņa reputācija, jo rotācija publiski tiek saistīta ar vēlmi atbrīvoties no negodprātīgiem darbiniekiem.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pauda, ka Čerņeckis nav ticis galā ar pienākumiem, bet tagad pretojas izmaiņām. "Tas, ka viņš nav piekritis rotācijai uz ārpusi, tā ir pretdarbība. Tas, ka viņam nav iespējams strādāt kā vietniekam un dot norādījumus Muitas policijas un Finanšu policijas vadībai, skaidrs, ka viņš ar to nav apmierināts un gatavs tiesvedībai, to var uzskatīt par pretdarbību," norādīja ministre.

Kā ziņots, Čerņeckis maijā nogalē tika pārcelts amatā par VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktoru.

VID ģenerāldirektore, kura pati jau atkāpusies no amata, neizslēdza iespēju, ka Čerņeckis bauda politisko atbalstu, ja reiz tik kardināli mainīts lēmums par viņa nākotni.

Pēc Ināras Pētersones teiktā, Čerņecka turpmākā darbība VID būs atkarīga no finanšu ministra un nākamā VID vadītāja.

Kā ziņots, kopumā dažādas rotācijas skar 39 VID darbiniekus, tajā skaitā 22 dažāda līmeņa vadītājus.

Tie VID darbinieki, kuri pakļauti rotācijai, saskaņā ar Valsts civildienesta likumu nevar paust savu piekrišanu vai nepiekrišanu rotācijai, darbiniekiem ir tikai tiesības izteikt savu viedokli, kurš var tikt un var netikt ņemts vērā.

Latvijā

Patlaban Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās birojam aktīvā lietvedībā ir 74 Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lietas, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē deputātus informēja Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Elīna Luīze Vītola.

Svarīgākais