Olimpiešu jaunie tērpi latviski un moderni

JAUNI TĒRPI. Modeļi demonstrē poļu kompānijas 4F ražotos parādes tērpus Latvijas olimpiskajai komandai. Tie katram sportistam tiks šūti pēc individuāliem mēriem © Publicitātes foto, Ilmārs ZNOTIŅS, LOK

Vai jaunās sportistu formas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm veicinās Latvijas sportistu panākumus, to redzēsim olimpiskajās spēlēs, taču jau tagad var apgalvot, ka gan atklāšanas ceremonijas, gan brīvā laika, gan sacensību tērpi ir stilistiski ieturēti, patīkamā un Latvijai nozīmīgā krāsu noskaņā, tajā pašā laikā mūsdienīgi un eleganti. Vakar Latvijas Olimpiskā komiteja iepazīstināja ar Latvijas delegācijas tērpiem, kurus ražojis Polijas uzņēmums 4F, ar kuru līgums noslēgts uz četriem gadiem.

Pirmie jaunos tērpus Vasaras olimpiskajām spēlēm Brazīlijā, Riodežaneiro, publiski bija uzvilkuši četri sportisti - vieglatlēte Gunta LatiševaČudare, cīkstone Anastasija Grigorjeva un pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Sportistu iznākšana uz mēles izpelnījās ovācijas, un paši sportisti sporta kostīmus, kurus viņi jau bija uzvilkuši, novērtēja atzinīgi. Sportistu apģērbu kolekciju veidojusi 15 dizaineru komanda. Apģērbi sportistiem un viņus pavadošajam personālam ir šūti pēc individuāliem mēriem un ievērojot sportistu vēlmes. Kolekcija ir veidota tradicionālās Latvijas krāsās - baltā, tumši sarkanā un pelēkā, turklāt ir izmantota Latvijas olimpiskās komandas identitātes zīme - pīne. Katrs Latvijas olimpiskās komandas dalībnieks saņems apģērbu komplektus, kas ietver tērpus olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, treniņiem un ikdienai, kā arī aksesuārus: saulesbrilles, cepures, somas, mugursomas un apavus. Katrs komplekts sastāv no 30 apģērba gabaliem, pieciem pāriem apavu un 18 aksesuāriem, informē Latvijas Olimpiskā komiteja. Tās prezidents Aldons Vrubļevskis sacīja, ka viena tērpu komplekta cena ir 1700 eiro. Viņš arī norādīja, ka komiteja ir vienojusies ar poļu kompāniju par apģērbu piegādi sportistiem nākamos četrus gadus (tā nodrošinās Latvijas sportistu apģērbu arī 2018. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs, kā arī jaunatnes komandu tērpus visās starptautiskajās sacensībās).

«Mēs sagatavosim formas tērpus sportistiem, kas piedalās Vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā 2018. gadā un citos svarīgos sporta pasākumos, kas norisināsies no 2017. līdz 2020. gadam, piemēram, Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā un Jaunatnes olimpiskajās spēlēs,» sacīja uzņēmuma OTCF, kam pieder zīmols 4F, vadītājs Igors Klaja, kas vakar arī piedalījās tērpu iepazīstināšanas pasākumā un atzina, ka viņam ir liels gods, ka Latvijas Olimpiskā komiteja uzticējusi tērpus veidot tieši viņiem. Polijas ražotājs piegādā apģērbus arī Polijas un Serbijas olimpiskajām delegācijām. Latvijas tērpos izmantoti jauni un inovatīvi materiāli. Apģērbi ražoti bezšuvju tehnoloģijā, kas Latvijas sportistu tērpos izmantota pirmo reizi. Tāpat ir arī elpojošas līnijas pīņu rakstā, ņemot vērā Brazīlijas klimatu.

Olimpiešu vizuālās koncepcijas izstrādē Latvijas Olimpiskā komiteja iesaistīja XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku un Latvijas Nacionālās bibliotēkas radošo direktoru Gati Mūrnieku, modes mākslinieku un konsultantu Bruno Birmani, kā arī Asketic un tā radošo direktoru Miķeli Baštiku. Vizuālo identitāti veido komandas logotips (Brīvības pieminekļa trīs zvaigznes, uzraksts Latvija, par pamatu ņemot Latvijas karoga krāsu proporcijas (2 : 1 : 2), un olimpiskie apļi) un pīne. Tā sastāv no trim atslēgvārdiem: dzīvs - cilvēcisks, nevis mehānisks; pārdabisks - dabisks, nevis zinātnisks; emocionāls - garīgs, nevis fizisks. Pīne atveido Latvijas olimpiešu entuziasmu un spēku.



Latvijā

Terorisma draudi Latvijā joprojām saglabājas zemā līmenī, bet tas nenozīmē, ka mēs varam atslābt un neko nedarīt, jo šie draudi var nonākt arī līdz mūsu mājām, trešdien preses konferencē par pretterorisma pasākumu efektivitātes uzlabošanas projektu uzsvēra Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Svarīgākais