Zolitūdes traģēdijā cietušajiem un viņu tuviniekiem saziedots vairāk nekā pusmiljons latu

© F64 Photo Agency

Zolitūdes traģēdijā cietušo un viņu tuvinieku atbalstam līdz otrdienas plkst.12 saziedoti 596 588 lati, aģentūra LETA uzzināja "Ziedot.lv".

Īpašais "Ziedot.lv" ziedojumu konts turpinās darboties vēl vismaz divas nedēļas, bet vēlāk plānots izveidot specializētus kontus, piemēram, cietušo izglītībai vai ārstniecībai. Kad tieši ziedojumu vākšana noslēgsies, vēl nav zināms.

"Mēs nezinām, kas vēl ir vajadzīgs. Mums nav pieredzes šādās traģēdijās," iepriekš uzsvērusi "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta, piebilstot, ka šādā situācijā vislabāk ir "netraumēt" cilvēkus un neprasīt, kas tieši viņiem ir vajadzīgs, bet gan būt gataviem, kad rodas kāda vajadzība.

Vakar "Ziedot.lv" sāka ziedojumu nodošanu 21.novembra traģēdijā cietušajiem, izmaksājot katram no 83 cietušajiem vai bojāgājušo ģimenēm pabalstu 4500 latu apmērā.

Palīdzību cietušie var saņemt "Ziedot.lv" birojā Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 59/61, darba dienās no plkst.9 līdz 18, līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izrakstu no slimnīcas par notikušo vai miršanas apliecību.

"Ziedot.lv" pārstāvji uzsver, ka palīdzības sniegšana cietušajiem tiek koordinēta, vienojoties ar valsts un pašvaldības iestādēm. "Ziedot.lv" no šīs projekta, tāpat kā no citiem projektiem, nekādas starpniecības maksas neietur, un visi ziedojumi 100% apmērā nonāk mērķim.

Ziedot Zolitūdes traģēdijā cietušajiem kā līdz šim ir iespējams, zvanot uz īpaši šim mērķim paredzēto "Ziedot.lv" labdarības tālruni 90006385, pie "Maxima" veikalu kasēm izvietotajās ziedojumu kastītēs, kā arī izmantojot citas ziedošanas iespējas, kas atrodamas tīmekļa vietnē "www.ziedot.lv".

Jau ziņots, ka Zolitūdē ceturtdienas, 21.novembra, vakarā sabrukušā lielveikala "Maxima" drupās atrasti 54 bojāgājušie.

Kopumā slimnīcās bija vērsušies 39 cilvēki, no tiem 29 pacientus slimnīcās nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, bet desmit pēc palīdzības vērsās paši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais