Teritorijas, kur nedēļas nogalē Līvānos notika traģiskais smilšu nogruvums, īpašnieks Ziedonis Zeps atzīst, ka nav pietiekami uzraudzījis, kas notiek viņa īpašumā.
Teritorija, kurā notika traģiskais smilšu nogruvums, kurā dzīvību zaudēja 12 gadus vecs zēns, pieder vietējam uzņēmējam Zepam. Viņu pašvaldībā raksturo kā uzņēmēju ar labu reputāciju, viņš ir izpelnījies vietējā mecenāta slavu.
Zeps Latvijas Televīzijai atzina, ka viņam par notikušo ir ļoti grūti runāt un viņš jūtas morāli sagrauts. Uzņēmējs atzina, ka vaino sevi notikušajā, jo nav pietiekami sekojis līdzi tam, kas notiek viņa īpašumā, un neesot zinājis, ka tur notiek smilšu uzbēruma norakšana. Viņš solīja, ka teritorija tiks savesta kārtībā, lai vairs neviens cits nesavainotos. Rakšanas darbi tur pārtraukti.
Tikmēr Līvānu novada domes izpilddirektors Uldis Skreivers informēja, ka zemes īpašnieks vērsies pilsētas būvvaldē, lūdzot atļauju, lai varētu smilšu uzbērumu norakt. Līdzšinējie rakšanas darbi šajā teritorijā ir notikuši nelikumīgi, jo atļauja vēl nav saņemta, norādīja Skreivers. Taču arī pašvaldība nav manījusi, kad notikusi uzbēruma nelikumīga norakšana.
Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Jānis Grīnbergs uzsvēra, ka glābēji izdarījuši visu nepieciešamo, lai puiku atrastu, un neviens nav vainojams pie tā, ka dzīvību nav izdevies glābt. "Rakšana ar smago tehniku vai lāpstām ir nosacīti ātra vai lēna. Rokot pārāk lēni, mēs varam zaudēt dzīvību, jo cilvēkam trūkst gaisa. Ja rok pārāk ātri, tad ar lāpstu vai kausu var cilvēku nogalināt," teica Grīnbergs.
Jau ziņots, ka 5.oktobrī Līvānos, pie bijušā dzelzceļa uzbēruma, spēlējušies septiņi sešus līdz 12 gadus veci bērni, kad pēkšņi smilšu krāvums nobrucis, aprokot trīs bērnus. Divi bērni tikuši atrakti vēl pirms VUGD darbinieku ierašanās, trešo izrakuši glābēji, mediķi konstatēja zēna nāvi.
Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas - noziedzīgiem nodarījumi pret personas veselību.
Patlaban ar Līvānu smilšu nogruvumā bojāgājušā zēna un negadījumā cietušo bērnu tuviniekiem strādā psihologs. Pašvaldība apņēmusies segt arī bēru izdevumus un izmaksāt ģimenei vienreizēju materiālo pabalstu 140 latu apmērā.
Lai nepieļautu, ka daudzbērnu ģimene, kurā notikusi traģēdija, paliek bez elektrības, tai tiks apmaksāts arī iekrātais parāds par izlietoto elektroenerģiju.
Bez smilšu nogruvumā bojā gājušā zēna ģimenē aug vēl četri bērni.