Latvijā kursējošajiem 32 pasažieru elektrovilcieniem tiks piešķirti ar mežu saistīti vārdi, aģentūru LETA informēja AS "Pasažieru vilciens" (PV), kas strādā ar zīmolu "Vivi".
Ievērojot Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) rezolūciju, Zemkopības ministrija (ZM) ir izvērtējusi Ministru kabineta (MK) 2023. un 2024. gadā pieņemtos lēmumus par atbalstu kokrūpniekiem atcelšanas iespējamību un nesaskata šo lēmumu atcelšanas jēgu un mērķi, liecina ZM sagatavotais un saskaņošanai iesniegtais informatīvais ziņojums.
Zemkopības ministrs Armands Krauze un ministrijas Dienesta pārbaudes komisijas locekļi apliecināja šīs ministrijas iepriekšējo lēmumu un rīcības pamatotību pretēji Ministru kabineta izveidotās Dienesta pārbaudes komisijas secinājumiem.
AS “Latvijas valsts meži” (LVM) janvāra beigās vērsās tiesā ar prasības pieteikumu par ilgtermiņa mežizstrādes līgumu (IML) atzīšanu par spēkā neesošiem, vienlaikus lūdzot tiesu apturēt IML darbību līdz brīdim, kad stāsies spēkā tiesas nolēmums.
24. martā vienā no šādām prasībām tiesa nolēma apmierināt LVM pieteikumu par pagaidu aizsardzību, vēsta LVM.
Atlaistie AS "Latvijas valsts meži" (LVM) valdes locekļi Māris Kuzmins un Dagnis Dubrovskis iecelti direktoru amatos šajā uzņēmumā, vēsta portāls "LSM.lv".
Pērn 5. novembrī AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Valkas novadā ekspluatācijā nodeva Pedeles tiltu. Izmantojot mūsdienīgus koksnes konstrukciju risinājumus, būvniecības procesā ir izdevies samazināt izmantojamā betona apjomu, kas samazina arī būvniecības ietekmi uz vidi, informē AS “Latvijas valsts meži”.
Pēdējās nedēļās publiskajā telpā vairākkārt apspriesta 2023. gada tirgus situācija kokrūpniecībā un LVM sortimentu piegādes trīsgadīgo līgumu cenu korekcijas, kas skāra 2024.gada piegādes. Respektējot mediju darbu un sabiedrības interesi, vēlamies īsi precizēt faktus, kas attiecas uz tā brīža situāciju no nozares uzņēmumu puses, minēts atklātajā vēstulē, kas nonākusi nra.lv rīcībā.
Tad, kad valdība 2023. gadā pieņēma lēmumu saistībā ar atbalstu kokrūpniekiem, tai nelikās, ka tā lemj privāto uzņēmumu, nevis valsts interesēs, trešdien pēc valdības sēdes žurnālistiem uzsvēra Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).