Piektdiena, 1.marts

redeem Ilgvars, Ivars

Mums rūp Jūsu viedoklis

Vai atbalstāt, ka valstij piederošo un no valsts budžeta dotēto airBaltic turpina vadīt Martins Gauss, saņemot atalgojumu mēnesī vidēji 69 084 eiro?

Balso:

Jūsu viedoklis ir ļoti svarīgs. Tas var būt un tam jābūt izšķirošam amatpersonām pieņemot lēmumus. Viņu lēmumi ietekmē mūs, mūsu valsts labklājību, tās attīstību.
Ar jūsu un visu mūsu viedokli mēs likumdevējiem un izpildvarai ik mirkli atgādinām, ka viņi ir deleģēti no tautas. Varas lēmumiem jābūt saskaņā ar iedzīvotāju gribu un vērtībām, nevis balstītiem uz slēpto politisko norunu nosacījumiem.

Lursoft publiskotais AirBaltic pārskats par 2021. gadu rāda, ka gada beigās uzņēmuma nesegtie zaudējumi sastādīja 499 250 000 eiro. Negatīvs gada beigās bijis arī pašu kapitāls – 118 659 000 eiro. Aizņēmumi veidojuši 813 709 000 eiro. Lai arī pārskats par 2022. gadu vēl nav publiskots, brīnumi nenotiek. AirBaltic, līdzīgi kā citiem uzņēmumiem peļņu nav veicinājusi straujā inflācija. Bez tam, mazumā, visticamāk, nav gājuši maksājumi par jaunajām lidmašīnām. 2022. gada pirmo trīs ceturkšņu finanšu radītāji liecina par 125 miljoniem eiro zaudējumiem. Arī pašu kapitāls joprojām ir ar mīnus zīmi - 153 miljoni eiro.
Publikācijas presē liecina, ka citi Eiropas aviācijas uzņēmumi pamazām atgriežas pie peļņas rādītājiem. AirBaltic valdes priekšsēdētājam Martinam Gausam beidzot jāsāk rādīt sava māka vadīt uzņēmumu tā, lai tas gūtu peļņu. Peļņas gūšana vismaz daļēji attaisnotu šobrīd Latvijas nodokļu maksātāju segto viņa vidējo algu mēnesī - 69 000 eiro. Ja māka aizvadīt uzņēmumu līdz pelņai izpaliks, var rasties nepārvaramas grūtības dabūt saskaņojumu no ES nākošajai valsts dotācijai. Tas nozīmēs AirBaltic bankrotu, vai tās pārdošanu par 1 eiro kādam apsviedīgam zellim. Tādējādi 600 miljoni eiro, ko valsts ir ieguldījusi AirBaltic, tostarp Marina Gausa algās, būs pagalam. Vai satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs grib būt tas, kurš uzņemsies Airbaltic kaprača lomu? To, kā pareizāk rīkoties, ministram ir jāizlemj aptuveni divu mēnešu laikā.

close
Rezultāti

arrow_downwardSaistītais saturs

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidojumiem uz Liepāju nav ekonomiska pamatojuma ar pašreizējo pasažieru plūsmu, intervijā aģentūrai LETA atzina "airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss.
26.jan Ziņu aģentūra LETA
"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss aģentūrai LETA vēsta, ka šogad situācija ir uzlabojusies, bet arī šovasar būs nepieciešamība nomāt citu operatoru gaisa kuģus, lai izpildītu visus ieplānotos reisus.
23.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" savos regulārajos reisos pērn pārvadāja ap 4,5 miljoniem pasažieru, intervijā aģentūrai LETA pavēstīja "airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss. Savukārt šogad tiek prognozēti vairāk nekā pieci miljoni pasažieru, kas nozīmē, ka šogad aviokompānija pārsniegs 2019.gada rādītājus, kas bija pēdējais darbības gads pirms pandēmijas.
23.jan Ziņu aģentūra LETA
Valdība janvārī plāno lemt par valsts un pašvaldību uzņēmumu kotēšanu biržā. Viens no pirmajiem uzņēmumiem, kura akcijas varētu iegādāties jebkur iedzīvotājs, ir Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic”.
12.jan Portāls nra.lv
Latvijas nacionālā aviokompānijā "airBaltic" pagaidām neplāno piedāvāt tiešos lidojumus no Latvijas uz ASV, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja "airBaltic" prezidents un izpilddirektors Martins Gauss.
16.nov 2023 Ziņu aģentūra LETA
Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" koncerna peļņa šogad varētu būt līdz 10 miljoniem eiro, ja ASV dolāra un eiro kurss nepasliktināsies, trešdien investoru pasākumā par uzņēmuma 2023.gada deviņu mēnešu finanšu rezultātiem sacīja "airBaltic" prezidents un izpilddirektors Martins Gauss.
15.nov 2023 Ziņu aģentūra LETA
“airBaltic” izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Martins Gauss vietnē "Twitter" atvainojies pasažierei, kuras suni-pavadoni neuzņēma lidmašīnā.
20.jun 2023 tautaruna.lv
“airBaltic” izpilddirektoru un valdes priekšsēdētājs Martins Gauss jau vairāk nekā 10 gadus dzīvo un strādā Latvijā. Visu šo laiku viņam tiek pārmests, ka viņš tā arī nav iemācījies latviešu valodu. Taču vismaz svinībāss, kad airBaltic prezentēja savu četrdesmito Airbus A220-300 lidmašīnu, varēja dzirdēt viņu runājam latviski.
24.apr 2023 Plants Happy Botanical Studio
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" šogad cer sasniegt 700 miljonu eiro apgrozījumu, ceturtdien preses konferencē sacīja kompānijas izpilddirektors Martins Gauss.
30.mar 2023 Ziņu aģentūra LETA